יולי 2022 בשווקים: ארה"ב טכנית במיתון, וזה לא בהכרח חדשות רעות לשוק

רמת חוסר הוודאות בשווקים גבוהה, השוק לא תמיד מגיב לנתונים בהתאם לציפיות והסימנים להתקררות הכלכלה האמריקאית מתרבים

ניצול הזדמנויות השקעה בשוק האג"ח כאלטרנטיבה ליתרות כספים

רכישת אג"ח עד למועד הפידיון היא אחת מאסטרטגיות ההשקעה המתאימות לתקופה זו בשווקים

יוני 2022 בשווקים: האם שיא האינפלציה מאחורינו?

שווקי ההון נעים בין עלייה באינפלציה והריבית שעולה יחד איתה לבין ציפייה שהתהליך הזה יביא בעצמו להאטה כלכלית ואף, לירידה בריבית בהמשך

מאי 2022 בשווקים: האם אנו מתקרבים לנקודת מפנה בשוק המניות והאג"ח?

לאחר פתיחת שנה עגומה, נראה כי המשקיעים בעולם מנסים להעריך מחדש את מפת הדרכים הכלכלית.

עולם התיירות חוזר לשגרת טרום קורונה

אזרחי העולם חוזרים לטייל ומניות חברות התיירות נהנות מסביבת פעילות חיובית

אפריל 2022 בשווקים: ה-FED הולך על כל הקופה, על רקע סביבה גיאופוליטית מאוד מאתגרת

העלייה המשמעותית באינפלציה בארה"ב מחייבת את הפדרל ריזרב לנסות להחזיק במקל בשתי קצותיו – להעלות את הריבית בכדי להילחם באינפלציה אולם לא בשיעור גבוה מידי כדי לא לפגוע בכלכלה.

פברואר 2022 בשווקים: התגברות משמעותית בחוסר הוודאות בשווקים בעקבות המלחמה באוקראינה

חודש פברואר הקפיץ את מד הדופק ואת אווירת הקרב בשווקים (תרתי משמע) כמה רמות נוספות למעלה. התפוגגות האומיקרון והסרת מגבלות במדינות רבות בעולם הייתה אמורה להוות נקודת אור, אל מול החששות מאינפלציה גואה ובנקים מרכזיים שרצים לבצע צמצומים מוניטאריים.

ינואר 2022 בשווקים: האינפלציה הגואה לא משאירה מרחב תמרון ל-FED

שנת 2022 נפתחה באחד מחודשי ינואר התנודתיים והסוערים ביותר שידע שוק ההון האמריקאי בתחילת שנה כלשהי. מדד ה-S&P 500 כבר ירד כ-10% במהלך החודש, תוך כדי שה-VIX נושק לרמות של 40, רמה המצביעה על חששות גבוהים מאוד. מדד הנאסד"ק היה בדרך לחודש הגרוע ביותר מאז המשבר הפיננסי של 2008, אם לא תיקון חד בשני ימי המסחר האחרונים.

דצמבר 2021 בשווקים: שוק המניות ממשיך לשבור שיאים

אין חוק טבע שקובע כי שינוי טכני במספור הקלנדרי של השנה אמור להביא גם בשורה חדשה לעולם, לכלכלה ולשווקים. אין סיבה מדעית לחשוב שדצמבר של שנה מסוימת אמור להיות שונה מהותית מהחודשים הראשונים של השנה העוקבת, רק בגלל שהתחילה שנה חדשה. למרות זאת, יכול להיות שחודש דצמבר 2021 כן יהווה נקודת מפנה משמעותית, ממנה העולם ייראה אחרת.

נובמבר 2021 בשווקים: רכבת הרים שנוסעת בין אינפלציה גואה למגיפה שמסרבת לדעוך

הדינאמיקה המטורפת בימים האחרונים של נובמבר ממחישה עד כמה השנה הנוכחית חריגה בקושי לקבל בה החלטות השקעה מושכלות ע"י המשקיעים. שני אירועים דומיננטיים מובילים את השוק: אחד האינפלציה הגואה, והשני הינו השלכות גלי המגיפה על הפעילות הכלכלית. כל אחד מהשניים מושך את שוק האג"ח והמניות לכיוונים מנוגדים לגמרי, בהיבט של כיוון התשואות וההעדפות הסקטוריאליות. כל אחד מהשניים הינו גם ייחודי

אוקטובר 2021 בשווקים: אחד החודשים החיוביים ביותר השנה באפיק המנייתי

חודש אוקטובר מסתמן כאחד החודשים החיוביים ביותר השנה באפיק המניות ובפרט בארה"ב שם היה זה החודש החיובי ביותר השנה, דווקא על רקע צמצום ההתערבות של הבנק המרכזי בשוק האג"ח, שהיתה אמורה להיות בעלת אפקט שלילי על השווקים.

אומת הסטארט-אפ מתפתחת למעצמת הייטק

עד לפני שנים ספורות, חברת טכנולוגיה ישראלית שהייתה מגייסת או נמכרת לפי שווי של כמה עשרות מיליוני דולרים הייתה זוכה מיד לכותרות ראשיות בעיתונות הכלכלית. היום, עסקה כזו תזכה אולי לאזכור קטן באחד העמודים האחרונים. הסיבה לכך היא כמובן הכסף העצום שזורם לענף ההייטק ומבול של גיוסים, אקזיטים והנפקות שוברי שיאים שאנו עדים להם בשלוש השנים האחרונות.

תעשיית הרכבים החשמליים צוברת תאוצה

כשברקע מספרם ההולך וגדל של הפיתוחים הטכנולוגיים למיניהם, תעשיית הרכבים החשמליים צוברת תאוצה. פריחת התחום הובילה לכך שכיום חברות רבות עוסקות בפיתוח הטכנולוגיות והרכיבים השונים. בהתאם, חל גידול במספר שיתופי הפעולה בין החברות הללו ליצרניות הרכבים - והתעשייה נהנית מקפיצה משמעותית.

תעשיית הבינה המלאכותית צפויה להכפיל את שוויה עד 2024

הפוטנציאל הטמון בבינה המלאכותית גדול יותר מאשר אנו יכולים לדמיין. יש שטוענים שהיא העתיד ויש שמודאגים מהשלכותיה, אבל על דבר אחד אין וויכוח: העולם הולך לכוון של שימוש נרחב בבינה מלאכותית, והמשקיעים רוצים להיות שם.

מרכזי הקניות הם תמונת הראי של התאוששות הכלכלה האמריקאית

במבט לאחור על שנת 2020, נראה כי הענף שחווה את השנה המאתגרת ביותר הוא ענף הקמעונאות, וכנגזרת גם ענף הנדל"ן המסחרי (מרכזי הקניות בהן ממוקמות הרשתות הקמעונאיות השונות). עקב הסגרים והגבלות התנועה על קהל הצרכנים, חנויות נותרו סגורות למבקרים במשך חודשים ארוכים, וכמוהן גם הקניונים ומרכזי הקניות. אלא שמרכזי הקניות הפתוחים (Shopping Centers) פחות נפגעו מההגבלות.

ברחבי העולם מחכים לחזרתה של ארה"ב למפת התיירות

התיירות ברחבי ארה"ב עדיין מתמודדת עם השלכות הקורונה – אבל נראה כי החלום לחזור ולטייל ברחביה מתקרב. למעשה, מנתונים שפרסמה לאחרונה התאחדות התיירות האמריקאית נראה כי מגמת התאוששות התיירות בארה"ב כבר בעיצומה: בסוף יוני 2021 היקף הוצאות התיירים בארה"ב הסתכם ב-87.6 מיליארד דולר, ירידה של 15% בלבד לעומת יוני 2019 (לשם השוואה, ביוני 2020 היקף הוצאות אלו היה נמוך משמעותית – כ-51% פחות מהיקפן ב-2019). לפי אתר statista, תרומת סקטור התיירות לתמ"ג ארה"ב צפויה לזנק מכ-1.6 טריליון דולר ב-2018 לכ-2.4 טריליון דולר ב-2028.

הבנקים בארה"ב מציגים תוצאות כספיות חזקות

נגיף הקורונה הביא עימו נזקים בריאותיים וחברתיים ולצידם גם נזק כלכלי כבד. בארה"ב, הנחשבת בעיני רבים כמובילת כלכלת העולם, שיעורי האבטלה נסקו לרמות שיא, המוני עסקים קטנים נאלצו לפשוט רגל ושרשראות ייצור ואספקה נפגעו קשות. אלא שבניגוד למשברים קודמים, דוגמת הסאב פריים, נראה כי הקורונה לא הצליחה לפגוע באיתנות הבנקים הגדולים בארה"ב - שהציגו יציבות פיננסית איתנה, כריות מזומנים והון עצמי מספק.

שיא בהיקף ההשקעות בתעשיית הפינטק העולמית

העולם חווה שינויים טכנולוגיים מרחיקי לכת בשלל תחומים. אחד מהם הינו בסקטור הפיננסים. בנקים, בתי השקעות, חברות ביטוח וחברות אשראי מבינים שעל מנת להישאר תחרותיים, עליהם לאמץ טכנולוגיות פיננסיות חדשות אשר מותאמות לשינויים בהרגלי הצריכה של העולם החדש. שירותי בנקאות דיגיטלית, שירותי סליקה ופלטפורמות העברת כספים? אלו הם רק קצה הקרחון בעולם חדש ומגוון שהולך לשנות בצורה דרמטית בעשור הקרוב את תעשיית הפיננסים.

מהפכת הרכבים האוטונומיים עוד רגע כאן

המכוניות האוטונומיות מתקרבות במהירות לחיינו, ועמן המהפכה הצפויה בתעשיית כלי הרכב. במכוניות אלה ניתן יהיה לנסוע ללא צורך במגע אדם, פרט להקלדת תחנת היעד של הנסיעה או במקרה של תקלה. השפעתן תיגע כמעט בכל תחומי חיינו: עלויות ניידות נמוכות יותר, צריכת אנרגיה נמוכה יותר, חופש אישי גדול יותר עבור כאלו שאינם יכולים לנהוג (מפאת גילם או סיבה אחרת) והדבר החשוב ביותר: הפחתה משמעותית בתאונות דרכים והצלת חיי אדם.

הצרכנים מעדיפים לרכוש באינטרנט ותעשיית המסחר המקוון ממשיכה לצמוח

תחום ה- Ecommerce (מסחר מקוון) צומח במהירות ואתרי המכירות האינטרנטיים זוכים לפופולריות עצומה בקרב הגולשים בכל רחבי העולם

הכלכלה הסינית צומחת בקצב שיא

בעוד שברחבי העולם ממשיכים להתמודד עם אתגרי הקורונה, הכלכלה הסינית צמחה ברבעון הראשון של 2021 ב-18.3% (לעומת התקופה המקבילה אשתקד). שיעור צמיחה זה הוא הגבוה ביותר מאז החלה סין לפרסם את הנתון ב- 1992.

הצמיחה של הכלכלה הסינית מאפשרת לה לשמור על מעמדה כמובילת שוק המסחר האינטרנטי העולמי. זאת, על רקע שילוב של מעמד ביניים צרכני עם שאיפה לעצמאות בפיתוח וייצור טכנולוגיות ומובילותן של חברות מסחר מקוון סיניות.

הפחתת פליטת גזי החממה עוברת דרך ענף האנרגיה הסולארית

שינויים רבים עברו על תחום האנרגיה הסולארית מאז שנת 700 לפני הספירה, כשהשתמשו בקרני השמש ועדשות זכוכית כדי לייצר אש. היום, האנרגיה הסולארית היא כבר תעשייה לייצור חשמל באמצעות קרני שמש, כשאת עדשות הזכוכית מחליפים מתקנים פוטו וולטאיים. אך מכיוון שהשמש היתה ונותרה מקור אנרגיה טבעי, זמין ושאינו מתכלה – הביקוש עולה בהתמדה והתחום ממשיך ומשתכלל.

תעשיית הרובוטיקה: הווה מרתק, עתיד מבטיח

תעשיית הסרטים מקדימה מפעם לפעם את העולם האמיתי. אחת מהפעמים הבולטות היא בטרילוגיית "בחזרה לעתיד", סדרת הסרטים המופתית משנות ה-80 בה מרטי מקפליי והפרופסור אמט בראון נסעו לעתיד ברכב הדלוריאן שלהם. לא מעט אלמנטים שהופיעו בסרטים הללו ונחשבו אז כלא מציאותיים ואף מופרכים, נמצאים כיום במעבדות מחקר ופיתוח, לרבות בתחום הרובוטיקה.

תחום ה-Energy Storage צפוי לעמוד במרכז מהפכת האנרגיה המתחדשת

בדומה לכל פסגות האקלים למיניהן, מנהיגי העולם שייפגשו בוועידה הקרובה בסקוטלנד יפעלו במהלכה להעלאת המודעות למאבק בהתחממות הגלובלית אלא שהפעם, הוועידה מתקיימת לאחר שני אירועים דרמטיים מהם המנהיגים יתקשו להתעלם: הקיץ החריג במראותיו, שכלל 6 אסונות טבע קיצוניים שהתרחשו ברחבי העולם במהלך 6 שבועות רצופים, ומשבר האנרגיה החמור באירופה.
שילוב זה מחזק מאוד, להערכתנו, את חשיבות הצורך באגירת אנרגיה (Energy Storage) ובהתאם את האפשרות לכך שיוזרמו כספים לאפיק זה.

הקורונה האיצה את סקטור הטכנולוגיה. מה צופן לו העתיד?

התפרצות הקורונה העניקה תנופה אדירה לעולמות הטכנולוגיה והחדשנות. ההשקעות במגזרים הללו זינקו, כשברקע העולם אימץ עוד ועוד טכנולוגיות דיגיטליות ומניות הסקטור רשמו רצף עליות מרשים. רוצים לדעת מה הלאה?
צפו בפאנל המומחים של מגדל שוקי הון וגלו אילו תחומי טכנולוגיה וחדשנות עומדים לתפוס עוד ועוד חלקים משמעותיים בחיינו – ומדוע הם אטרקטיביים להשקעה.

ספטמבר 2021 בשווקים: התשואות בשוק האג"ח עולות, ועמן חששות המשקיעים

החודש קיבלנו שוב עליית תשואות חדה - דווקא בחודש בו לראשונה מזה זמן רב האינפלציה הפתיעה כלפי מטה. הטריגר היה, לכאורה, הצהרות ניציות יותר של יו"ר ה-FED וחברי הוועדה המוניטארית לגבי האינפלציה והמועד הצפוי לתחילת העלאות ריבית. אלא שתהליך הניציות של חברי ה-FED לא החל החודש. הוא כבר מתהווה מזה תקופה.

דירה למגורים הפכה לאחד המצרכים החמים בארה"ב

נדל"ן למגורים בארה"ב מסתמן כאחד מאפיקי ההשקעה החמים של שנת 2021. הידע המקצועי שברשותן, פיזור הנכסים הרחב ביותר (שלרוב אינו נגיש למשקיע פרטי) והגמישות הגדולה בנזילות כספי המשקיעים – כל אלה מקנים לקרנות הריט יתרון גדול בהשקעה בסקטור המגורים. לכן, להערכתנו, חשיפה לתחום זה באמצעות קרנות ריט עדיפה על קנייה ישירה של נכס בארה"ב.

יולי 2021 בשווקים: מדדי השוק הראשיים והמניות הגדולות קורצים למשקיעים

גם אם מישהו היה מצליח לחזות במדויק את התפתחות נתוני המאקרו והאינפלציה בכלכלה העולמית לפני מספר חודשים, לקיחת פוזיציות על בסיסן ממש לא הייתה מביאה לו הצלחה השקעתית.

היכולת להבין מה השוק כבר מתמחר לטווח הקצר ולאילו תרחישים הוא נערך לטווח ארוך הופכת למורכבת מאוד. אם מוסיפים למשוואה את התפשטות הווריאנטים וההתפתחויות בסין, הרי שבעת הזו מובן למה מדדי השוק הראשיים והמניות הגדולות קורצים למשקיעים הרבה יותר מאשר לקיחת פוזיציות נישתיות.

מה עוד קרה בשווקים ביולי, וגם: למה אנחנו משערים שלאחר הירידות החדות יצוצו הזדמנויות השקעה מאוד מעניינות לשנה הקרובה בסין?

היבשת המתויירת ביותר בעולם מרימה את ראשה מהקורונה

מה משותף למגדל פיזה, חומת ברלין, מוזיאון הלובר, היער השחור, הוותיקן, הרי האלפים, אצטדיון הקאמפ-נואו והקולוסאום? כולם ממוקמים באירופה, מה שהופך אותה ליבשת המתויירת ביותר בעולם. למעלה מ-700 מיליון תיירים פוקדים אותה מדי שנה (שהיא לא קורונה) כך שלתעשיית התיירות שלה, שגם מעסיקה 38 מיליון עובדים, יש תרומה נאה לתמ"ג האירופי. בשנת 2019, למשל, מדובר בכ-2.2 טריליון דולר המהווים כ-15% מהתוצר הכולל.

יוני 2021 בשווקים: על אף שינוי הטון של ה-FED, השוק רגוע מאוד

החודש החולף היה דומה מאוד לקודמו מבחינת סביבת המאקרו. המגמה הפרו- אינפלציונית נמשכת ביתר שאת, עם עלייה בסביבת האינפלציה בארה"ב לרמות שלא נראו מזה הרבה מאוד שנים. גם באירופה מתחילים לחוש עליה מסוימת בלחצים האינפלציוניים. מחירי הסחורות התעשייתיות אמנם ירדו ברובן, אולם מחירי האנרגיה המשיכו לנוע כלפי מעלה וסקרי חברות שונים ממשיכים להצביע על לחץ מצד מחירי תשומות והתארכות זמני אספקה.

Agribusiness: ליהנות מכל שרשרת הערך החקלאית

חברות ענף החקלאות נהנות בשנים האחרונות מצמיחה מתמשכת בפעילותן. הדבר ניכר במיוחד בשנה החולפת, שהתאפיינה בעלייה רוחבית במחירי הסחורות בכלל ובזינוק במחירי הסחורות החקלאיות בפרט אחד התחומים שמעידים על הפוטנציאל הגלום בענף החקלאות הוא ה- Agribusiness (בתרגום חופשי: חקלאות מסחרית). מדובר במערך כלכלי רחב שהינו תוצר של החקלאות המודרנית, ובראשם שרשרת ייצור עיבוד, הובלה והפצה של כלל מוצרי תעשיית החקלאות: יבול, דשנים, ציוד מכני ועוד.

הזדמנויות השקעה בסקטור הטכנולוגיה

בשנת 2020, שנת הקורונה, סקטור הטכנולוגיה התנתק מהסקטורים המסורתיים ורשם ביצועים עודפים משמעותיים. כיום, בשנת 2021 סקטור זה מתאפיין בתנודתיות גבוהה. מתוך אמונה שהחדשנות הטכנולוגית תמשיך ללוות אותנו בעתיד ואף תתעצם, וכי התנודתיות הנוכחית מייצרת הזדמנויות השקעה בענפים טכנולוגיים רבים, ערכנו פאנל מיוחד בהשתתפות אנשי המקצוע שלנו.

מאי 2021 בשווקים: האם שוק האג"ח מספר משהו שאנחנו לא רואים?

נהוג לטעון ששוק האג"ח הוא השוק השקול יותר, המשקף בצורה מהימנה יותר את כיוון הכלכלה, מאשר שוק המניות. בין אם הטענה נכונה או לא בפרספקטיבה היסטורית ארוכת טווח, התקופה מאז משבר 2008 אתגרה אותה עוד יותר. ההתערבות המאסיבית של בנקים מרכזיים בשוק האג"ח השפיעה מאוד על רמת התשואות ומיתנה תגובות קיצוניות בעת ניפוח גירעונות, עליה בסביבה האינפלציונית, ירידה באבטלה וכו'. האם זהו המצב גם הפעם?

הקורונה לא עוצרת את הגאות בשוק הנדל"ן למגורים

בפברואר 2020 פיצלה הבורסה בת"א את מדד ת"א נדל"ן הוותיק לשלושה מדדים תת-ענפיים חדשים: מדד ת"א-מניב ישראל, מדד ת"א-מניב חו"ל ומדד ת"א-בנייה. הפערים בין ביצועי שלושת המדדים החדשים משקפים היטב את מגמת העלייה במחירי הנדל"ן למגורים בישראל, שכן מדד ת"א-בנייה, שמרכז את החברות העוסקות בנדל"ן למגורים בהיבטים של יזמות וקבלנות, היה זה שהיטיב ביותר עם המשקיעים. כך, משקיע שבחר להשקיע במדד זה הרוויח ב-12 חודשים האחרונים (21.4.20 – 21.4.21) פי 3 ממי שבחר להשקיע במדד ת"א-מניב ישראל, וכמעט פי 4.5 ממדד ת"א-מניב חו"ל. מה גרם לפער משמעותי זה? התשובה היא כמובן עליית מחירי הנדל"ן למגורים בישראל, שמתפרצת מחדש בחודשים האחרונים וכרגע לא נראית לקראת סיום

אפריל 2021 בשווקים: הכלכלה דוהרת קדימה, האם השוק כבר מגלם את כל הטוב?

הכלכלה הגלובלית ממשיכה לדהור קדימה בשיא המרץ ומציגה התאוששות מהירה ומרשימה מאוד ממשבר הקורונה, בהובלת הכלכלה האמריקאית. הנתונים הכלכליים משתפרים באופן עקבי ומדדי מנהלי הרכש שוברים שיאים, במיוחד במגזר התעשייה; חברות מדווחות על ביקושים חזקים וציפיות גבוהות להזמנות חדשות, וביתר שאת בקרב חברות מתחומים כגון חומרי גלם, מתכות ושבבים; האבטלה יורדת בעקביות ובאופן מבטיח, בזמן שיותר ויותר מגבלות תנועה וריחוק מוסרות; בנקים מרכזיים ומוסדות בינלאומיים, כגון קרן המטבע, מתרשמים לחיוב מההתפתחויות ומעלים בעקביות תחזיות צמיחה לשנה הקרובה. כל זאת קורה בזמן שהבנקים המרכזיים ממשיכים לנקוט במדיניות מוניטארית מרחיבה וממשלות ברחבי העולם משיקות תכניות פיסקאליות

כך תחום ה-ESG ממשיך לצבור פופולאריות בשוקי ההון בעולם

תחום ה-ESG ממשיך לצבור פופולאריות בשוקי ההון בעולם, כשברקע המודעות לנושא ורוח גבית חזקה מהרגולטורים, המעודדים את המוסדיים להשקיע בשיטה זו. אולם לצד ההיבטים הערכיים, השקעות ESG ממשיכות לצמוח גם בזכות אטרקטיביות ההשקעה שלהן.

עתיד תעשיית השבבים עובר דרך אסיה

בשנה האחרונה, בחסות משבר הקורונה, הנחיצות בשבבים עלתה באופן משמעותי. הדבר הוביל למחסור עולמי, אולם התעשייה הצליחה לצמוח למרות זאת. מדובר בצמיחה חיובית של 5.4% במהלך שנת 2020 (גבוהה מהצפי המוקדם), אשר נבעה מצמיחתן של חברות מחשוב הענן. התפרצות הקורונה הובילה, כידוע, לאימוץ מהיר של טכנולוגיות חדשות, כתוצאה מהמעבר לעבודה מהבית, לשהות המתמשכת בו ולצריכה באמצעים מקוונים. האמצעים הללו (לפטופים, טאבלטים וטלפונים ניידים) ודרכי השימוש בהם נשענים על מחשוב ענן. כלומר חברות הענן, ששגשגו במהלך השנה האחרונה, הביאו לעלייה ניכרת בביקוש למכשירי חשמל תומכי עבודה ולמידה מרחוק מחד, ולמחסור בשבבים מאידך.

ביידן ממתג את עצמו כ"מגן האנושות" מפני משבר האקלים

בסוף השבוע האחרון נתן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן את יריית הפתיחה בקדנציה שלו כמנהיג הברית העולמית למלחמה במשבר האקלים. ביידן אירח וירטואלית כ-40 מנהיגים ברחבי העולם למפגש פסגה וחלקם אף שיגרו הבטחות והצהרות שעשויות למצב את העולם במקום טוב יותר. פסגה זו היתה הכנה גנרלית לוועידת האקלים של האו"ם שתתקיים בחודש נובמבר 21 בסקוטלנד, במטרה להציב את מדינות העולם עם יעדים שאפתניים עוד לפני החלטות רשמיות שיתקבלו באו"ם.

רגע לפני פסגת האקלים, היחסים בין ארה"ב לסין מתחממים

לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן היו לא מעט קלפים שסייעו לו לנצח את הנשיא הקודם טראמפ בבחירות 2020. אחד מהם היה התחייבותו לטפל במשבר האקלים ולקדם את המעבר לאנרגיה מתחדשת. ואכן, מיד לאחר ניצחונו בבחירות החזיר ביידן את ארה"ב להסכם האקלים העולמי (הסכם פריז, ממנו ארה"ב פרשה תחת ממשל טראמפ) ומינה את ג'ון קרי להוביל את המאבק בהתחממות הגלובאלית. הוא גם הזמין 40 ממנהיגי העולם לפסגת אקלים וירטואלית שתתקיים בסוף השבוע הקרוב (22-23 לאפריל), בה ייקבעו יעדי פליטות פחמן עולמיות שאפתניות במיוחד לשנת 2030, יוצגו פתרונות טכנולוגיים חדשניים וידונו באפשרויות מימון למדינות מזהמות חלשות.

מרץ 2021 בשווקים: חילופי משמרות בענפי המניות בארה"ב?

מרץ מסתמן כחודש חיובי נוסף ברקע הציפיות להתאוששות הכלכלה בארה"ב, חרף המשך עליית התשואות באג"ח הממשלתיות בארה"ב. במהלך החודש החולף היפוך המגמה הסקטוריאלית בשוק המשיך ביתר שאת, ואף הקצין למקומות שמחקו כמעט לחלוטין את היתרון של מניות הצמיחה על פני סקטורים מחזוריים מאז תחילת המשבר בפברואר 2020. סגירת הפערים מובנת, לאור האופטימיות לגבי התאוששות הכלכלה האמריקאית וקצב הפצת החיסונים, אולם התשואה העודפת של הראסל 2000 על פני הנאסד"ק מאז תחילת המשבר נראית מוגזמת. גם מניות הבנקים האזוריים, ובנקים בכלל, סגרו כמעט את כל הפער בשלב מסוים מול מניות הטכנולוגיה הגדולות מאז פרוץ המשבר. במידה ולא הולכים לקראת סייקל מתמשך שיובל ע"י הסקטורים המסורתיים, נראה שמבחינה כלכלית הרוטציה קרובה מאוד למיצוי. אין שום סיבה להניח שהמהפכה הטכנולוגית והדיגיטלית שמתרחשת בעולם הולכת לעצור.

פברואר 2021 בשווקים: האם שד האינפלציה יוצא מהבקבוק?

מאז המשבר הגדול ב-2008 השווקים הצליחו לתפקד בצורה מרשימה מאוד, ויש שיגידו מנותקת מהמציאות הכלכלית האמיתית. כל זאת למרות לא מעט מהמורות בדרך, ובמיוחד בשנה האחרונה על רקע הקורונה. אחד הגורמים המרכזיים שאפשרו תפקוד יוצא דופן זה של שוק המניות היה מדיניות מוניטארית תומכת ובלתי מתפשרת של הבנקים המרכזיים. הקרקע שאפשרה את התמיכה המאסיבית הינה היעדר מחיר אינפלציוני של המדיניות הזו. כעת עולה השאלה האם האינפלציה עשויה לגבות את החשבון בזמן הקרוב, באופן שלא יאפשר למדיניות המרחיבה הנוכחית להימשך ללא הפרעה.

אג"ח מגובות בביטחונות: רשת ביטחון קבועה גם כשהשווקים סוערים

משבר הקורונה מייצר לא מעט הזדמנויות השקעה, כאשר אחת הבולטות שבהן היא באפיק הקונצרני. במצב הנוכחי, חברות מסוימות עשויות להתקשות לעמוד בהתחייבויותיהן, מה שמגדיל את השונות בין סדרות האג"ח שלהן ומעניק יתרון למחזיקי אג"ח מגובות ביטחונות ושעבודים. השקעה בסדרת אג"ח של חברות מסוימות הכוללות ביטחונות בדרגת שעבוד קבוע ראשון, מאפשרת להערכתנו ליהנות מהאטרקטיביות של האפיק הקונצרני תוך הפחתת סיכון ההשקעה באמצעות כרית ביטחון משמעותית וקבועה.

לקחי העבר הביאו את הבנקים בארה"ב ליציבות שיא בהתמודדות עם הקורונה

הבנקים ידועים ככאלה שנהנים מסביבת ריבית עולה. על אף שטווח ריבית הפד עומד כעת על 0%-0.25%, והבנק המרכזי כבר הודיע יותר מפעם אחת שסביבת הריבית הנמוכה תישאר איתנו לתקופה ארוכה, או לפחות עד לאחר שיתייצבו נתוני תביעות דמי האבטלה ושיעור התעסוקה וכאשר אינפלציית הליבה תעלה למעל יעד הפד (2%) למשך תקופה מספקת. ואולם, במהלך הרבעון הראשון של שנת 2021 עקום התשואות של אג"ח ממשלת ארה"ב נהפך לתלול ביותר בארבע שנים האחרונות, כלומר הפער תשואות האג"ח הארוכות לקצרות גדל, וזאת כנראה כחלק מציפייה להתאוששות כלכלת ארה"ב. תשואות אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עמדו ב-19.2.21 על 1.34%, לעומת 0.65% בלבד באמצע 2020. ככל שתלילות העקום תמשיך לגדול, כך יוכלו הבנקים ליהנות ממרווחי אשראי גדולים יותר ולהינות מרווחים ותזרימי מזומנים בריאים עוד יותר.

תחום הענן היה אטרקטיבי לפני הקורונה. עכשיו הוא עומד לצמוח לגבהים חדשים

טכנולוגיית מחשוב הענן זכתה ללא מעט תשומת לב בעקבות משבר הקורונה ובמעבר של מיליוני אנשים לעבודה מהבית ולשהות הממושכת בו.
תחום מחשוב הענן, שבשנים האחרונות הצטיין גם מבחינת המשקיעים, הפך בעקבות הקורונה לאטרקטיבי עוד יותר גם בטווח הארוך.

הקורונה הביאה את אסיה לרגע השיא, והיבשת מתגלה כעת במלוא תפארתה

הכלכלה הסינית חזרה לצמוח ברבעון השני, עם גידול משמעותי של 3.2% בתמ"ג (לעומת תחזיות של 2.5%) - וזה בהחלט לא מקרי. סין ומדינות נוספות ביבשת אסיה (ביניהן יפן, דרום קוריאה, סינגפור וטאיוואן) מתאפיינות במקביל לעוצמתן הכלכלית גם בעוצמה טכנולוגית, בדגש על הטמעתן בחיי היום-יום. העוצמה הזו, כך מסתמן, מאפשרת לחלק ממדינות היבשת להתאושש מאתגרי הקורונה במהירות יחסית ולשמור על המשכיות עסקית וצמיחה כלכלית. הנה כמה מהסיבות לכך.

התעשייה שהפכה למעצמה בתקופת הקורונה: מה מניע את הצמיחה של תעשיית הגיימינג העולמית?

תעשיית הגיימינג שברה את השיאים של עצמה במהלך תקופת הקורונה. בעקבות העניין הרב שהיא מרכזת בימים אלה, אספנו נתונים מפתיעים על הצמיחה של תעשיית הגיימינג בשנים האחרונות וכמה סיבות לכך שפוטנציאל ההשקעה בתחום עדיין רחוק ממיצוי.

חוסר המוכנות העולמי לקורונה צפוי להניע את סקטור המכשור הרפואי גם בטווח הארוך

חוסר המוכנות של מערכות הבריאות ברחבי העולם במשבר הקורונה נצרב בתודעתם של רבים, בדגש על המחדלים שנחשפו (וממשיכים להיחשף) בעקבותיו. אלה העלו גם את נושא הציוד ומכשור הרפואי לראש סדר היום הציבורי, ולהערכתנו סביר כי הוא יישאר שם תקופה ארוכה.

GLOBAL E-COMMERCE: מגמות אחרונות

המהפכה הטכנולוגית של העשור האחרון הביאה עמה מספר אלמנטים חדשניים ששינו את האופן בו מתנהלים חיינו. אחד האלמנטים המרכזיים הינו האופן שבו אנו צורכים מוצרים או שירותים.

אנרגיה מתחדשת: שילוב מנצח בין כלכלה וסביבה

תעשיית האנרגיה המתחדשת צפויה לחולל מהפכת אנרגיה עולמית והיא נמצאת בנקודת כניסה אטרקטיבית: הירידה המשמעותית בעלויות הפקת חשמל ממקורות טבעיים שאינם מתכלים או מזהמים הפכה את האנרגיה המתחדשת לאלטרנטיבה זולה, יעילה יציבה וזמינה לביצוע פרויקטים אלו ויצרה שוק כלכלי מתפתח בעל כדאיות השקעה.

תעשיית הסייבר מגלה עמידות למשבר הקורונה ושומרת על אטרקטיביות

משבר הקורונה ייצר לתעשיית הסייבר מנועי צמיחה וערוצי הכנסות פוטנציאליים שילוו אותה תקופה ארוכה, אך תפקידה המשמעותי והמתמשך של התעשייה במעבר לעולם טכנולוגי הוא שהופך אותה לאטרקטיבית להשקעה.

תתחדשו: הגל הירוק מגיע לבורסה בתל אביב

בשנים האחרונות נרשמת בכל רחבי העולם מגמה של מעבר לאנרגיות מתחדשות, כלומר הפקת חשמל ממקורות טבעיים: אור השמש (סולארי), רוח, מים (הידרואלקטרי) ואדמה (גיאותרמי). כעת, לאחר שישראל העלתה הילוך בתחום האנרגיה המתחדשת, הגל הירוק מגיע לבורסה בתל אביב. שורה של תכנונים ויעדים, הקמת מתקני אנרגיה מתחדשת בקצב מהיר, הקלות ברגולציה ושיפור מתמשך ביעילות פאנלים סולאריים, הפכו את ישראל למדינה מובילה בתחום האנרגיה המתחדשת – והדבר מתבטא היטב גם בביצועיהן של החברות המקומיות.

5G זו לא רק קפיצה טכנולוגית. זאת מהפכה.

תכירו את 5G, הדור החדש של הרשתות הסלולריות והטכנולוגיה המהפכנית שתטיס אותנו לעולם חדש

ינואר 2021: התחיל ברוטציה, המשיך עם מוטציה והסתיים במניפולציה

בסיכום שנת 2020 ציינו שאחד התהליכים שהתעצמו בתקופת משבר הקורונה הוא כניסתם של משקיעים מדור חדש לשוק ההון. משקיעים אלה נוהרים לשווקים באמצעות פלטפורמות מסחר חדשות, בעיקר לחברות מתחומי הטכנולוגיה והחדשנות, ומחזיקים בדפוסי השקעה שונים מאלו של המשקיעים הוותיקים. אמנם למדנו שאנו חיים בתקופה בה דברים קורים מהר ובקיצוניות, אולם לא שיערנו שכבר בחודש הראשון של 2021 משקיעים אלו יבצעו את אחד המהלכים ההזויים ביותר שידעו זקני וול סטריט לדורותיהם. חבורה של אלפי אנשים אמיצים וחדורי מוטיבציה התאגדה ברשת החברתית Reddit, תוך הקרבה של אלפי דולרים מכספם האישי, על מנת לנפח מניה של חברה על סף פשיטת רגל במטרה להפיל את האויב הגדול ביותר שידעה האנושות – שורטיסטים בקרנות גידור.

משקיעים באחריות לעתיד טוב יותר

בתחילת 2020 מגדל שוקי הון נכנסה לעולם מוצרי המדדים בתחום ה-ESG - אחד התחומים הפופולאריים והצומחים כיום בעולם. כניסתנו לתחום כללה, בין היתר, הנפקת קרנות MTF מחקות מדד (שהיו ראשונות מסוגן בישראל) והקמת מסלול ייעודי בחברת ניהול התיקים, לצד יישום מהלכים מתחום ה-ESG ברמה הארגונית.

דצמבר 2020: אקורד סיום שמח לשנה מטלטלת בשוקי ההון

אין הרבה שנים שזוכות להפוך להיסטוריה טרם סיומן, ושנת 2020 היא בהחלט אחת כזו. איך תראה שנת 2021? הנה כמה אפשרויות

רפואת העתיד כבר כאן

התגלית לפיה לכל אדם יש את רצף ה-DNA (המידע הגנטי) האישי שלו ידועה כבר מתחילת המאה ה-20. ובכל זאת, עד לפני כמה שנים היה מקובל לחשוב כי טיפולים רפואיים מתאימים לכל בני האדם באותו אופן. רק בעשור האחרון החלה לחלחל ההבנה שאם לכל אדם יש ריצוף גנטי (DNA) שונה, הרי שהטיפול הרפואי הטוב ביותר שניתן להעניק לו הוא כזה שמותאם לו אישית. הרפואה הגנומית (Genomic Health Care) הינה למעשה רפואה מותאמת אישית המבוססת על המידע הגנטי של כל מטופל. רפואה זו שואפת להתאים כל טיפול בצורה אופטימלית, לרבות למחלות כרוניות או קשות, תוך הגברת יעילות הטיפול מחד והפחתת תופעות הלוואי מאידך.

נובמבר 2020 בשווקים: הבחירות מאחורינו והאור בקצה מנהרת הקורונה מתקרב

בימים בהם גופי ההשקעות בעולם מפרסמים תחזיות לשנת 2021, קשה לגבש את ההתייחסות הראויה כאשר אין לנו מושג באיזה מצב יהיה העולם בעוד רבעון או שניים. הקורונה עדיין מתפשטת ברחבי הגלובוס וקשה לחזות עד כמה תיפגע הכלכלה עד אשר יופצו חיסונים בהיקפים משמעותיים שיאפשרו חזרה לשגרה אמיתית. בכל מקרה, ברור לכולם ששגרה זו תהיה שונה מזו שידענו טרום 2020, אולם אף אחד לא יכול לדעת כרגע איך ועד כמה שונה. בכל מקרה, מספר אירועים שהתרחשו במהלך נובמבר הובילו את שוקי המניות לאחד החודשים החזקים ביותר שידענו, עליות שבדרך כלל מגיעות רק לאחר קריסות חזקות בשווקים (מה שלא היה המצב החודש).

אוקטובר 2020 בשווקים: הקורונה משתוללת והשוק חסר מנוחה לקראת הבחירות בארה"ב

יהיו אשר יהיו, סביר להניח שהתגובה המיידית של השוק לתוצאות הבחירות בארה"ב תהיה מונעת לא מעט מספקולציות. אין סיבה להניח שתגובת השוק בימים שלאחר מועד הבחירות הרשמי יעידו בהכרח על המשך הדרך. במידה ותוצאות הבחירות יהיו ברורות וכאלו שלא יצדיקו עליה חריגה בתנודתיות, יש לתנודתיות הגלומה לא מעט מקום לרדת - מה שיכול להיות מלווה בעליות נאות בטווח הקצר (ולו רק מסיבות טכניות). אך עם כל הכבוד לנשיא הבא של ארה"ב, העולם עדיין מצוי במאבק מתמשך עם נגיף הקורונה, שצפוי להשפיע על הכלכלה בטווח הנראה לעין הרבה יותר מזהות הנשיא. לכן, צריך להמשיך ולדבוק בעיקר באסטרטגיות לטווח ארוך ולהיזהר מהסקת מסקנות מוטעית רק לפי הימים הקרובים.

ספטמבר 2020 בשווקים: מימוש מתבקש, אך בינתיים אין סימנים לשינוי מגמה

לאחר חמישה חודשים רצופים של עליות מרשימות בשווקי המניות, כאילו אין בחוץ קורונה שמשתוללת ואנשים שמאבדים את דעתם בסגר, בספטמבר הגיע סוף סוף המימוש המתבקש. על עוצמת המימוש אף אחד לא הרים גבה, מאחר והשוק עלה כל כך מהר וחזק מהתחתית של מרץ. הפרשנים, מתוקף תפקידם, חיפשו סיבות כאלו ואחרות למימוש, אולם אין הרבה אנליסטים שראו בירידה של כ-10% במדד S&P 500 וירידה של כ-12% בנאסד"ק במהלך ספטמבר כסימן לתחילתה של קריסה מחודשת.

איך מייצרים ערך מוסף למשקיעים גם בתקופות של משבר בשווקים?

תקופת הקורונה היתה מאתגרת מבחינות רבות, ביניהן גם ברמה הכלכלית. במהלך התקופה נקטה מגדל שוקי הון בשורה של צעדים שאפשרו לה להתאים את עצמה למצב המורכב, ולהמשיך להעניק ללקוחות שירות מקצועי ואיכותי עם ערך מוסף, בדיוק כמו בשגרה. צעדים אלה - ובראשם ההחלטה לשמור על עובדי החברה ולא לפטר או להוציא אותם לחל"ת - הוכיחו את עצמם במהירות גם ברמה העסקית. הנה כמה דוגמאות לכך שכשערכים ארגוניים פוגשים מקצוענות ויצירתיות פיננסית, התוצאה היא ערך מוסף ללקוחות - גם בתקופות של משבר בשווקים.

אוגוסט 2020 בשווקים: שוק המניות בארה"ב שובר שיאים למרות הסקפטיות להתאוששות

השוק השורי הארוך ביותר בהיסטוריה הסתיים עם השוק הדובי הקצר ביותר. חצי שנה בדיוק (פחות יום, אבל בלי קטנוניות) לקח למדד ה -S&P 500 לשבור בחזרה את רמת השיא של חודש פברואר. ימים ספורים לאחר מכן גם מדד המניות העולמי חזר לרמות השיא. הגורם המרכזי לסיטואציה שחווינו השנה הינו כמובן המדיניות המוניטארית הסופר-אגרסיבית של הבנקים המרכזיים. הירידה של עקום התשואות האמריקאי לרמות אפסיות, גם בטווחים הארוכים יותר, איפסה כמעט לחלוטין את ערך הזמן של הכסף בכל מקום המוגדר כחוף מבטחים. וכשלזמן אין ערך, המשמעות התמחורית של מועד ההתאוששות והחזרה לשגרה הופכת להיות מינורית יותר.

יולי 2020 בשווקים: Don't Fight The Tech

משבר הקורונה הסתמן כדבר הטוב ביותר שיכל לקרות לחברות רבות מענף הטכנולוגיה המורחב. החברות הגדולות חוו צמיחה מרשימה במרבית תחומי פעילותן כגון שירותי ענן, צריכה אונליין ושירותים דיגיטליים נוספים. חברות אלו הן יצרניות מזומנים, כך שהן הגיעו למשבר יציבות מאוד מבחינה פיננסית. החברות הקטנות קיבלו דחיפה חזקה מאוד בביקוש לשירותים דיגיטליים שונים, באופן שרבות מהן גייסו בחודשים בודדים כמות לקוחות ונחשפו למשתמשים חדשים, שבמצב עולם רגיל היה לוקח להן שנים לגייס.

כדאי לתזמן את השוק? בדקנו אם הסיכון שווה את הסיכוי

אין ספק שהדינמיקה בשווקים השתנתה, והם מתאפיינים יותר ויותר בתנודות חדות ומהירות באופן חסר תקדים. מנגד, זה לא סוד שברוב המקרים הניסיונות לתזמן את השוק לא צולחים ואף גורמים לקיבוע הפסדים. לאור זאת, החלטנו לבדוק: עד כמה קשה לתזמן את השוק והאם הסיכון שווה את הסיכוי להרוויח?

יוני 2020 בשווקים: החיסון המוניטארי של הבנקים המרכזיים שומר על בריאות השווקים מפני הקורונה

חודש יוני היה אמנם חיובי אך הפכפך מאוד, בניגוד לחודשים שלפניו שהתאפיינו במגמות חדות וברורות (הן למטה והן למעלה). תחילת החודש התאפיינה בהמשכיות של המגמה החיובית בשווקים מאז התחתית במרץ, כאשר מדד הנאסד"ק עלה לשיאים חדשים ומדד ה-S&P 500 עמד לרגע על תשואה חיובית מתחילת השנה. לצערנו, למציאות האמיתית לא לקח הרבה זמן להפעיל את השעון המעורר ולהעיר את המשקיעים מהחלומות הוורודים מדי בעת הזו. לאורך החודש התחוור לנו שהתפשטות הקורונה לא באמת האטה יותר מדי בעולם.

Cyber Winter is coming

he recent dramatic cybersecurity attacks on civilian populations over last two months in Israel and Iran changed cyberwarfare as we know it.

מאי 2020 בשווקים: האם טראמפ וסין יקלקלו את אופטימיות החזרה לשגרה?

הנתונים הכלליים של חודש מאי יחד עם הזרמות הכספים של הבנקים המרכזיים בעולם דחפו את השווקים להמשך עליות, כשברקע המתח העולה בין סין לארה"ב

חודש אפריל 2020 בשווקים: עליות חדות ואווירת סוף קורונה

בכל העולם נרשמו באפריל עליות שערים חדות שלא נראו כמותן שנים רבות, כשברקע הצפייה לסיום מגיפת הקורונה בעולם

הטיפים של אנשי המקצוע שלנו לניהול השקעות איכותי בתקופת הקורונה

בשבועות האחרונים השווקים ביטאו היטב את חוסר הוודאות העולמי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה וההשלכות הכלכליות המתלוות לכך. אנשי המקצוע של מגדל ניהול תיקי השקעות מסבירים למה כדאי לשים לב ואיך ניתן לנצל הזדמנויות בתקופה הנוכחית.

ריכזנו עבורך מגוון רחב של כתבות וסקירות בנושא חדשנות בהשקעות

כך תוכלו לנצל את חלון ההזדמנויות באפיק הקונצרני בעקבות משבר הקורונה

אחת הדרכים המומלצות לניצול פוטנציאל ההשקעה ורמות המחירים הנוחות באפיק הקונצרני לאורך זמן היא באמצעות תיק אג"ח לפדיון. תיק זה מעניק למשקיע תזרים מזומנים קבוע, לרבות בתקופה הנוכחית המתאפיינת בחוסר וודאות בשווקים, במקביל לכל היתרונות של תיק השקעות מנוהל אישית.

מרץ 2020: חודש סוער במיוחד בשווקים וקרב בלימה חסר תקדים נגד משבר הקורונה

חודש מרץ 2020 ייזכר כחודש בו נרשמה הכניסה המהירה ביותר אי פעם לשוק דובי. תוך 16 ימים בלבד השוק ירד בכ-20% מהשיא, כשברקע עלייה קיצונית בתנודתיות לרמות חסרות תקדים. רבות דיברנו על הדינמיקה של השוק שהופכת בשנים האחרונות למהירה וקיצונית יותר, ונראה שהפאניקה של משבר הקורונה הביאה את הקיצוניות הזו לשיאים חדשים.

משקיעים עכשיו בטכנולוגיות מובילות ונהנים מפוטנציאל צמיחה בטווח הקצר והארוך

התפרצות נגיף הקורונה מובילה לשינויים גדולים באורח החיים של אוכלוסיות רבות בכל ברחבי העולם, כאשר את המרחב הציבורי מחליף המרחב הווירטואלי. הקהלים הרבים שמכורח המציאות נחשפים לדרכי שימוש חדשים באינטרנט ומרחיבים את פעילותם במרחב הווירטואלי, מעניקים רוח גבית לצמיחתן של חברות הטכנולוגיה שמאפשרות את השימוש בהם.

כך תמנעו מבהלת הקורונה להשפיע על תיק ההשקעות שלכם

הדיווחים השוטפים על ווירוס הקורונה והשלכותיו על הכלכלה עשויים לבלבל את המשקיעים ולגרום להם לקבל החלטות מוטעות. מדוע מומלץ להימנע מתגובה נמהרת, איפה מסתתרות הזדמנויות השקעה ולמה חשוב להיעזר במנהל השקעות מקצועי?

חודש פברואר 2020: הקורונה מתפשטת מחוץ לסין ומדביקה גם את וול סטריט

אם בתחילת פברואר השווקים הגיבו באדישות להתפרצות הנגיף בעולם, שבוע המסחר האחרון כבר הפך את הקערה על-פיה.

פיתוחים חדשים לצד מיזוגים ורכישות ימשיכו להניע את סקטור המכשור הרפואי קדימה

שינויים ברגולציה לצד שימוש בטכנולוגיות חדשות עשויים להביא עמם עלייה בפרודוקטיביות והקטנת עלויות עבור יצרני מכשור רפואי. פיתוחים חדשים לצד מיזוגים ורכישות ימשיכו להניע את שוק המכשור הרפואי קדימה, ועד-2023 שווי השוק של התעשייה צפוי ליהנות מעלייה שנתית ממוצעת של 6.4% ולהיאמד בכ-641 מיליארד דולר.

מה הקשר בין סקי, התחממות גלובאלית וכלכלה?

תעשיית הסקי כולה עוברת שינוי, ואתרי הסקי מחפשים דרכים חדשניות שיאפשרו להתמודד עם מיעוט שלג תוך התאמת המודלים העסקיים שלהם. בנייה והפעלה של אתרי סקי במתחמים סגורים שאינם תלויים במצב השלג, הפיכת אתרי הסקי לאתרי שעשועים ונופש בתקופות הקיץ ואפילו סקי בעירום הם רק חלק מהפתרונות היצירתיים להתמודדות התעשייה עם שינויי האקלים.

מתרחקים מעולם המטבעות הדיגיטליים, מתקרבים לעולם העסקים

טכנולוגיית הבלוקצ'יין פותחה במקור כתשתית טכנולוגית למטבע דיגיטלי המושתת על קריפטוגרפיה (הצפנה) המאפשרת לבצע עסקאות פיננסיות מאובטחות. ואולם, הטכנולוגיה ממשיכה להתרחק מעולם המטבעות הקריפטוגרפים (Cryptocurrency, סוג של מטבע דיגיטלי), עמו היא מזוהה בשנים האחרונות, ולהיכנס לעומק עולם העסקים.

חודש ינואר 2020: נמצא הטריגר שהצליח להטריד את שלוות המשקיעים

בזמן שהעולם התעסק במתיחות הגוברת (אבל לא ממש) במזה"ת והדרמה בבית המלוכה הבריטי, וירוס הקורונה הצליח לקלקל מעט את "אפקט ינואר" המסורתי בשווקים

וירוס הקורונה: האם הפחד בשווקים מוצדק?

בעקבות התפשטות ווירוס הקורונה בעולם ותגובת שוקי ההון, החלטנו לבחון כיצד שוק המניות העולמי הגיב לאורך ההיסטוריה להתפרצויות של מחלות.

חודש דצמבר 2019: חודש מוצלח שמסכם שנה פנטסטית

שנת 2019, שרבות נאמר על ביצועי השווקים המרשימים במהלכה, מסתיימת עם שני אירועים, שלפחות נקודתית סוגרים "פינות" של אי וודאות שליוו אותנו לאחרונה.

חודש נובמבר 2019: שיוט רגוע (אולי קצת מדי) לשיאים חדשים

גם בנובמבר נמשכה מגמת העליות בשווקים, על רקע אופטימיות זהירה של המשקיעים להסדר במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין

טכנולוגיית ענן – השמיים הם הגבול

טכנולוגיית הענן, שעד לפני כמה שנים שימשה ארגונים גדולים ועתירי משאבים, כבר נחשבת לנחלת הכלל. זוהי טכנולוגיה מהפכנית שצומחת באופן מטאורי, תוך שהיא ממשיכה לשבור את שיאי התחזיות - בעיקר בשל הפשטות, הנוחות והפוטנציאל הרב שגלום בה.

E-Commerce בארה"ב: הצמיחה נמשכת

הצריכה המקוונת בארה"ב ממשיכה לשבור שיאי מכירות מדי שנה והערכות הן כי לאחר שב-2018 נחצה רף של 500 מיליארד דולר במכירות מקוונות בארה"ב, המגמה תתעצם ותגדל בכ-45% נוספים עד 2023.

GLOBAL MEDICAL DEVICES: התפתחויות אחרונות

שוק המכשור והציוד הרפואי העולמי חווה בשנים האחרונות עלייה מחודשת כחלק ממגמות המהפכה הטכנולוגית שנוגעת בכלל תחומי החיים. החידושים וההתפתחויות בשנה הנוכחית נוגעים בעיקר לאפליקציות רפואיות לבישות אשר צוברות פופולריות בקרב חברות טכנולוגיה אשר מנסות להיכנס לתחום.

E-Commerce: המהפכה הטכנולוגית ששינתה את הרגלי הצריכה

הקנייה דרך האינטרנט הינה חלק מהמהפכה הטכנולוגית ששינתה את העולם בעשור האחרון. איך אפשר לקחת חלק במהפכת ה-E-Commerce כמשקיעים?

גיימינג: תעשייה בצמיחה דו ספרתית קרוב לעשור

על רקע המשך התעצמות המהפכה הטכנולוגית בעולם, תעשיית משחקי הוידאו והגיימינג על שלל סוגיה הופכת את הסקטור למעניין מאד להשקעה

חודש אוקטובר 2019: שיאים חדשים בשוק, מגמות ישנות בנתונים הכלכליים

הנתונים מעידים על החלשות הכלכלה, אך המשקיעים מעודדים מהמדיניות המוניטרית המרחיבה בעולם

מורה נבוכים לקרנות סל וקרנות מחקות פתוחות

קרנות סל וקרנות מחקות פתוחות - מורה נבוכים | מגדל שוקי הון בית השקעות

למי מתאים תיק השקעות מנוהל?

תיק השקעות מנוהל מתאים לכל אדם המחזיק ברשותו סכומי כסף או ניירות ערך, בין אם מדובר בכסף פנוי המיועד לרכישת דירה, חסכון לילדים או כספי פרישה. היתרון העיקרי בניהול הכספים באמצעות חברת ניהול תיקי השקעות הוא השילוב של בניית תיק השקעות מותאם אישית עם ניהול מקצועי ואחראי, תוך ליווי אישי וצמוד. ניהול תיקי השקעות מתאפיין בדרך כלל בדרישת מינימום מסוים של הון.

יש לכם 300,000 ₪ פנויים? תיק השקעות מותאם אישית עשוי להגדיל לכם את הרווחים

תיק השקעות מותאם אישית הוא פתרון קלאסי למי שמאסו בריבית האפסית של הבנק, אך רוצים להגדיל את הרווח באופן אחראי ומקצועי וליהנות משירות אישי ומקצועי

דירה או מניות: איזו השקעה תניב לכם תשואה גבוהה יותר לאורך זמן?

למרות הפיתוי ברכישת דירה להשקעה, מחקרים מוכיחים שדווקא השקעה בשוק ההון עשויה להניב עבורכם תשואה גבוהה יותר לאורך זמן. איך זה קורה ומהם היתרונות בהשקעה במניות?

איך בוחרים בית השקעות שינהל עבורכם את החסכונות? מדריך לבחירה חכמה

אמינות ויציבות, מקצועיות ומומחיות, התאמה אישית וערך מוסף. ריכזנו לכם את כל השיקולים שיש לקחת בחשבון לפני שבוחרים בית השקעות שיניב עבורכם את המקסימום. כנסו

דירה להשקעה? תיק השקעות מנוהל עשוי להניב לכם הרבה יותר

רכישת דירה להשקעה נחשבת לאפיק שהניב עד כה תשואות נאות, אך מחקר מגלה שדווקא השקעה בשוק ההון – כמו באמצעות ניהול תיק השקעות מותאם אישית – הניבה יותר על פני 30 שנה לעומת השקעה בדירה. איך? כל הפרטים בכתבה.

חודש ספטמבר 2019, בסימן רגיעה בשווקים ועליות נאות בכל אפיקי ההשקעה

המשקיעים העדיפו להתמקד החודש במדיניות המוניטרית המרחיבה בעולם ופחות בהתקררות הכלכלה העולמית

מה תפקידו של מנהל תיקי השקעות?

מנהל תיקי השקעות מנהל את כספם של לקוחות פרטיים ולקוחות מוסדיים וסמכויותיו נקבעות בייפוי הכוח הניתן על ידי הלקוח לביצוע פעולות קנייה ומכירה של ניירות ערך בחשבונו של הלקוח.

חודש אוגוסט 2019 בשווקים: משמועות לציוצים

מלחמת הסחר מעלה הילוך, בנקים מרכזיים נוטים למדיניות מרחיבה, אירופה מתקרבת למיתון ועקום התשואות התהפך

חודש יולי 2019 בשווקים: שינוי כיוון במגמת הריבית בארה"ב – הורדת ריבית ראשונה מזה 10 שנים

רוח של מדיניות מוניטרית מרחיבה שוב נושבת בעולם וגם בנק ישראל משנה את נימתו ל"יונית".

חודש יוני 2019 בשווקים: האם הריבית בארה"ב בכיוון מטה?

חודש יוני התאפיין באופטימיות חוצה גבולות על רקע נתונים כלכליים מתונים דווקא מתוך צפי כי צפוי גל חדש של מדיניות מונטרית מרחיבה באירופה ובארה"ב

חודש מאי 2019 בשווקים: שוק האג"ח מאותת על הורדת ריבית קרבה בארה"ב

על רקע המשך ההסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין , שוק האג"ח מתמחר הורדת ריבית קרבה בארה"ב מתוך צפייה להתמנות הצמיחה העולמית

חודש אפריל 2019 בשווקים: הכלכלה העולמית מתחזקת

בניגוד לתחזיות, נתוני חודש אפריל מראים על שינוי מגמה חיובית, כשארה"ב מובילה את השינוי לטובה, אך גם בסין ובאירופה אנו רואים התחזקות חיובית

חודש מרץ 2019 בשווקים: אווירת סוף סייקל בעקומי התשואות בעולם

סייקל הנוכחי, מאז משבר 2008, נמשך כבר 10 שנים בהן השווקים עלו יפה מאוד, על אף אין ספור מהמורות שליוו אותנו לאורך הדרך. יוון, איטליה, ברקזיט, טראמפ, סין, עלייה בחוב העולמי ועוד סיבות רבות ומגוונות שהיו אמורות להביא למשבר חמור נוסף, על פי לא מעט "נביאי זעם".

פברואר 2019 בשווקים: ניגודיות בין הכלכלה העולמית לשוק ההון בחסות ה-FED

חודש פברואר לא היה "מפרגן" במיוחד לכלכלה העולמית (האמיתית, לא השווקים). הנתונים הכלכליים המשיכו להפגין חולשה במרבית המדינות. באירופה הצמיחה הינה אנמית מאוד בשני הרבעונים האחרונים, כאשר מגזר התעשייה צנח לטריטוריה של התכווצות. בסין ויפן ממשיכה ההאטה וגם בארה"ב הנתונים כבר לא כל כך משכנעים ביחס לשאר העולם, כפי שהיו עד כה.

התאוששות מרשימה בשווקים בחודש ינואר 2019

שנת 2018 הייתה שנה טובה ברובה לכלכלה ולחברות, ומנגד שנה לא טובה לשווקים. חודש ינואר מצביע בינתיים על תמונה הפוכה לגמרי. העליות בשווקים מתרחשות על רקע לא מעט חדשות שליליות בעולם. לא מעט חברות בולטות פספסו את תחזיות האנליסטים או פרסמו אזהרות רווח וחתכו תחזיות קדימה. בארה"ב נשבר שיא השבתת הממשל הארוכה בהיסטוריה, השבתה שעל אף שבוטלה זמנית, היא טרם נפתרה סופית.

העולם הולך לכיוון נרחב של שימוש בבינה מלאכותית

כיום, כולם מדברים על בינה מלאכותית, יש שאוהבים וטוענים שזה העתיד, ויש כאלה שמודאגים מזה. על דבר אחד אין וויכוח, העולם הולך לכוון של שימוש נרחב בבינה מלאכותית, והמשקיעים רוצים להיות שם כבר בהתחלה.

דצמבר 2018 בשווקים: מהומה רבה, על שום מה?

הכלכלה ושוק ההון הינם מחזוריים, וידוע לכולם, גם לאופטימיסטים ביותר כי מעת לעת השוק הופך לדובי והכלכלה נכנסת למיתון. אולם, מאזני החברות ונוסחאות כאלה ואחרות מראים שבסה"כ השוק יציב. אז השאלה הנשאלת היא למה עכשיו? אחד הגורמים המשפיעים ביותר על תשואות השוק בטווח הקצר הינו השינוי במצב הרוח של המשקיעים. לשינוי קיצוני במצב הרוח לא אכפת ממאזני חברות, נוסחאות וחישובים. כל ניסיון לנתח בהיגיון ולפעול על סמך שינויים קיצוניים במצב הרוח נועד לכישלון.

המהפכה הטכנולוגית בתחום ה-E-Commerce שינתה את הרגלי הצריכה

ההכנסות בשנת 2018 בשוק ה-E-Commerce האמריקאי צפוי לעמוד על כ-504 מיליארד דולר, עלייה של 12.9% בהשוואה לשנת 2017

נובמבר 2018 היה חודש תנודתי נוסף שהסתיים בנימה אופטימית

בחודש נובמבר נמשך הסנטימנט השלילי על אף שלא היה שום תרחיש כלכלי משמעותי

אוקטובר 2018 היה חודש תנודתי בשוק המניות אשר להערכתנו מהווה הזדמנות קניה

אנו ממשיכים לראות בכל ירידה מהסוג שראינו החודש הזדמנות קניה ולא סיבה לברוח

אוגוסט 2018: הכלכלה האמריקאית מנצחת את הפוליטיקה

חודש נוסף של פוליטיקה לחוד ושוק לחוד. החודש חלה עליית מדרגה נוספת בלחץ על השווקים המתעוררים, דבר שבא לידי ביטוי בירידות חדות של מספר מטבעות (ובראשן הלירה הטורקית), ותשואות חסר משמעותיות של מדדי שווקים אלו מול השווקים המפותחים. מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין מתקרבת לנקודת הכרעה, כאשר בימים הקרובים טראמפ אמור להחליט לגבי אפשרות העלאת המכסים לרמה של 200 מיליארד $, במידה ולא יושגו הבנות בין הצדדים.

יולי 2018: חודש מרשים, אך משאיר סימני שאלה להמשך

חודש יולי היה חודש חלומי לכלכלה האמריקאית, הן מבחינת הנתונים הכלכליים והן מבחינת התוצאות של החברות. הכלכלה האמריקאית צמחה ברבעון השני ב-4.1%, שיעור שאמנם אינו חסר תקדים במחזור הצמיחה הנוכחי, אולם העובדה שהוא מתרחש בשנה העשירית לתוך הסייקל בהחלט מרשימה.

יוני 2018: האם סדר עולמי חדש בפתח?

רוחות מלחמת הסחר לא יורדות מסדר היום וביוני הן באות לידי ביטוי ביתר שאת, גם מבחינת השווקים. מבחינת איומים טראמפ לא בוחל במילים ומוכן לשחק בפינג פונג של איומי המכסים ההדדיים עד הסוף. טראמפ מציג לעולם, ובעיקר לבוחריו, תמונה לפיה כל צמצום בגירעון הסחר הוא ניצחון לארה"ב, גם אם ההשלכות על הפעילות הכלכלית הן שליליות בצורה מובהקת.

מאי 2018: הזירה הפוליטית מתחממת, השווקים פחות מתרגשים

למרות חודש עמוס באירועים פוליטיים שמעלים את רף המתיחות בין ארה"ב למדינות נוספות, בעיקר באירופה, שווקי המניות נסחרו בתנודתיות נמוכה יותר מזו של החודשים הקודמים.

חוגגים שנה לזכייה של טראמפ

סיכום חודש נובמבר 2017: באמצע 2016 התרחש אירוע מפתיע מאוד בדמות ה-Brexit, ורבים טענו שיזעזע את השווקים בעולם. אולם רוב הפרשנים הסכימו כי זכיה של טראמפ בבחירות הינה אירוע פחות סביר ובעל פוטנציאל נפיץ בהרבה מזה של ה-Brexit.

אפריל 2018: השוק מתנהל לפי סנטימנט ולא לפי נתונים

לאחר חודשיים תנודתיים, על רקע עליית תשואות וחשש ממלחמות סחר, הגיע אפריל עם עונת דו"חות פנטסטית של הרבעון הראשון. התקווה הייתה שהפוקוס של המשקיעים יעבור לתכל'ס, על חשבון ספקולציות באשר להשלכות של האירועים שהובילו לירידות. בסופו של יום השוק מורכב מחברות, שכל עוד רווחיהן צומחים בקצב גבוה, שווי מניותיהן אמור לעלות. דו"חות Q1/18 ממשיכים להצביע על צמיחה מרשימה ברווחים ובהכנסות, עם שיעורים גבוהים של הפתעות לטובה. הסביבה הכלכלית בארה"ב גם היא בסה"כ חיובית מאוד, למרות נסיגה מסוימת בנתונים הכלכליים במקומות אחרים.

אוקטובר 2017 בשווקים: כשטוב לי פתאום אני נבהל

בעשרת החודשים הראשונים של השנה עלו המדדים S&P 500 ו-MSCI World בתשעה מהם, כאשר בחודש בו לא עלו הם ירדו ב-0.04% ו-0.07% בהתאמה (הצלחנו לישון בלילה...). כמו בכל תחום אחר בחיים, כשהמצב נראה טוב מדי תמיד יהיו צדיקים שידאגו להזהיר אותנו כמה רע הולך להיות.

היתרונות והסיכונים שבאחזקת נכסים בלתי סחירים

נכסים לא סחירים הם נכסים שלא נסחרים בבורסה. נכסים אלו יכולים להיות השקעות ישירות בתשתיות כגון: כביש 6 או מנהרות הכרמל, אג"ח שלא פתוחות לציבור,  קרנות השקעה פרטיות (פרייבט אקוויטי), מתן אשראי, קרנות הון סיכון וכדומה. דוגמא נוספת ומשמעותית של נכסים לא סחירים היא נכסי מקרקעין שונים – בנייני משרדים, קניונים, מרכזים לוגיסטיים וכיו"ב שחברת הביטוח רוכשת באמצעות כספי החוסכים ומשכירה לעסקים.

ספטמבר 2017: הכלבים נובחים והשיירה עוברת

המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה מתחממת. האם חילופי הדברים בין טראמפ לצפון קוריאה יעלו מעט את הדופק של השווקים? על אף הכתבות החדשותיות שלא פוסלות מלחמה גרעינית בין שתי המדינות, עושה רושם, שהשווקים לא לוקחים ברצינות את איומי המנהיגים או שהמשקיעים לא מוכנים יותר "לחלק מתנות", כמו אחרי הברקזיט.

מלחמת סחר בין ארה"ב לסין

טראמפ החליט בהחלטת בזק להטיל מכסים על ייבוא אלומיניום ופלדה, ולאחר שהחריג מספר מדינות מההחלטה היה ברור שהמטרה העיקרית הינה סין.

בעולם רוחות מלחמה, בשווקים לא מתרגשים במיוחד

המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה מתחממת. האם חילופי הדברים בין טראמפ לצפון קוריאה יעלו מעט את הדופק של השווקים? על אף הכתבות החדשותיות שלא פוסלות מלחמה גרעינית בין שתי המדינות, עושה רושם, שהשווקים לא לוקחים ברצינות את איומי המנהיגים או שהמשקיעים לא מוכנים יותר "לחלק מתנות", כמו אחרי הברקזיט.

סיכום חודש פברואר 2018: תנודתיות בעוצמה שלא ראינו הרבה מאוד זמן

לאחר תקופה של חוסר תנודתיות בשווקים, קיבלנו חודש עם תנודתיות בעוצמה שלא ראינו הרבה מאוד זמן. שוק המניות האמריקאי חווה את הירידה היומית החדה ביותר מאז 2011 ובתוך שבוע בודד רשם תיקון של 10%.

סיכום חודש יולי 2017 בשווקי חו"ל

חודש יולי ממשיך את חוסר העקביות מאז נבחר דונאלד טראמפ לנשיא ארה"ב. ציפיות לרפורמות והשקעות בתשתיות מצד אחד, אך תוצאות ועובדות בשטח שגורמות לגישה מתונה ואנטי אינפלציונית מצד שני. הקשיים של סקטורים מסוימים והצלחות של סקטורים אחרים, מוכיחים שבסופו של דבר השוק מתיישר לפי תוצאות, ולא לפי הבטחות.

תעשיית הפינטק וטכנולוגיית הבלוקצ'יין ישנו את העולם הפיננסי

גל של חברות "פינטק" (טכנולוגיה-פיננסית), מאיימות על העולם הפיננסי המסורתי במטרה להפוך את השירותים הפיננסיים לנגישים יותר עבור הציבור הרחב

הכלכלה הגרמנית ממשיכה להפגין חוזק אל תוך שנת 2017

הכלכלה הגרמנית ממשיכה לצמוח בקצב יפה - תוסיפו לזה שוק עבודה חזק, ריבית מוניטארית אפסית והגירה חיובית ותקבלו שוק מניות אטרקטיבי להשקעה:

השווקים המתעוררים צפויים להציע הזדמנויות השקעה אטרקטיביות בשנת 2018

קצב הצמיחה הנמוך יחסית בשווקים המפותחים מושך את מנהלי ההשקעות להשקיע במדינות השווקים המתעוררים. מניות החברות בשווקים המתעוררים עדיין מתומחרות בחסר אל מול מקביליהן בשווקים המפותחים, גם אחרי 12 חודשים של עליות חדות.

הגדלת תקציבי הביטחון בעולם בעקבות המלחמה באוקראינה מגבירה משמעותית את ההתעניינות בסקטור התעשיות הביטחוניות

המלחמה באוקריאנה  מייצרת הזדמנויות השקעה ואחד מענפי הפעילות שנהנה מעדנה בעקבות פרוץ הקרבות הוא ענף התעשיות הביטחוניות

תקציבי הביטחון עולים ואיתם מניות סקטור התעשייה הביטחונית

תקציב הביטחון הכולל של ארה"ב לשנת 2018 צפוי להגיע ל-824.7 מיליארד דולר, השלישי בגובהו מאז 2003.
לאחרונה, משרד ההגנה האמריקאי הגיש בקשה לרכישת ציוד צבאי בשווי 33.5 מיליארד דולר והחברות הצבאיות משפשפות ידיים.

אתמול היה טוב, ויהיה גם מחר?

בשנת 2017 הצמיחה של הכלכלה העולמית האיצה באופן רוחבי בכל הכלכלות המרכזיות. השווקים בתגובה יישרו קו עם הכלכלה, סיפקו ביצועים מרשימים מאוד והתעלמו לחלוטין מכל רעשי הרקע הפוליטיים-ביטחוניים (ולא חסרו כאלה). האם "כל הטוב הזה" יכול להימשך או שיש גבול למשך הזמן שהכלכלה ושוק ההון יכולים לתפקד כך?

יוני 2017: סיום של חצי שנה אידיאלית למשקיעים בחו"ל

שוק המניות במחציתה הראשונה של שנת 2017 היה בגדר "הכי טוב שאפשר לבקש" מבחינת המשקיע הממוצע. מצד אחד תשואות נאות מאוד של מרבית השווקים, ומצד שני תנודתיות נמוכה מאוד, הנמוכה ביותר מזה שנים ואף עשורים. מלבד סקטור הטכנולוגיה, הסקטורים האחרים שהובילו את התשואות לאורך רוב התקופה הינם דפנסיביים, כגון: פארמה ותשתיות. הובלה של סקטורים דפנסיביים, ביחד עם שונות כללית גבוהה בין הסקטורים ברמה החודשית תרמו לתנודתיות הנמוכה. באופן כללי, נראה שהאווירה היא שאף אחד לא רוצה לפספס את הטרנד, וכל ירידה מיד מלווה בכספים שנכנסים בחזרה לשוק.

מניות הבכורה הגיעו לבורסה בתל אביב

כחלק מרצון הבורסה לבצע צעדים שיובילו להגדלת נפח המסחר וכניסה של חברות חדשות לבורסה, אישר לאחרונה דירקטוריון הבורסה לחברות בישראל להנפיק מניות בכורה, לחברות ציבוריות הנכללות במדד ת"א - 125 או במדד ת"א - SME60, או ששווי השוק שלהן הינו 500 מיליון ₪ לפחות.

העולם על פי בלוקצ'יין

בלוקצ'יין היא בעצם תפיסה טכנולוגית המאפשרת קיום של פעילות עסקית מבלי שיש יישות אחת שמנהלת אותו. את אותו גורם מנהל מחליפים "בלוקים" מוצפנים של מידע הנוצרים באמצעות שיתוף מבוסס רשת תקשורת מסוג עמית לעמית (P2P).

תוצאות הבחירות בארה”ב: הבלתי יאמן קרה

בניגוד לכל התחזיות, סקרים, ציפיות ורבים יגידו גם בניגוד להיגיון הבריא, הבלתי יאמן קרה. אין תירוצים, אף אחד לא ציפה ולקח את זה בחשבון בתרחישי הבסיס שלו, רק שלשום השוק בארה"ב חווה אחד מימי העליות החדים ביותר השנה. קלינטון לא רק הפסידה את המדינות המתנדנדות, אלא גם כאלו שהיו אמורות להיות כבר בכיס שלה. לאחר שלוקחים אוויר ומסדירים את הנשימה, השאלה כמובן מה הלאה?

5 סיבות לניהול כספכם בתיק השקעות

בשנים האחרונות עולם החיסכון וההשקעות משנה את פניו ומציג מגוון רחב ומורכב של אפשרויות. החל מהצעות אקזוטיות בסגנון של בית בפרברי קליפורניה או מסחר במטבע חוץ ועד למוצרים ממוסדים יותר כגון פוליסות החיסכון שפרצו לאחרונה לחיינו או פשוט השקעה באמצעות יועץ ההשקעות בבנק. מנהלי תיקי השקעות תמיד היו בחוד החנית של עולם ההשקעות, במאמר זה נסקור את היתרונות המצויים בשירות ניהול תיקי השקעות על פני שאר האלטרנטיביות.

הערך המוסף של בנקאי להשקעות

שאלה שחוזרת על עצמה לעיתים קרובות בקרב חברות היא האם לשכור את שירותיו של בנקאי להשקעות לצורך ביצוע עסקה (גיוס הון, מיזוג, רכישה, מכירה, וכדומה) או לעשות זאת באופן עצמאי. בכדי לענות על שאלה זו, צריך להבין יותר לעומק את השירותים שניתן לקבל מבנקאי להשקעות מנוסה ואת הערך המוסף שהוא מביא עמו.

חיסכון לדירה, לילדים או לגיל הפרישה באמצעות קרנות נאמנות

אחת האפשרויות הנוחות והידידותיות ביותר לחסוך עבור דירה, עבור הילדים או מתוך מחשבה על גיל הפרישה, היא באמצעות קרנות נאמנות, המאפשרות השקעה בניירות ערך שונים. מגדל קרנות נאמנות מציעה מגוון קרנות נאמנות המשקיעות בסוגים שונים של אפיקים וניירות ערך: אגרות חוב של ממשלת ישראל, אגרות חוב קונצרניות (בארץ ובחו"ל), מניות בארץ ובחו”ל ועוד.

יתרונות קופות גמל בניהול אישי לפי תיקון 190 (IRA)

בסוף שנת 2009, פורסמו לראשונה תקנות על ידי משרד האוצר שאפשרו לעמית לבחור את זהות האדם שינהל את קופות הגמל ו/או את קרנות ההשתלמות שלו. אפשרות זו ניתנת לביצוע תחת "קופת גמל בניהול אישי". במאמר זה נתמקד ביתרונות לשימוש בקופה מסוג זה, כאשר הקופה מנוהלת על ידי מנהל תיקי השקעות בעל רישיון, לפי בחירת הלקוח.

מדוע לא כדאי לנסות לתזמן את שוק ההון?

מתחילת השנה הנוכחית אנו עדים לתשואות שליליות באפיק המנייתי בארץ ובחו"ל ובמקביל לעלייה ברמת התנודתיות בשווקים, אשר באה לידי ביטוי בשונות גדולה בתשואת מדדי המניות לאורך התקופה. בתקופות כגון אלו, משקיעים רבים שואלים את עצמם: האם ניתן היה "לתזמן" את השוק?

מיזוגים ורכישות כמנוף לעסק תעשייתי מצליח

בסופו של יום המציאות מוכיחה כי מיזוגים ורכישות הם תהליך הכרחי בתהליך החיים של חברה, התשובה לדילמה כיצד להתפתח, יכולת תגובה מהירה לביקוש, לשינויים ולתחרות בענף ניתן להשיג ב-2 דרכים - או ע"י פיתוח (תהליך איטי ומוגבל) או בדרך מהירה יותר של שיתופי פעולה / מיזוגים ורכישות

כל מה שרצית לדעת על קרנות נאמנות?

יש לך שאלות בנושא ניהול תיקי השקעות?

תפקידו של מנהל תיקי השקעות כשהשווקים סוערים

אנו יודעים היום שההצלחה בהשקעות תלויה בסבלנות ובשיקול דעת ובהרבה מקרים אלו שהרוויחו את התשואה הגבוהה ביותר היו אלו שברגעי משבר ידעו להישאר במשחק ולא לברוח מהשוק. למעשה תפקידו של מנהל תיק ההשקעות שלכם הוא לפעול מתוך ההבנה שאין לו את היכולת לחזות את שוק ההון.

איפה הכסף ומהי הדרך להגיע אליו?

מיום הקמתן ולאורך חייהן, חברות סטארט-אפ נמצאות במרוץ תמידי אחר מקורות מימון שונים. תהליכי גיוס ההון הינם לרוב ארוכים, מייגעים ומאתגרים. להלן מקורות המימון המרכזיים, היתרונות וחסרונות של כל אחד מהם, והדרך המומלצת להגיע אליהם.

הילרי קלינטון מול דונלד טראמפ – הבדלים בתפיסות כלכליות

על רקע התחממות המרוץ לנשיאות בארה"ב והבחירות המתקרבות נראה שאחד הנושאים המהותיים כמו בכל קמפיין בחירות בארה"ב הוא התפיסות הכלכליות השונות בין המועמדים.

למה להשקיע בסקטור התעשייה בארה"ב ולמה עכשיו?

סקטור התעשייה כולל חברות המספקות מוצרי תעשייה, שירותים מסחריים, יצרניות מטוסים ומוצרים ביטחוניים, וכן חברות המספקות שירותי ייעוץ, כח אדם, ביטחון והדפסה. הסקטור קורלטיבי מאוד לכלכלה האמריקאית ולביצועי מדד ה-S&P 500 ולאורך זמן אף מצליח להשיא עליו תשואה עודפת. הנתונים האחרונים בארה"ב הכוללים שיפור ב-ISM ובתפוקה התעשייתית מהווים רוח גבית לסקטור זה.

האם כדאי להשקיע בסקטור התשתיות בארה"ב?

ההפנמה בשוק כי גם בשנת 2016 ובשנת 2017 הריבית הפדרלית ותשואות האג"ח הארוכות ימשיכו להיות נמוכות תומכת באטרקטיביות הסקטור בעל המתאם השלילי לריבית. מתחילת שנת 2016 הוא אחד הסקטורים בעלי התשואה הגבוהה ביותר. השקעה בסקטור ממשיכה להיות אופציה להשקעה אטרקטיבית למשקיעים דפנסיביים המשקיעים לטווח ארוך המבקשים גיוון וביתא נמוכה לשוק ואינם צופים העלאת ריבית חדה בארה"ב.

סקירה שנתית סיכום 2015 ותחזית ל-2016

שנת 2015 הסתכמה בצמיחה מתונה יותר מבשנתיים האחרונות. השיפור בצמיחה העולמית נבע מהמדינות המפותחות, עם השפעה משמעותית של המשך הרחבות כמותיות שהאיצו את קצב התאוששות הצמיחה

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)