החלטה ערכית שהפכה לשורה של הישגים

תקופת הקורונה היתה מאתגרת מבחינות רבות, ביניהן גם ברמה הכלכלית. במהלך התקופה נקטה מגדל שוקי הון בשורה של צעדים שאפשרו לה להתאים את עצמה למצב המורכב, ולהמשיך להעניק ללקוחות שירות מקצועי ואיכותי עם ערך מוסף, בדיוק כמו בשגרה. צעדים אלה – ובראשם ההחלטה לשמור על עובדי החברה ולא לפטר או להוציא אותם לחל"ת – הוכיחו את עצמם במהירות גם ברמה העסקית, וההצלחות שרשמנו במהלך השבועות האחרונים משקפות זאת. מדובר, למשל, בהפיכתה של מגדל קרנות נאמנות למגייסת הגדולה והמובילה בתעשייה בשנת 2020, עם גיוס מצטבר בהיקף שיא של 4.63 מיליארד שקל. זאת, כשברקע מגדל קרנות נאמנות היתה בשנת 2020 המגייסת הגדולה בתעשייה מדי חודש, במשך 9 חודשים רצופים (אפריל-דצמבר).

הנה כמה דוגמאות נוספות לכך שכשערכים ארגוניים פוגשים מקצוענות ויצירתיות פיננסית, התוצאה היא ערך מוסף ללקוחות – גם בתקופות של משבר בשווקים:

מתמקדים בתעשיות טכנולוגיות

התפרצות נגיף הקורונה הובילה (וממשיכה להוביל) לשינויים גדולים באורח החיים ברחבי בעולם. המגיפה הובילה לאימוץ מהיר של מגוון סוגים של טכנולוגיה מתקדמת, כתוצאה מהרחבת הפעילות במרחב הווירטואלי. מגמה זו הפכה את סקטור הטכנולוגיה לאטרקטיבי בתקופת הקורונה וחיזקה את פוטנציאל הצמיחה של התחום בטווח הארוך, כפי שמשתקף בין היתר בעליות שנרשמו במדד הטכנולוגיה המוביל – נאסד"ק.

את פוטנציאל ההשקעה הגדול בתחום הטכנולוגיה זיהינו כמה שנים טובות לפני הקורונה. המומחיות שלנו, בדגש על ההיכרות העמוקה והממושכת עם הענפים הרבים המרכיבים את סקטור הטכנולוגיה וחדשנות טכנולוגית בפרט, אפשרו לנו לזהות ולנצל בזמן אמת את הזדמנויות ההשקעה בתתי הסקטורים השונים: מחשוב ענן, מסחר מקוון ותשלומים דיגיטליים, סייבר, ציוד ומכשור רפואי, גיימינג ועוד.

ומה הלאה?

תקופת הקורונה האיצה את המהפכה הטכנולוגית. סקטור הטכנולוגיה רלוונטי להערכתנו להשקעה גם בעת הנוכחית, אך הוא מצריך ניהול השקעות מקצועי, קפדני ומיומן. אנו ממשיכים לבחון באופן שוטף את תנאי השוק ומתאימים את תיקי הטכנולוגיה שלנו למצב בשווקים ולמגוון רמות סיכון, לרבות באמצעות מעבר בין תתי הסקטורים השונים.

קבל הצעה לניהול תיק השקעות
(לבעלי הון פנוי של 300 אלף ₪ ומעלה)

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)

היד שלנו על הדופק

תיק השקעות בניהול אישי כולל מגוון יתרונות, בראשם העובדה שהתיק מנוהל ע"י אנשי מקצוע מנוסים, שמעודכנים בזמן אמת בכל מה שקורה בשווקים ומסוגלים לנתח את ההתרחשויות במיומנות ובקור רוח. כאמור, מגדל שוקי הון הגיבה במהירות למשבר בשווקים והציעה ללקוחותיה מוצרים חדשים ואיכותיים, לצד מוצרים קיימים המותאמים לרוח התקופה הסוערת והתנודתית.

כך למשל, השקנו את תיק Opportunities, מתוך הבנה שמשבר הקורונה פגע בסקטורים רבים אשר עד תחילת 2020 נתפסו כחלק אינטגרלי ומהותי בכלכלה העולמית. תיק זה נבנה לאחר שבשנה החולפת, חברות רבות בארץ ובחו"ל העוסקות בתחומים כגון תיירות ופנאי, נדל"ן, שירותי בריאות, אנרגיה, פיננסים ועוד, ספגו ירידות משמעותיות בפעילותן. מציאת חיסון לנגיף הקורונה וההתקרבות המיוחלת לחזרה לשגרת החיים המוכרת עשויים להיטיב עם אותן החברות, אשר להערכתנו טומנות בחובן פוטנציאל צמיחה לאורך זמן.

לצד תיק זה אנחנו מציעים מגוון תיקי השקעות ייחודיים נוספים, כגון תיק טכנולוגיות ותיק ניהול נזילות. בנוסף, בשנים האחרונות צברנו ניסיון רב בניהול השקעות במט"ח ובשווקים הגלובליים. היכרות זו סייעה לנו להניב ללקוחותינו ערך מוסף באמצעות הגדלת הפיזור והחשיפה לחו"ל בתיקי ההשקעות.

ומה הלאה?

אנו ממשיכים להרחיב את סל המוצרים שלנו בהתאם לרוח התקופה וצרכי הלקוחות, ובוחנים בתשומת לב רבה כל העת מוצרים חדשים רלוונטיים ואטרקטיביים. בימים אלה אנו משיקים תיקי השקעות מנוהלים במסלול ESG. תחום זה משלב לצד שיקולי השקעה פיננסיים-עסקיים מסורתיים  גם שיקולים ערכיים של סביבה (Environment), חברה (Social) וממשל תאגידי (Governance) ומייצר פוטנציאל לערך כלכלי לצד ערך מוסף חברתי וסביבתי.

חושבים כמה צעדים קדימה

ניהול השקעות מקצועי נשען גם על ניתוח שוטף של נתונים פיננסים ומגמות כלכליות בשוקי ההון. בסקירות החודשיות שלנו כתבנו רבות על כך שהדינמיקה בשווקים הופכת בשנים האחרונות למהירה וקיצונית יותר. במהלך משבר הקורונה, הקיצוניות הזו הגיעה לשיאים חדשים, אולם עוצמת התסריט הזה לא הפתיעה אותנו. מוכנות זו אפשרה לנו להתאים את התנהלותנו למצב בשווקים במהירות ובכך להעניק ללקוחותינו ערכים מוספים.

כבר בסקירה החודשית של מרץ, למשל, כתבנו כי "המשבר הנוכחי לא רק שאינו צפוי לשנות את יחסי הכוחות בין התעשיות המובילות של הכלכלה העולמית, אלא שהוא הולך להעצים את המגמות שחלו לפניו – והדומיננטיות של תעשיות טכנולוגיות וחדשניות רק הולכות להתעצם". בנוסף, חזינו כי "המשבר הנוכחי יאיץ מגמה שבה יותר ויותר הרגלי צריכה ושירותים הופכים להיות מבוססי פלטפורמות דיגיטליות, על חשבון פלטפורמות פיזיות".

ומה הלאה?

הניתוחים והמחקרים המקצועיים שלנו, בהובלת מחלקת המחקר של מגדל שוקי הון, מאפשרים לנו לאמוד את אטרקטיביות ההשקעה בתחומים שונים הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. לצד הסקירות החודשיות, אנו מפרסמים באתר האינטרנט שלנו, מעת לעת, ניתוחי שוק וסקירות בתחומים שונים ומגוונים. אנו מזמינים אתכם לבקר באתר ולעקוב אחר החומרים המקצועיים שלנו, בהתאם לתחומי העניין שלכם.

משקיעים בלקוחות שלנו

משבר הקורונה, בדומה למשברים קודמים, העמיד חברות וארגונים רבים למבחן של חווית הלקוח. עבורנו, המשבר היווה הזדמנות להוכיח ללקוחותינו שחווית השירות שאנו מעניקים להם חשובה לנו תמיד, ובמיוחד בתקופות מאתגרות ומורכבות. מעבר להיותנו גוף מקצועי בכל הקשור לניהול השקעות, הקפדנו על שירות בלתי מתפשר לצד זמינות גבוהה, סובלנות וקשב לצרכי הלקוחות. כל אלה נסכו בלקוחותינו תחושת ביטחון בעיצומה של תקופה מבלבלת, ומנעו מהם לקבל החלטות נמהרות ופזיזות שעשויות להסב להם נזקים.

ומה הלאה?

המקצוע שלנו הוא לאתר את הזדמנויות ההשקעה הטובות והמתאימות ביותר עבורך, כפי שאנו עושים כבר שנים ארוכות עבור לקוחותינו. אנו מזמינים אותך ליהנות מהמומחיות שלנו בניהול השקעות נכון ומקצועי, ולהתאים את תיק ההשקעות שלך במיוחד לצרכים ולמאפיינים האישיים שלך.

הצעד הראשון הוא להשאיר לנו את פרטי ההתקשרות איתך. אנחנו כבר נעשה את כל השאר ונוודא שהכסף שלך עובד עבורך.

לסקירות ומאמרים נוספים בנושאי השקעות לחצו כאן >>

קבל הצעה לניהול תיק השקעות
(לבעלי הון פנוי של 300 אלף ₪ ומעלה)

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)

אין באמור משום התחייבות או הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או להשגת תשואה כלשהי ו/או רווח כלשהו ו/או מניעת הפסדים. אין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים לרבות קרנות נאמנות, והוא איננו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. המידע המובא במסמך זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ולא נועד לשמש הצעה או שידול לקנות/להחזיק/למכור ני”ע ו/או נכסים פיננסיים כלשהם. המידע הובא כמות שהוא, כפי שפורסם באמצעי התקשורת ו/או באתרים הרלוונטיים. האמור במסמך זה אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בו, ועל כן אנו מניחים כי הוא ייקרא יחד עם דוחות זמינים אחרים ונתונים נוספים. האמור מבוסס על מידע, אשר מנהל התיקים  סבור כי הוא מהימן. עם זאת, לא מנהל התיקים, לא כל מי שפועל מטעמו יכול לערוב לשלמותו או לדיוקו של האמור מסמך. הדעות המובאות לעיל נכונות למועד הפרסום, והן עשויות להשתנות ללא שום הודעה נוספת. יודגש כי הערכות מנהל התיקים, המופיעות לעיל, מהוות מידע צופה פני עתיד, כמשמעות המונח בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968, אשר התממשותם אינה וודאית ואינם בשליטת מנהל התיקים. בנוסף האמור מתבסס על נתונים והערכות המבוססים על מקורות חיצוניים, ואשר תוכנם לא נבדק באופן עצמאי על-ידי מנהל התיקים ולפיכך מנהל התיקים אינו אחראי לנכונותם, ולא אנו ולא כל מי שפועל מטעמנו יכול לערוב לשלמותם או לדיוקם. מגדל קרנות נאמנות בע"מ מקבוצת 'מגדל שוקי הון' (להלן, בהתאמה – "מנהל הקרן" ו"קרנות מגדל") הינו תאגיד קשור למנהל התיקים, אשר הינו בעל זיקה לקרנות מגדל, ומנהל התיקים רשאי להעדיף את קרנות מגדל על פני קרנות אחרות הדומות מבחינת התאמתן ללקוח לקרנות מגדל, ושאין למנהל התיקים זיקה אליהן. רכישת יחידות נעשית בהתאם לתשקיף הקרנות שבתוקף ולדיווחים המיידיים. אין בתשואות ובדירוגי הקרנות בעבר כדי להעיד על תשואותיהן ודירוגן בעתיד. אין מנהל הקרן מתחייב להשיג תשואה כלשהי לרבות תשואה עודפת. יובהר, כי עשויות להיות לנו ו/או לחברות בנות שלנו ו/או ללקוחותיהן עניין ו/או אחזקות בניירות ערך/נכסים פיננסיים המפורטים בכתבות ובידיעות. אין להעתיק, לצלם, להדפיס, לשכפל, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים, הן במישרין והן בעקיפין, את האמור לעיל ו/או כל חלק ממנו בכל דרך שהיא ללא הסכמה מראש ובכתב של מגדל שוקי הון.

 

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)