יולי 2020 בשווקים: Don't Fight The Tech

משבר הקורונה הסתמן כדבר הטוב ביותר שיכל לקרות לחברות רבות מענף הטכנולוגיה המורחב. החברות הגדולות חוו צמיחה מרשימה במרבית תחומי פעילותן כגון שירותי ענן, צריכה אונליין ושירותים דיגיטליים נוספים. חברות אלו הן יצרניות מזומנים, כך שהן הגיעו למשבר יציבות מאוד מבחינה פיננסית. החברות הקטנות קיבלו דחיפה חזקה מאוד בביקוש לשירותים דיגיטליים שונים, באופן שרבות מהן גייסו בחודשים בודדים כמות לקוחות ונחשפו למשתמשים חדשים, שבמצב עולם רגיל היה לוקח להן שנים לגייס.

הקורונה הביאה את אסיה לרגע השיא, והיבשת מתגלה כעת במלוא תפארתה

הכלכלה הסינית חזרה לצמוח ברבעון השני, עם גידול משמעותי של 3.2% בתמ"ג (לעומת תחזיות של 2.5%) - וזה בהחלט לא מקרי. סין ומדינות נוספות ביבשת אסיה (ביניהן יפן, דרום קוריאה, סינגפור וטאיוואן) מתאפיינות במקביל לעוצמתן הכלכלית גם בעוצמה טכנולוגית, בדגש על הטמעתן בחיי היום-יום. העוצמה הזו, כך מסתמן, מאפשרת לחלק ממדינות היבשת להתאושש מאתגרי הקורונה במהירות יחסית ולשמור על המשכיות עסקית וצמיחה כלכלית. הנה כמה מהסיבות לכך.

השקעות בימי קורונה: האם כדאי לתזמן את השוק?

אין ספק שהדינמיקה בשווקים השתנתה, והם מתאפיינים יותר ויותר בתנודות חדות ומהירות באופן חסר תקדים. מנגד, זה לא סוד שברוב המקרים הניסיונות לתזמן את השוק לא צולחים ואף גורמים לקיבוע הפסדים. לאור זאת, החלטנו לבדוק: עד כמה קשה לתזמן את השוק והאם הסיכון שווה את הסיכוי להרוויח?

יוני 2020 בשווקים: החיסון המוניטארי של הבנקים המרכזיים שומר על בריאות השווקים מפני הקורונה

חודש יוני היה אמנם חיובי אך הפכפך מאוד, בניגוד לחודשים שלפניו שהתאפיינו במגמות חדות וברורות (הן למטה והן למעלה). תחילת החודש התאפיינה בהמשכיות של המגמה החיובית בשווקים מאז התחתית במרץ, כאשר מדד הנאסד"ק עלה לשיאים חדשים ומדד ה-S&P 500 עמד לרגע על תשואה חיובית מתחילת השנה. לצערנו, למציאות האמיתית לא לקח הרבה זמן להפעיל את השעון המעורר ולהעיר את המשקיעים מהחלומות הוורודים מדי בעת הזו. לאורך החודש התחוור לנו שהתפשטות הקורונה לא באמת האטה יותר מדי בעולם.

משקיעים באחריות לעתיד טוב יותר

כארבעה חודשים חלפו מאז שמגדל שוקי הון נכנסה לעולם מוצרי המדדים בתחום ה-ESG - אחד התחומים הפופולאריים והצומחים כיום בעולם. כניסתנו לתחום כללה, בין היתר, הנפקת קרנות MTF מחקות מדד (שהיו ראשונות מסוגן בישראל) והקמת מסלול ייעודי בחברת ניהול התיקים, לצד יישום מהלכים מתחום ה-ESG ברמה הארגונית.

Cyber Winter is coming

he recent dramatic cybersecurity attacks on civilian populations over last two months in Israel and Iran changed cyberwarfare as we know it.

מאי 2020 בשווקים: האם טראמפ וסין יקלקלו את אופטימיות החזרה לשגרה?

הנתונים הכלליים של חודש מאי יחד עם הזרמות הכספים של הבנקים המרכזיים בעולם דחפו את השווקים להמשך עליות, כשברקע המתח העולה בין סין לארה"ב

תחום הענן היה אטרקטיבי לפני הקורונה. עכשיו הוא עומד לצמוח לגבהים חדשים

טכנולוגיית מחשוב הענן זכתה ללא מעט תשומת לב בעקבות משבר הקורונה ובמעבר של מיליוני אנשים לעבודה מהבית ולשהות הממושכת בו.
תחום מחשוב הענן, שבשנים האחרונות הצטיין גם מבחינת המשקיעים, הפך בעקבות הקורונה לאטרקטיבי עוד יותר גם בטווח הארוך.

תעשיית הסייבר מגלה עמידות למשבר הקורונה ושומרת על אטרקטיביות

משבר הקורונה ייצר לתעשיית הסייבר מנועי צמיחה וערוצי הכנסות פוטנציאליים שילוו אותה תקופה ארוכה, אך תפקידה המשמעותי והמתמשך של התעשייה במעבר לעולם טכנולוגי הוא שהופך אותה לאטרקטיבית להשקעה.

חוסר המוכנות העולמי לקורונה צפוי להניע את סקטור המכשור הרפואי גם בטווח הארוך

חוסר המוכנות של מערכות הבריאות ברחבי העולם במשבר הקורונה נצרב בתודעתם של רבים, בדגש על המחדלים שנחשפו (וממשיכים להיחשף) בעקבותיו. אלה העלו גם את נושא הציוד ומכשור הרפואי לראש סדר היום הציבורי, ולהערכתנו סביר כי הוא יישאר שם תקופה ארוכה.

30 טריליון דולר לא טועים: מה עומד מאחורי הזינוק המטאורי בהשקעות ESG

תחום ה-ESG צובר פופולאריות בשוקי ההון בעולם, כשברקע המודעות לנושא ורוח גבית חזקה מהרגולטורים, המעודדים את המוסדיים להשקיע בשיטה זו. אולם לצד ההיבטים הערכיים, השקעות ESG ממשיכות לצמוח גם בזכות אטרקטיביות ההשקעה שלהן.

חודש אפריל 2020 בשווקים: עליות חדות ואווירת סוף קורונה

בכל העולם נרשמו באפריל עליות שערים חדות שלא נראו כמותן שנים רבות, כשברקע הצפייה לסיום מגיפת הקורונה בעולם

התעשייה שהפכה למעצמה בתקופת הקורונה: מה מניע את הצמיחה של תעשיית הגיימינג העולמית?

תעשיית הגיימינג שברה את השיאים של עצמה במהלך תקופת הקורונה. בעקבות העניין הרב שהיא מרכזת בימים אלה, אספנו נתונים מפתיעים על הצמיחה של תעשיית הגיימינג בשנים האחרונות וכמה סיבות לכך שפוטנציאל ההשקעה בתחום עדיין רחוק ממיצוי.

הטיפים של אנשי המקצוע שלנו לניהול השקעות איכותי בתקופת הקורונה

בשבועות האחרונים השווקים ביטאו היטב את חוסר הוודאות העולמי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה וההשלכות הכלכליות המתלוות לכך. אנשי המקצוע של מגדל ניהול תיקי השקעות מסבירים למה כדאי לשים לב ואיך ניתן לנצל הזדמנויות בתקופה הנוכחית.

ריכזנו עבורך מגוון רחב של כתבות וסקירות בנושא חדשנות בהשקעות

אנרגיה מתחדשת: שילוב מנצח בין כלכלה וסביבה

תעשיית האנרגיה המתחדשת צפויה לחולל מהפכת אנרגיה עולמית והיא נמצאת בנקודת כניסה אטרקטיבית: הירידה המשמעותית בעלויות הפקת חשמל ממקורות טבעיים שאינם מתכלים או מזהמים הפכה את האנרגיה המתחדשת לאלטרנטיבה זולה, יעילה יציבה וזמינה לביצוע פרויקטים אלו ויצרה שוק כלכלי מתפתח בעל כדאיות השקעה.

כך תוכלו לנצל את חלון ההזדמנויות באפיק הקונצרני בעקבות משבר הקורונה

אחת הדרכים המומלצות לניצול פוטנציאל ההשקעה ורמות המחירים הנוחות באפיק הקונצרני לאורך זמן היא באמצעות תיק אג"ח לפדיון. תיק זה מעניק למשקיע תזרים מזומנים קבוע, לרבות בתקופה הנוכחית המתאפיינת בחוסר וודאות בשווקים, במקביל לכל היתרונות של תיק השקעות מנוהל אישית.

מרץ 2020: חודש סוער במיוחד בשווקים וקרב בלימה חסר תקדים נגד משבר הקורונה

חודש מרץ 2020 ייזכר כחודש בו נרשמה הכניסה המהירה ביותר אי פעם לשוק דובי. תוך 16 ימים בלבד השוק ירד בכ-20% מהשיא, כשברקע עלייה קיצונית בתנודתיות לרמות חסרות תקדים. רבות דיברנו על הדינמיקה של השוק שהופכת בשנים האחרונות למהירה וקיצונית יותר, ונראה שהפאניקה של משבר הקורונה הביאה את הקיצוניות הזו לשיאים חדשים.

אג"ח מגובות בביטחונות: רשת ביטחון קבועה גם כשהשווקים סוערים

משבר הקורונה מייצר לא מעט הזדמנויות השקעה, כאשר אחת הבולטות שבהן היא באפיק הקונצרני. במצב הנוכחי, חברות מסוימות עשויות להתקשות לעמוד בהתחייבויותיהן, מה שמגדיל את השונות בין סדרות האג"ח שלהן ומעניק יתרון למחזיקי אג"ח מגובות ביטחונות ושעבודים. השקעה בסדרת אג"ח של חברות מסוימות הכוללות ביטחונות בדרגת שעבוד קבוע ראשון, מאפשרת להערכתנו ליהנות מהאטרקטיביות של האפיק הקונצרני תוך הפחתת סיכון ההשקעה באמצעות כרית ביטחון משמעותית וקבועה.

משקיעים עכשיו בטכנולוגיות מובילות ונהנים מפוטנציאל צמיחה בטווח הקצר והארוך

התפרצות נגיף הקורונה מובילה לשינויים גדולים באורח החיים של אוכלוסיות רבות בכל ברחבי העולם, כאשר את המרחב הציבורי מחליף המרחב הווירטואלי. הקהלים הרבים שמכורח המציאות נחשפים לדרכי שימוש חדשים באינטרנט ומרחיבים את פעילותם במרחב הווירטואלי, מעניקים רוח גבית לצמיחתן של חברות הטכנולוגיה שמאפשרות את השימוש בהם.

כך תמנעו מבהלת הקורונה להשפיע על תיק ההשקעות שלכם

הדיווחים השוטפים על ווירוס הקורונה והשלכותיו על הכלכלה עשויים לבלבל את המשקיעים ולגרום להם לקבל החלטות מוטעות. מדוע מומלץ להימנע מתגובה נמהרת, איפה מסתתרות הזדמנויות השקעה ולמה חשוב להיעזר במנהל השקעות מקצועי?

חודש פברואר 2020: הקורונה מתפשטת מחוץ לסין ומדביקה גם את וול סטריט

אם בתחילת פברואר השווקים הגיבו באדישות להתפרצות הנגיף בעולם, שבוע המסחר האחרון כבר הפך את הקערה על-פיה.

פיתוחים חדשים לצד מיזוגים ורכישות ימשיכו להניע את סקטור המכשור הרפואי קדימה

שינויים ברגולציה לצד שימוש בטכנולוגיות חדשות עשויים להביא עמם עלייה בפרודוקטיביות והקטנת עלויות עבור יצרני מכשור רפואי. פיתוחים חדשים לצד מיזוגים ורכישות ימשיכו להניע את שוק המכשור הרפואי קדימה, ועד-2023 שווי השוק של התעשייה צפוי ליהנות מעלייה שנתית ממוצעת של 6.4% ולהיאמד בכ-641 מיליארד דולר.

מה הקשר בין סקי, התחממות גלובאלית וכלכלה?

תעשיית הסקי כולה עוברת שינוי, ואתרי הסקי מחפשים דרכים חדשניות שיאפשרו להתמודד עם מיעוט שלג תוך התאמת המודלים העסקיים שלהם. בנייה והפעלה של אתרי סקי במתחמים סגורים שאינם תלויים במצב השלג, הפיכת אתרי הסקי לאתרי שעשועים ונופש בתקופות הקיץ ואפילו סקי בעירום הם רק חלק מהפתרונות היצירתיים להתמודדות התעשייה עם שינויי האקלים.

מתרחקים מעולם המטבעות הדיגיטליים, מתקרבים לעולם העסקים

טכנולוגיית הבלוקצ'יין פותחה במקור כתשתית טכנולוגית למטבע דיגיטלי המושתת על קריפטוגרפיה (הצפנה) המאפשרת לבצע עסקאות פיננסיות מאובטחות. ואולם, הטכנולוגיה ממשיכה להתרחק מעולם המטבעות הקריפטוגרפים (Cryptocurrency, סוג של מטבע דיגיטלי), עמו היא מזוהה בשנים האחרונות, ולהיכנס לעומק עולם העסקים.

חודש ינואר 2020: נמצא הטריגר שהצליח להטריד את שלוות המשקיעים

בזמן שהעולם התעסק במתיחות הגוברת (אבל לא ממש) במזה"ת והדרמה בבית המלוכה הבריטי, וירוס הקורונה הצליח לקלקל מעט את "אפקט ינואר" המסורתי בשווקים

וירוס הקורונה: האם הפחד בשווקים מוצדק?

בעקבות התפשטות ווירוס הקורונה בעולם ותגובת שוקי ההון, החלטנו לבחון כיצד שוק המניות העולמי הגיב לאורך ההיסטוריה להתפרצויות של מחלות.

חודש דצמבר 2019: חודש מוצלח שמסכם שנה פנטסטית

שנת 2019, שרבות נאמר על ביצועי השווקים המרשימים במהלכה, מסתיימת עם שני אירועים, שלפחות נקודתית סוגרים "פינות" של אי וודאות שליוו אותנו לאחרונה.

חודש נובמבר 2019: שיוט רגוע (אולי קצת מדי) לשיאים חדשים

גם בנובמבר נמשכה מגמת העליות בשווקים, על רקע אופטימיות זהירה של המשקיעים להסדר במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין

5G – הדור החדש והמהפכני בסלולר

תכירו את 5G, הדור החדש של הרשתות הסלולריות והטכנולוגיה המהפכנית שתטיס אותנו לעולם חדש

טכנולוגיית ענן – השמיים הם הגבול

טכנולוגיית הענן, שעד לפני כמה שנים שימשה ארגונים גדולים ועתירי משאבים, כבר נחשבת לנחלת הכלל. זוהי טכנולוגיה מהפכנית שצומחת באופן מטאורי, תוך שהיא ממשיכה לשבור את שיאי התחזיות - בעיקר בשל הפשטות, הנוחות והפוטנציאל הרב שגלום בה.

E-Commerce בארה"ב: הצמיחה נמשכת

הצריכה המקוונת בארה"ב ממשיכה לשבור שיאי מכירות מדי שנה והערכות הן כי לאחר שב-2018 נחצה רף של 500 מיליארד דולר במכירות מקוונות בארה"ב, המגמה תתעצם ותגדל בכ-45% נוספים עד 2023.

GLOBAL E-COMMERCE: מגמות אחרונות

המהפכה הטכנולוגית של העשור האחרון הביאה עמה מספר אלמנטים חדשניים ששינו את האופן בו מתנהלים חיינו. אחד האלמנטים המרכזיים הינו האופן שבו אנו צורכים מוצרים או שירותים.

GLOBAL MEDICAL DEVICES: התפתחויות אחרונות

E-Commerce: המהפכה הטכנולוגית ששינתה את הרגלי הצריכה

הקנייה דרך האינטרנט הינה חלק מהמהפכה הטכנולוגית ששינתה את העולם בעשור האחרון. איך אפשר לקחת חלק במהפכת ה-E-Commerce כמשקיעים?

גיימינג: תעשייה בצמיחה דו ספרתית קרוב לעשור

על רקע המשך התעצמות המהפכה הטכנולוגית בעולם, תעשיית משחקי הוידאו והגיימינג על שלל סוגיה הופכת את הסקטור למעניין מאד להשקעה

חודש אוקטובר 2019: שיאים חדשים בשוק, מגמות ישנות בנתונים הכלכליים

הנתונים מעידים על החלשות הכלכלה, אך המשקיעים מעודדים מהמדיניות המוניטרית המרחיבה בעולם

מורה נבוכים לקרנות סל וקרנות מחקות פתוחות

קרנות סל וקרנות מחקות פתוחות - מורה נבוכים | מגדל שוקי הון בית השקעות

למי מתאים תיק השקעות מנוהל?

תיק השקעות מנוהל מתאים לכל אדם המחזיק ברשותו סכומי כסף או ניירות ערך, בין אם מדובר בכסף פנוי המיועד לרכישת דירה, חסכון לילדים או כספי פרישה. היתרון העיקרי בניהול הכספים באמצעות חברת ניהול תיקי השקעות הוא השילוב של בניית תיק השקעות מותאם אישית עם ניהול מקצועי ואחראי, תוך ליווי אישי וצמוד. ניהול תיקי השקעות מתאפיין בדרך כלל בדרישת מינימום מסוים של הון.

יש לכם 300,000 ₪ פנויים? תיק השקעות מותאם אישית עשוי להגדיל לכם את הרווחים

תיק השקעות מותאם אישית הוא פתרון קלאסי למי שמאסו בריבית האפסית של הבנק, אך רוצים להגדיל את הרווח באופן אחראי ומקצועי וליהנות משירות אישי ומקצועי

דירה או מניות: איזו השקעה תניב לכם תשואה גבוהה יותר לאורך זמן?

למרות הפיתוי ברכישת דירה להשקעה, מחקרים מוכיחים שדווקא השקעה בשוק ההון עשויה להניב עבורכם תשואה גבוהה יותר לאורך זמן. איך זה קורה ומהם היתרונות בהשקעה במניות?

איך בוחרים בית השקעות שינהל עבורכם את החסכונות? מדריך לבחירה חכמה

אמינות ויציבות, מקצועיות ומומחיות, התאמה אישית וערך מוסף. ריכזנו לכם את כל השיקולים שיש לקחת בחשבון לפני שבוחרים בית השקעות שיניב עבורכם את המקסימום. כנסו

דירה להשקעה? תיק השקעות מנוהל עשוי להניב לכם הרבה יותר

רכישת דירה להשקעה נחשבת לאפיק שהניב עד כה תשואות נאות, אך מחקר מגלה שדווקא השקעה בשוק ההון – כמו באמצעות ניהול תיק השקעות מותאם אישית – הניבה יותר על פני 30 שנה לעומת השקעה בדירה. איך? כנסו!

חודש ספטמבר 2019, בסימן רגיעה בשווקים ועליות נאות בכל אפיקי ההשקעה

המשקיעים העדיפו להתמקד החודש במדיניות המוניטרית המרחיבה בעולם ופחות בהתקררות הכלכלה העולמית

מה תפקידו של מנהל תיקי השקעות?

מנהל תיקי השקעות מנהל את כספם של לקוחות פרטיים ולקוחות מוסדיים וסמכויותיו נקבעות בייפוי הכוח הניתן על ידי הלקוח לביצוע פעולות קנייה ומכירה של ניירות ערך בחשבונו של הלקוח.

חודש אוגוסט 2019 בשווקים: משמועות לציוצים

מלחמת הסחר מעלה הילוך, בנקים מרכזיים נוטים למדיניות מרחיבה, אירופה מתקרבת למיתון ועקום התשואות התהפך

חודש יולי 2019 בשווקים: שינוי כיוון במגמת הריבית בארה"ב – הורדת ריבית ראשונה מזה 10 שנים

רוח של מדיניות מוניטרית מרחיבה שוב נושבת בעולם וגם בנק ישראל משנה את נימתו ל"יונית".

חודש יוני 2019 בשווקים: האם הריבית בארה"ב בכיוון מטה?

חודש יוני התאפיין באופטימיות חוצה גבולות על רקע נתונים כלכליים מתונים דווקא מתוך צפי כי צפוי גל חדש של מדיניות מונטרית מרחיבה באירופה ובארה"ב

חודש מאי 2019 בשווקים: שוק האג"ח מאותת על הורדת ריבית קרבה בארה"ב

על רקע המשך ההסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין , שוק האג"ח מתמחר הורדת ריבית קרבה בארה"ב מתוך צפייה להתמנות הצמיחה העולמית

חודש אפריל 2019 בשווקים: הכלכלה העולמית מתחזקת

בניגוד לתחזיות, נתוני חודש אפריל מראים על שינוי מגמה חיובית, כשארה"ב מובילה את השינוי לטובה, אך גם בסין ובאירופה אנו רואים התחזקות חיובית

חודש מרץ 2019 בשווקים: אווירת סוף סייקל בעקומי התשואות בעולם

סייקל הנוכחי, מאז משבר 2008, נמשך כבר 10 שנים בהן השווקים עלו יפה מאוד, על אף אין ספור מהמורות שליוו אותנו לאורך הדרך. יוון, איטליה, ברקזיט, טראמפ, סין, עלייה בחוב העולמי ועוד סיבות רבות ומגוונות שהיו אמורות להביא למשבר חמור נוסף, על פי לא מעט "נביאי זעם".

פברואר 2019 בשווקים: ניגודיות בין הכלכלה העולמית לשוק ההון בחסות ה-FED

חודש פברואר לא היה "מפרגן" במיוחד לכלכלה העולמית (האמיתית, לא השווקים). הנתונים הכלכליים המשיכו להפגין חולשה במרבית המדינות. באירופה הצמיחה הינה אנמית מאוד בשני הרבעונים האחרונים, כאשר מגזר התעשייה צנח לטריטוריה של התכווצות. בסין ויפן ממשיכה ההאטה וגם בארה"ב הנתונים כבר לא כל כך משכנעים ביחס לשאר העולם, כפי שהיו עד כה.

התאוששות מרשימה בשווקים בחודש ינואר 2019

שנת 2018 הייתה שנה טובה ברובה לכלכלה ולחברות, ומנגד שנה לא טובה לשווקים. חודש ינואר מצביע בינתיים על תמונה הפוכה לגמרי. העליות בשווקים מתרחשות על רקע לא מעט חדשות שליליות בעולם. לא מעט חברות בולטות פספסו את תחזיות האנליסטים או פרסמו אזהרות רווח וחתכו תחזיות קדימה. בארה"ב נשבר שיא השבתת הממשל הארוכה בהיסטוריה, השבתה שעל אף שבוטלה זמנית, היא טרם נפתרה סופית.

העולם הולך לכיוון נרחב של שימוש בבינה מלאכותית

כיום, כולם מדברים על בינה מלאכותית, יש שאוהבים וטוענים שזה העתיד, ויש כאלה שמודאגים מזה. על דבר אחד אין וויכוח, העולם הולך לכוון של שימוש נרחב בבינה מלאכותית, והמשקיעים רוצים להיות שם כבר בהתחלה.

דצמבר 2018 בשווקים: מהומה רבה, על שום מה?

הכלכלה ושוק ההון הינם מחזוריים, וידוע לכולם, גם לאופטימיסטים ביותר כי מעת לעת השוק הופך לדובי והכלכלה נכנסת למיתון. אולם, מאזני החברות ונוסחאות כאלה ואחרות מראים שבסה"כ השוק יציב. אז השאלה הנשאלת היא למה עכשיו? אחד הגורמים המשפיעים ביותר על תשואות השוק בטווח הקצר הינו השינוי במצב הרוח של המשקיעים. לשינוי קיצוני במצב הרוח לא אכפת ממאזני חברות, נוסחאות וחישובים. כל ניסיון לנתח בהיגיון ולפעול על סמך שינויים קיצוניים במצב הרוח נועד לכישלון.

המהפכה הטכנולוגית בתחום ה-E-Commerce שינתה את הרגלי הצריכה

ההכנסות בשנת 2018 בשוק ה-E-Commerce האמריקאי צפוי לעמוד על כ-504 מיליארד דולר, עלייה של 12.9% בהשוואה לשנת 2017

נובמבר 2018 היה חודש תנודתי נוסף שהסתיים בנימה אופטימית

בחודש נובמבר נמשך הסנטימנט השלילי על אף שלא היה שום תרחיש כלכלי משמעותי

אוקטובר 2018 היה חודש תנודתי בשוק המניות אשר להערכתנו מהווה הזדמנות קניה

אנו ממשיכים לראות בכל ירידה מהסוג שראינו החודש הזדמנות קניה ולא סיבה לברוח

אוגוסט 2018: הכלכלה האמריקאית מנצחת את הפוליטיקה

חודש נוסף של פוליטיקה לחוד ושוק לחוד. החודש חלה עליית מדרגה נוספת בלחץ על השווקים המתעוררים, דבר שבא לידי ביטוי בירידות חדות של מספר מטבעות (ובראשן הלירה הטורקית), ותשואות חסר משמעותיות של מדדי שווקים אלו מול השווקים המפותחים. מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין מתקרבת לנקודת הכרעה, כאשר בימים הקרובים טראמפ אמור להחליט לגבי אפשרות העלאת המכסים לרמה של 200 מיליארד $, במידה ולא יושגו הבנות בין הצדדים.

יולי 2018: חודש מרשים, אך משאיר סימני שאלה להמשך

חודש יולי היה חודש חלומי לכלכלה האמריקאית, הן מבחינת הנתונים הכלכליים והן מבחינת התוצאות של החברות. הכלכלה האמריקאית צמחה ברבעון השני ב-4.1%, שיעור שאמנם אינו חסר תקדים במחזור הצמיחה הנוכחי, אולם העובדה שהוא מתרחש בשנה העשירית לתוך הסייקל בהחלט מרשימה.

יוני 2018: האם סדר עולמי חדש בפתח?

רוחות מלחמת הסחר לא יורדות מסדר היום וביוני הן באות לידי ביטוי ביתר שאת, גם מבחינת השווקים. מבחינת איומים טראמפ לא בוחל במילים ומוכן לשחק בפינג פונג של איומי המכסים ההדדיים עד הסוף. טראמפ מציג לעולם, ובעיקר לבוחריו, תמונה לפיה כל צמצום בגירעון הסחר הוא ניצחון לארה"ב, גם אם ההשלכות על הפעילות הכלכלית הן שליליות בצורה מובהקת.

מאי 2018: הזירה הפוליטית מתחממת, השווקים פחות מתרגשים

למרות חודש עמוס באירועים פוליטיים שמעלים את רף המתיחות בין ארה"ב למדינות נוספות, בעיקר באירופה, שווקי המניות נסחרו בתנודתיות נמוכה יותר מזו של החודשים הקודמים.

חוגגים שנה לזכייה של טראמפ

סיכום חודש נובמבר 2017: באמצע 2016 התרחש אירוע מפתיע מאוד בדמות ה-Brexit, ורבים טענו שיזעזע את השווקים בעולם. אולם רוב הפרשנים הסכימו כי זכיה של טראמפ בבחירות הינה אירוע פחות סביר ובעל פוטנציאל נפיץ בהרבה מזה של ה-Brexit.

אפריל 2018: השוק מתנהל לפי סנטימנט ולא לפי נתונים

לאחר חודשיים תנודתיים, על רקע עליית תשואות וחשש ממלחמות סחר, הגיע אפריל עם עונת דו"חות פנטסטית של הרבעון הראשון. התקווה הייתה שהפוקוס של המשקיעים יעבור לתכל'ס, על חשבון ספקולציות באשר להשלכות של האירועים שהובילו לירידות. בסופו של יום השוק מורכב מחברות, שכל עוד רווחיהן צומחים בקצב גבוה, שווי מניותיהן אמור לעלות. דו"חות Q1/18 ממשיכים להצביע על צמיחה מרשימה ברווחים ובהכנסות, עם שיעורים גבוהים של הפתעות לטובה. הסביבה הכלכלית בארה"ב גם היא בסה"כ חיובית מאוד, למרות נסיגה מסוימת בנתונים הכלכליים במקומות אחרים.

אוקטובר 2017 בשווקים: כשטוב לי פתאום אני נבהל

בעשרת החודשים הראשונים של השנה עלו המדדים S&P 500 ו-MSCI World בתשעה מהם, כאשר בחודש בו לא עלו הם ירדו ב-0.04% ו-0.07% בהתאמה (הצלחנו לישון בלילה...). כמו בכל תחום אחר בחיים, כשהמצב נראה טוב מדי תמיד יהיו צדיקים שידאגו להזהיר אותנו כמה רע הולך להיות.

היתרונות והסיכונים שבאחזקת נכסים בלתי סחירים

נכסים לא סחירים הם נכסים שלא נסחרים בבורסה. נכסים אלו יכולים להיות השקעות ישירות בתשתיות כגון: כביש 6 או מנהרות הכרמל, אג"ח שלא פתוחות לציבור,  קרנות השקעה פרטיות (פרייבט אקוויטי), מתן אשראי, קרנות הון סיכון וכדומה. דוגמא נוספת ומשמעותית של נכסים לא סחירים היא נכסי מקרקעין שונים – בנייני משרדים, קניונים, מרכזים לוגיסטיים וכיו"ב שחברת הביטוח רוכשת באמצעות כספי החוסכים ומשכירה לעסקים.

ספטמבר 2017: הכלבים נובחים והשיירה עוברת

המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה מתחממת. האם חילופי הדברים בין טראמפ לצפון קוריאה יעלו מעט את הדופק של השווקים? על אף הכתבות החדשותיות שלא פוסלות מלחמה גרעינית בין שתי המדינות, עושה רושם, שהשווקים לא לוקחים ברצינות את איומי המנהיגים או שהמשקיעים לא מוכנים יותר "לחלק מתנות", כמו אחרי הברקזיט.

מלחמת סחר בין ארה"ב לסין

טראמפ החליט בהחלטת בזק להטיל מכסים על ייבוא אלומיניום ופלדה, ולאחר שהחריג מספר מדינות מההחלטה היה ברור שהמטרה העיקרית הינה סין.

בעולם רוחות מלחמה, בשווקים לא מתרגשים במיוחד

המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה מתחממת. האם חילופי הדברים בין טראמפ לצפון קוריאה יעלו מעט את הדופק של השווקים? על אף הכתבות החדשותיות שלא פוסלות מלחמה גרעינית בין שתי המדינות, עושה רושם, שהשווקים לא לוקחים ברצינות את איומי המנהיגים או שהמשקיעים לא מוכנים יותר "לחלק מתנות", כמו אחרי הברקזיט.

מסכמים את פברואר 2018 בשווקי חו"ל: למי ששכח השוק תנודתי ויורד לפעמים

לאחר תקופה של חוסר תנודתיות בשווקים, קיבלנו חודש עם תנודתיות בעוצמה שלא ראינו הרבה מאוד זמן. שוק המניות האמריקאי חווה את הירידה היומית החדה ביותר מאז 2011 ובתוך שבוע בודד רשם תיקון של 10%.

סיכום חודש יולי 2017 בשווקי חו"ל

חודש יולי ממשיך את חוסר העקביות מאז נבחר דונאלד טראמפ לנשיא ארה"ב. ציפיות לרפורמות והשקעות בתשתיות מצד אחד, אך תוצאות ועובדות בשטח שגורמות לגישה מתונה ואנטי אינפלציונית מצד שני. הקשיים של סקטורים מסוימים והצלחות של סקטורים אחרים, מוכיחים שבסופו של דבר השוק מתיישר לפי תוצאות, ולא לפי הבטחות.

תעשיית הפינטק וטכנולוגיית הבלוקצ'יין ישנו את העולם הפיננסי

גל של חברות "פינטק" (טכנולוגיה-פיננסית), מאיימות על העולם הפיננסי המסורתי במטרה להפוך את השירותים הפיננסיים לנגישים יותר עבור הציבור הרחב

הכלכלה הגרמנית ממשיכה להפגין חוזק אל תוך שנת 2017

הכלכלה הגרמנית ממשיכה לצמוח בקצב יפה - תוסיפו לזה שוק עבודה חזק, ריבית מוניטארית אפסית והגירה חיובית ותקבלו שוק מניות אטרקטיבי להשקעה:

השווקים המתעוררים צפויים להציע הזדמנויות השקעה אטרקטיביות בשנת 2018

קצב הצמיחה הנמוך יחסית בשווקים המפותחים מושך את מנהלי ההשקעות להשקיע במדינות השווקים המתעוררים. מניות החברות בשווקים המתעוררים עדיין מתומחרות בחסר אל מול מקביליהן בשווקים המפותחים, גם אחרי 12 חודשים של עליות חדות.

תקציבי הביטחון עולים כמו גם מניות סקטור התעשייה הביטחונית

תקציב הביטחון הכולל של ארה"ב לשנת 2018 צפוי להגיע ל-824.7 מיליארד דולר, השלישי בגובהו מאז 2003.
לאחרונה, משרד ההגנה האמריקאי הגיש בקשה לרכישת ציוד צבאי בשווי 33.5 מיליארד דולר והחברות הצבאיות משפשפות ידיים.

אתמול היה טוב, ויהיה גם מחר?

בשנת 2017 הצמיחה של הכלכלה העולמית האיצה באופן רוחבי בכל הכלכלות המרכזיות. השווקים בתגובה יישרו קו עם הכלכלה, סיפקו ביצועים מרשימים מאוד והתעלמו לחלוטין מכל רעשי הרקע הפוליטיים-ביטחוניים (ולא חסרו כאלה). האם "כל הטוב הזה" יכול להימשך או שיש גבול למשך הזמן שהכלכלה ושוק ההון יכולים לתפקד כך?

יוני 2017: סיום של חצי שנה אידיאלית למשקיעים בחו"ל

שוק המניות במחציתה הראשונה של שנת 2017 היה בגדר "הכי טוב שאפשר לבקש" מבחינת המשקיע הממוצע. מצד אחד תשואות נאות מאוד של מרבית השווקים, ומצד שני תנודתיות נמוכה מאוד, הנמוכה ביותר מזה שנים ואף עשורים. מלבד סקטור הטכנולוגיה, הסקטורים האחרים שהובילו את התשואות לאורך רוב התקופה הינם דפנסיביים, כגון: פארמה ותשתיות. הובלה של סקטורים דפנסיביים, ביחד עם שונות כללית גבוהה בין הסקטורים ברמה החודשית תרמו לתנודתיות הנמוכה. באופן כללי, נראה שהאווירה היא שאף אחד לא רוצה לפספס את הטרנד, וכל ירידה מיד מלווה בכספים שנכנסים בחזרה לשוק.

מניות הבכורה הגיעו לבורסה בתל אביב

כחלק מרצון הבורסה לבצע צעדים שיובילו להגדלת נפח המסחר וכניסה של חברות חדשות לבורסה, אישר לאחרונה דירקטוריון הבורסה לחברות בישראל להנפיק מניות בכורה, לחברות ציבוריות הנכללות במדד ת"א - 125 או במדד ת"א - SME60, או ששווי השוק שלהן הינו 500 מיליון ₪ לפחות.

העולם על פי בלוקצ'יין

בלוקצ'יין היא בעצם תפיסה טכנולוגית המאפשרת קיום של פעילות עסקית מבלי שיש יישות אחת שמנהלת אותו. את אותו גורם מנהל מחליפים "בלוקים" מוצפנים של מידע הנוצרים באמצעות שיתוף מבוסס רשת תקשורת מסוג עמית לעמית (P2P).

תוצאות הבחירות בארה”ב: הבלתי יאמן קרה

בניגוד לכל התחזיות, סקרים, ציפיות ורבים יגידו גם בניגוד להיגיון הבריא, הבלתי יאמן קרה. אין תירוצים, אף אחד לא ציפה ולקח את זה בחשבון בתרחישי הבסיס שלו, רק שלשום השוק בארה"ב חווה אחד מימי העליות החדים ביותר השנה. קלינטון לא רק הפסידה את המדינות המתנדנדות, אלא גם כאלו שהיו אמורות להיות כבר בכיס שלה. לאחר שלוקחים אוויר ומסדירים את הנשימה, השאלה כמובן מה הלאה?

5 סיבות לניהול כספכם בתיק השקעות

בשנים האחרונות עולם החיסכון וההשקעות משנה את פניו ומציג מגוון רחב ומורכב של אפשרויות. החל מהצעות אקזוטיות בסגנון של בית בפרברי קליפורניה או מסחר במטבע חוץ ועד למוצרים ממוסדים יותר כגון פוליסות החיסכון שפרצו לאחרונה לחיינו או פשוט השקעה באמצעות יועץ ההשקעות בבנק. מנהלי תיקי השקעות תמיד היו בחוד החנית של עולם ההשקעות, במאמר זה נסקור את היתרונות המצויים בשירות ניהול תיקי השקעות על פני שאר האלטרנטיביות.

הערך המוסף של בנקאי להשקעות

שאלה שחוזרת על עצמה לעיתים קרובות בקרב חברות היא האם לשכור את שירותיו של בנקאי להשקעות לצורך ביצוע עסקה (גיוס הון, מיזוג, רכישה, מכירה, וכדומה) או לעשות זאת באופן עצמאי. בכדי לענות על שאלה זו, צריך להבין יותר לעומק את השירותים שניתן לקבל מבנקאי להשקעות מנוסה ואת הערך המוסף שהוא מביא עמו.

חיסכון לדירה, לילדים או לגיל הפרישה באמצעות קרנות נאמנות

אחת האפשרויות הנוחות והידידותיות ביותר לחסוך עבור דירה, עבור הילדים או מתוך מחשבה על גיל הפרישה, היא באמצעות קרנות נאמנות, המאפשרות השקעה בניירות ערך שונים. מגדל קרנות נאמנות מציעה מגוון קרנות נאמנות המשקיעות בסוגים שונים של אפיקים וניירות ערך: אגרות חוב של ממשלת ישראל, אגרות חוב קונצרניות (בארץ ובחו"ל), מניות בארץ ובחו”ל ועוד.

יתרונות קופות גמל בניהול אישי, לפי תיקון 190 (IRA)

בסוף שנת 2009, פורסמו לראשונה תקנות על ידי משרד האוצר שאפשרו לעמית לבחור את זהות האדם שינהל את קופות הגמל ו/או את קרנות ההשתלמות שלו. אפשרות זו ניתנת לביצוע תחת "קופת גמל בניהול אישי". במאמר זה נתמקד ביתרונות לשימוש בקופה מסוג זה, כאשר הקופה מנוהלת על ידי מנהל תיקי השקעות בעל רישיון, לפי בחירת הלקוח.

מדוע לא כדאי לנסות לתזמן את שוק ההון?

מתחילת השנה הנוכחית אנו עדים לתשואות שליליות באפיק המנייתי בארץ ובחו"ל ובמקביל לעלייה ברמת התנודתיות בשווקים, אשר באה לידי ביטוי בשונות גדולה בתשואת מדדי המניות לאורך התקופה. בתקופות כגון אלו, משקיעים רבים שואלים את עצמם: האם ניתן היה "לתזמן" את השוק?

מיזוגים ורכישות כמנוף לעסק תעשייתי מצליח

בסופו של יום המציאות מוכיחה כי מיזוגים ורכישות הם תהליך הכרחי בתהליך החיים של חברה, התשובה לדילמה כיצד להתפתח, יכולת תגובה מהירה לביקוש, לשינויים ולתחרות בענף ניתן להשיג ב-2 דרכים - או ע"י פיתוח (תהליך איטי ומוגבל) או בדרך מהירה יותר של שיתופי פעולה / מיזוגים ורכישות

כל מה שרצית לדעת על קרנות נאמנות?

יש לך שאלות בנושא ניהול תיקי השקעות?

תפקידו של מנהל תיקי השקעות כשהשווקים סוערים

אנו יודעים היום שההצלחה בהשקעות תלויה בסבלנות ובשיקול דעת ובהרבה מקרים אלו שהרוויחו את התשואה הגבוהה ביותר היו אלו שברגעי משבר ידעו להישאר במשחק ולא לברוח מהשוק. למעשה תפקידו של מנהל תיק ההשקעות שלכם הוא לפעול מתוך ההבנה שאין לו את היכולת לחזות את שוק ההון.

איפה הכסף ומהי הדרך להגיע אליו?

מיום הקמתן ולאורך חייהן, חברות סטארט-אפ נמצאות במרוץ תמידי אחר מקורות מימון שונים. תהליכי גיוס ההון הינם לרוב ארוכים, מייגעים ומאתגרים. להלן מקורות המימון המרכזיים, היתרונות וחסרונות של כל אחד מהם, והדרך המומלצת להגיע אליהם.

הילרי קלינטון מול דונלד טרמפ – הבדלים בתפיסות כלכלית

על רקע התחממות המרוץ לנשיאות בארה"ב והבחירות המתקרבות נראה שאחד הנושאים המהותיים כמו בכל קמפיין בחירות בארה"ב הוא התפיסות הכלכליות השונות בין המועמדים.

שכפול סקטור התעשייה בארה"ב

סקטור התעשייה כולל חברות המספקות מוצרי תעשייה, שירותים מסחריים, יצרניות מטוסים ומוצרים ביטחוניים, וכן חברות המספקות שירותי ייעוץ, כח אדם, ביטחון והדפסה. הסקטור קורלטיבי מאוד לכלכלה האמריקאית ולביצועי מדד ה-S&P 500 ולאורך זמן אף מצליח להשיא עליו תשואה עודפת. הנתונים האחרונים בארה"ב הכוללים שיפור ב-ISM ובתפוקה התעשייתית מהווים רוח גבית לסקטור זה.

סקטור התשתיות בארה"ב

ההפנמה בשוק כי גם בשנת 2016 ובשנת 2017 הריבית הפדרלית ותשואות האג"ח הארוכות ימשיכו להיות נמוכות תומכת באטרקטיביות הסקטור בעל המתאם השלילי לריבית. מתחילת שנת 2016 הוא אחד הסקטורים בעלי התשואה הגבוהה ביותר. השקעה בסקטור ממשיכה להיות אופציה להשקעה אטרקטיבית למשקיעים דפנסיביים המשקיעים לטווח ארוך המבקשים גיוון וביתא נמוכה לשוק ואינם צופים העלאת ריבית חדה בארה"ב.

סקירה שנתית סיכום 2015 ותחזית ל-2016

שנת 2015 הסתכמה בצמיחה מתונה יותר מבשנתיים האחרונות. השיפור בצמיחה העולמית נבע מהמדינות המפותחות, עם השפעה משמעותית של המשך הרחבות כמותיות שהאיצו את קצב התאוששות הצמיחה

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)