מה הם יתרונות קופת גמל בניהול אישי (IRA) לפי תיקון 190?

בסוף שנת 2009, פורסמו לראשונה תקנות על ידי משרד האוצר שאפשרו לעמית לבחור את זהות האדם שינהל את קופות הגמל ו/או את קרנות ההשתלמות שלו. אפשרות זו ניתנת לביצוע תחת "קופת גמל בניהול אישי" לפי תיקון 190 (IRA). במאמר זה נתמקד ביתרונות לשימוש בקופה מסוג זה, כאשר הקופה מנוהלת על ידי מנהל תיקים בעל רישיון, לפי בחירת הלקוח.

על פי אותן התקנות, ניתן לנהל בקופות גמל בניהול אישי את סוגי הכספים הבאים:
•  כל סוגי קרנות ההשתלמות (קרן פעילה, קרן לא פעילה, קרן נזילה, קרן לא נזילה, קרן במעמד שכיר או קרן במעמד עצמאי)
•  קופות גמל במעמד עצמאי, הוניות ונזילות.
•  הפקדות חדשות לקופת גמל בניהול אישי תוך כדי עמידה בתנאים שקבע משקד האוצר.

כלי זה מאפשר לעמיתים ליהנות מהיתרונות המובנים שבקופת גמל מסוג שכזה

שקיפות

בכל רגע יכול העמית לבחון את הרכב הנכסים שבקופה ולדעת כיצד מורכב תמהיל ההשקעות אותו בחר מנהל התיקים.

חיסכון בעלויות

עמלות המסחר אשר נגבות בקופות גמל בניהול אישי הינן נמוכות באופן מובהק ביחס לעמלות המסחר אשר משלמים אנשים בחשבונות המסחר הרגילים שלהם. בחירה של ניהול הכספים בקופה מסוג שכזה, מוזילה באופן מיידי את העלויות השוטפות.

ניצול נכון של הטבות המס

קופות גמל נהנות ממעמד מיוחס בשוק ההון. הן אינן חייבות בניכוי במקור של מס רווחי הון. דחיית מס שכזו מאפשרת, לעמית מתוחכם, ליהנות מהטבות מס משמעותיות.

שירות אישי

בשונה מקופות גמל רגילות שבהן בכל צורך לקבלת שירות, מופנה העמית למחלקת שירות הלקוחות (שלרוב זמן התגובה בה הוא מספר ימים), בקופת גמל בניהול אישי, בכל שאלה הנוגעת להשקעות, תשואות ואופן ניהול הקופה, יש לעמית קו ישיר אל מנהל התיקים שלו לקבלת תשובות באופן מיידי.

ללא ספק, תקנות קופות הגמל בניהול אישי נושאות בשורה חשובה עבור האנשים אשר מנהלים את כספם באמצעות מנהל תיקים. פתוחה להם כיום גם האפשרות לשפר את איכות השירות ואופן ניהול ההשקעות של קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הקיימות ולא פחות חשוב, לנהל את כספיהם הפנויים בצורה חסכונית יותר ותוך כדי ניצול הטבות מס משמעותיות.

כיצד מצטרפים?

להצטרפות לקרן השתלמות/קופת גמל בניהול אישי ניתן לתאם פגישה עם נציג מגדל ניהול תיקי השקעות, ללא עלות או התחייבות, או למלא פרטים באתר.
טלפון: 03-5194111 שלוחה 1-1

 

כתבות מומלצות

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)