איך מתנהל תהליך הגיוס?

אנחנו מאמינים בהתאמה הדדית: למצוא את האנשים שמתאימים לתפקיד ולנו כארגון, אבל גם את אלה שהארגון והתפקיד מתאים להם. התאמה מוצלחת בין עובד לארגון מצריכה מאיתנו תהליך גיוס מעמיק וקפדני. אנחנו מזמינים את המועמדים שלנו לקחת חלק פעיל בתהליך, לשאול שאלות, לקרוא עלינו ולאסוף מידע. אנחנו מצדנו נשתדל לענות על כל שאלה, ולספק מידע ותשובות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה המקצועית המושכלת והטובה ביותר עבורכם.

תהליך הגיוס מורכב ממספר שלבים והוא כולל שימוש במגוון כלים מקצועיים ומקורות הערכה. תהליך כזה מאפשר למועמד לבטא את יכולותיו באופנים שונים ובכך למצוא תפקיד שיהלום את הכישורים והצרכים שלו. במקביל, תהליך כזה מעניק לנו כארגון תמונה מקיפה ורחבה יותר.

קורות חיים

קורות החיים המגיעים לידינו עוברים מיון ראשוני על ידי מנהלת הגיוס. במידה וזוהית כמועמד פוטנציאלי העונה על דרישות התפקיד, ניצור עמך קשר טלפוני.

שיחה טלפונית ראשונה

בשיחה זו נציג לך את התפקיד, נעבור יחד על קורות החיים שלך, נאמת פרטים אישיים ונענה על כל השאלות שלך. במידה ונרגיש שקיימת התאמה ראשונית לתפקיד, ייקבע לך ראיון אישי.

ראיון אישי ומקצועי

אנחנו מאמינים באינטראקציות אנושיות, ולכן הליך הגיוס שלנו כולל שני ראיונות: ריאיון אישי במחלקת משאבי אנוש, שנערך על ידי מנהלת הגיוס במשרדי החברה; וראיון מקצועי, שנערך בדרך כלל על ידי המנהל הישיר המגייס למשרה.

שני הראיונות כוללים היכרות, תיאור התפקיד ושאלות מקצועיות ואישיות, והם הדרך הטובה ביותר שלך ושלנו להכיר ולבחון האם התפקיד מתאים לך.

מבחני כישורים

מועמד שסיים את שלב הראיונות יוזמן למבחני כישורים ממוחשבים של חברת פילת המותאמים לדרישות התפקיד. מבחנים אלו ייסעו לנו להתאים את התפקיד לכישורים של המועמד. בנוסף, כל מועמד יידרש לעבור מבדק יושרה תעסוקתית. המבחנים מתקיימים במשרדי החברה בתל-אביב.

המלצות

בשלב האחרון, נבקש מהמועמד שמות של ממליצים רלוונטיים מהשנים האחרונות.

תהליך הגיוס מנוהל במלואו על ידי מחלקת משאבי אנוש, תוך מתן כבוד ויחס אישי לכל מועמד. אנחנו עושים הכול כדי לספק תשובה מהירה במעבר בין השלבים ומשתדלים לשקף למועמדים את רשמינו לאורך התהליך, ככל הניתן.

שיהיה בהצלחה!

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)