אחריות חברתית

כחלק מחברה מובילה במשק הישראלי בכלל ובענף הביטוח והפיננסים בפרט, מגדל שוקי הון מבקשת לקדם את המצב החברתי במדינת ישראל ולהאצת שינויים חברתיים משמעותיים, תוך שילובם בפעילות הליבה העסקית שלה, ומעורבות חברתית של עובדיה.

"בית העמותות" תשתית ניהולית לאירגוניים חברתיים

כחברה בתחום ניהול השקעות אנו מבינים את חשיבות הניהול המקצועי והפיננסי, כבסיס לפעילות יעילה ואפקטיבית. מכיוון שאנו רואים במגזר הארגונים החברתיים (מגזר העמותות / המגזר השלישי (שחקן משמעותי בזיהוי צרכים חברתיים ומתן מענה להם, אנו מייחסים חשיבות לחיזוק מגזר זה.

קומת הכניסה של בניין המשרדים מגדל שוקי הון ברחוב סעדיה גאון בתל אביב שימשה בעבר כמרכז שירות-לקוחות טלפוני. החל משנת 2015 מוקדשת קומה זו, ששטחה 570 מ"ר, לארח משרדים של ארגוני-תשתית וארגוני-גג חברתיים, בסכום סמלי.

"בית העמותות“ הינו מתחם אשר מאפשר לארגונים חברתיים, בדגש על עמותות תשתית, הנותנים שירותים לארגונים חברתיים אחרים, ולארגוני גג, להתמקם באופן קבוע, לחסוך עלויות תפעוליות, לייצר שיתופי פעולה ולהגדיל את האפקטיביות שלהם על ידי עבודה משותפת או מתואמת.

מטרת ”בית העמותות“ הינה לייצר מרחב משותף של עבודה חברתית אשר לצד חיסכון תקציבי לעמותות, ישמש כבסיס להעמקת ההכרות ושיתופי הפעולה, וליצירת הזדמנות לשירות טוב יותר לעמותות וארגונים חברתיים הנעזרים בארגוני התשתית.

כיום מתאכסנים קבע בבית העמותות הארגונים הבאים: מנהיגות אזרחית, כל זכות, והדרת, חיים וסביבה, מידות, ארגון טובה.

לאתר בית העמותות

 

מעורבות חברתית של עובדי הקבוצה

מגדל שוקי הון מעודדת את עובדיה להיות שותפים פעילים בחברה בה הם חיים וגאה בעשרות העובדים שלוקחים חלק בתרומה ובמעורבות בקהילה. אנחנו מאמינים כי חוויית ההתנדבות מעשירה את הארגון ותורמת לכל עובד הנוטל בה חלק.

התנדבות בעמותת שיעור אחר – תכנית לחינוך פיננסי וצרכנות נבונה בבתי ספר תיכוניים

מאז  שנת 2013, עובדי מגדל שוקי הון מתנדבים דרך עמותת "שיעור אחר" הפועלת בקרב תלמידים מאוכלוסיות מעוטות הזדמנויות. במסגרת התכנית עובדי מגדל שוקי הון  מעבירים קורס של 12 שיעורים בחינוך פיננסי על פי התכנית הנקראת "ספירים לרבבה".

עמותת שיעור אחר נוסדה בשנת 2002 ופועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ולעידוד מעורבות משמעותית של הציבור במערכת החינוך ויצירת גשר בין אזרחים בעלי תחומי עיסוק שונים לבין תלמידים בבתי"ס מאוכלוסיות מוחלשות.

במפגשים השבועיים עם התלמידים, המתקיימים בכיתות האם שלהם בביה"ס, התלמידים נחשפים לידע ולמושגים מהעולם הפיננסי: התקציב האישי והמשפחתי, תכנון הוצאות מול הכנסות, צרכנות נבונה, חשיבות החיסכון לטווח ארוך, זכויות ודיני עבודת נוער, ועוד. תכנים אלה נועדו להנחיל לתלמידים הרגלים פיננסים טובים יותר, שיסייעו להם להתנהל בצורה טובה ואחראית יותר בחייהם הבוגרים מבחינה כספית ואף להשפיע על מעגלים נוספים בסביבתם המשפחתית והחברתית.

מעבר לחשיפה לתוכן פיננסי, הדגש בתכנית הוא על המפגש האישי עם העובדים המתנדבים ממגדל שוקי הון. כל מתנדב מביא לכיתה את סיפורו האישי ומספר לתלמידים על תפקידו המקצועי, מסלול ההכשרה והקריירה שלו , כשלנות והצלחות שחווה לאורך הדרך. המפגש עם המתנדבים בשילוב התוכן של השיעור מייצרים יחד חוויה מעצימה לתלמידים וגם למתנדבים.

אנחנו שמחים לשתף אתכם במעט מהמושבים שכתבו התלמידים בסיום הקורס:
" למדתי במהלך הקורס שאם יש לי מטרה שום דבר לא יעצור אותי.."
"הייתי רוצה להידמות למתנדבים ביכולות, ברצונות ובידע שלהם.."
"הייתי רוצה לעבוד במה שהם עובדים"

עבור המתנדבים המפגש עם התלמידים הינו מקור לסיפוק ולאתגרים. ניתנת להם ההזדמנות להכיר אוכלוסיות מרקע שונה, לחוות את ההנאה הטמונה בהוראה ובהעשרה של האחר ולהיחשף לעשייה החינוכית.

פעילות התנדבותית ועשייה בתקופת הקורונה

מכיוון שמעורבות חברתית ועזרה לקהילה הם חלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית שלנו, גם בתקופת הקורונה המשכנו להתנדב, לתרום ולהפגין ערבות הדדית.

במהלך המשבר עובדי החברה התנדבו במגוון רחב של פעילויות ועשייה למען הקהילה:

  • השתתפות בחלוקת ארוחות חמות עבור האוכלוסייה המבוגרת בקריית אונו
  • ייזום פרויקט מיוחד שכלל איסוף של כ-20 מחשבים שנתרמו ל-4 עמותות שונות
  • איסוף בגדים, משחקים וספרים ותרומתם לעמותה התומכת בילדים ממשפחות בסיכון
  • תמיכה בפרויקט "שיחה-שמחה" של עמותות דור לדור באמצעות שיחות טלפוניות לאזרחים ותיקים כדי לדרוש בשלומם ולהקל על תחושת הבדידות
  • רכישת מארזים של עשבי תבלין מחקלאים במשק מלר בצפון שנקלעו למצוקה וחלוקתם כשי לעובדים
  • תמיכה בפעילות בית העמותות באמצעות פטור משכר דירה
  • השתתפות בצוות המוביל את הפורום החברתי-כלכלי של התאחדות התעשיינים, במסגרתו ישראל אליהו מוביל פעילות לצמצום פערים טכנולוגיים של אוכלוסיות מוחלשות. הפעילות כוללת איסוף מחשבים מכל רחבי הארץ וחלוקתם לתלמידים הזקוקים להם
  • שיתוף פעולה עם החמ"ל החברתי (מאגד פניות וצרכים של המגזר החברתי) במסגרתו אנו מספקים להם חיבור למגזר העסקי

 

מכתבי תודה והערכה מהארגונים השונים בהם התנדבנו ותמכנו:

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)