מדריך לבחירת בית ההשקעות שינהל את כספי החיסכון שלכם

התייאשתם מהרווחים הנמוכים על החסכונות שלכם? נמאס לכם לקבל מהבנק ריבית מגוחכת? אתם ממש לא לבד. לא משנה מאיזה צד אתם על הסקאלה – חובבי סיכונים או מחפשים יציבות וסולידיות – כולם מתמודדים עם אותה בעיה: אתגר הריבית הנמוכה, מגמה עולמית שמלווה אותנו כבר יותר מעשור, וצפויה להישאר כאן עוד תקופה ממושכת.

אחת הדרכים הפופולאריות ביותר לנסות להגדיל את התשואה על הכסף שלכם מבלי להוציא אותו מהבנק, היא באמצעות תיק השקעות מותאם אישית. מדובר בפתרון שמאפשר לנהל את הכספים בבית השקעות, תוך ליווי של אנשי מקצוע מנוסים שפועלים בהתאם לצרכים ולרמת הסיכון שאתם מגדירים. הייעוץ והליווי השוטפים מאפשרים לכם לקבל החלטות שקולות ולהימנע מהחלטות פזיזות, אולם השלב הראשוני בדרך להצלחה מצריך מכם לבחור בחוכמה את בית ההשקעות המתאים ביותר עבורכם לניהול החיסכון. יש לכך השפעה רבה על העתיד הכלכלי שלכם, בייחוד אם אתם לא בקיאים ברזי שוק ההון.

ככלל, החשוב ביותר הוא לנהל תיק בבית השקעות המתמחה בניהול תיקי השקעות למגוון רחב של לקוחות – הן גופים מוסדיים וממשלתיים המשקיעים כספים בהיקפים גדולים, והן אנשים פרטיים שנהנים מטיפול מקצועי בכספם, שנשאר בחשבון הבנק. בית השקעות שכזה נהנה לרוב מיציבות כלכלית, ידע מקצועי רב ומחויבות גדולה לצרכי הלקוחות. יחד עם זאת, לכל בית השקעות מאפיינים שונים ותרבות ניהולית שונה, ולפני שמחליטים היכן לנהל את הכספים – חשוב לשים לב להבדלים ביניהם.

מה חשוב בבחירת בית השקעות?

אז איך בוחרים בית השקעות שינסה להניב עבורכם את המקסימום ולייצר לכם תשואות העונות לציפיות שלכם? הנה כל השיקולים שיש לקחת בחשבון לפני שבוחרים בית השקעות:

» מקצועיות ומומחיות: לליווי השקעות מקצועי יש ערך עצום, ואיכותו של ההון האנושי הוא משאב חשוב מאין כמותו. לכן, בבואכם לבחור בית השקעות ראוי שינהל את כספיכם – חשוב שתבחרו בכזה המעסיק מנהלי השקעות מיומנים ועתירי ניסיון, המחזיקים בידע מקיף ועדכני על שוק ההון המקומי והעולמי ושבבעלותם רישיון ניהול השקעות מטעם רשות ניירות ערך.

» התאמה אישית: לכל לקוח יש העדפות וצרכים שונים ורמות סיכון מסוימות שהוא מעוניין להשקיע במסגרתן. בשל כך, ודאו כי תיק ההשקעות המנוהל שלכם זוכה לאפיון מדוקדק של הצרכים, המטרות והמאפיינים האישיים שלכם. מנהל התיקים יתקף מולכם את הצרכים והמאפיינים שלכם אחת לשנה, וכן את רמת הסיכון ומדיניות ההשקעות הנבחרת. שימו לב כי הרכב התיק ניתן לשינוי והתאמה מחודשת גם ביוזמתכם, במידת הצורך.

» סוג הליווי: הקשבה ללקוח ומתן מענה לצרכיו הן מאבני היסוד של ניהול השקעות מקצועי. לכן, הקפידו לבחור בבית השקעות שמעניק ליווי אישי צמוד וקשוב. וודאו כי בית ההשקעות מאפשר לכם להתעדכן באופן שוטף לגבי הרכב התיק המנוהל, לעקוב אחר הביצועים גם באופן עצמאי, ולקבל ניתוחי שוק רלוונטיים ומעודכנים.

» ערך מוסף: כדי שתיק ההשקעות שלכם יניב עבורכם תוצאות אופטימליות, מומלץ לבחור בגוף שנחשב למוביל בתחומו מבחינת ניהול השקעות, הן בארץ והן ובחו"ל, וכן בכזה שמצטיין בחדשנות ויצירתיות. בנוסף, לחלק מבתי ההשקעות הסכמים עם הבנקים, שמאפשרים ללקוחותיהם ליהנות מהאפשרות לקבל מהבנק בו מתנהל חשבונם הטבה משמעותית בעמלות בגין הפעילות בחשבון הבנק בארץ ובחו"ל. כל אלה יאפשרו לכם למקסם את התשואה על החיסכון שלכם.

 

קבל הצעה לניהול תיק השקעות
(לבעלי הון פנוי של 300 אלף ₪ ומעלה)

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)

 

לכתבות נוספות:

בחן את עצמך, איזה סוג משקיע אתה?

ניהול תיק השקעות, איך זה עובד?

5 סיבות לניהול כספכם עם חברת ניהול תיקי השקעות

 

אין באמור משום התחייבות או הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או להשגת תשואה כלשהי ו/או רווח כלשהו ו/או מניעת הפסדים. ככל שרמת הסיכון גבוהה יותר, כך גדל הסיכוי לתשואה גבוהה יותר, אך במקביל גם קיים סיכון להפסד גבוה יותר (לרבות אובדן מהקרן). האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ/שיווק השקעות ו/או ייעוץ מס, המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים לכל אדם, והוא אינו בא להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא ומתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ מקצועי על ידי יועץ/משווק השקעות מוסמך, בהתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של הקורא. מסמך זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ולא נועד לשמש הצעה או שידול לקנות/להחזיק/למכור ני”ע ו/או נכסים פיננסיים כלשהם. כל האמור במסמך זה ייקרא בכפוף לאמור בהסכם לניהול התיק, ובמקרה של סתירה בין האמור במסמך זה לבין האמור בהוראות ההסכם לניהול התיק – ייגברו הוראות ההסכם, על הוראות מסמך זה. אין להעתיק, לצלם, להדפיס, לשכפל, להפיץ,  לשדר או לפרסם ברבים, הן במישרין והן בעקיפין, מסמך זה ו/או כל חלק ממנו בכל דרך שהיא ללא הסכמה מראש ובכתב של מנהל התיקים. מגדל ניהול תיקי השקעות (1998) בע"מ (להלן – "מנהל התיקים") עוסקת בניהול תיקי השקעות ובשיווק השקעות ואינה עוסקת בייעוץ השקעות. לפירוט על אודות התאגידים הקשורים למנהל התיקים והנכסים הפיננסיים שלמנהל התיקים יש זיקה אליהם, ראו את פסקת הגילוי הנאות בקישור הבא.

 

כתבות מומלצות

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)