מאמינים בהתאמה הדדית

אנחנו מאמינים בהתאמה הדדית ולכן ותהליך הגיוס במגדל שוקי הון הוא מעמיק וקפדני.
חשוב לנו למצוא את האנשים שמתאימים לתפקיד ולנו כארגון, אבל גם את אלה שהארגון והתפקיד מתאים להם. לכן אנחנו מזמינים כל מועמד לקחת חלק פעיל בתהליך, להיפגש, לשאול שאלות, לקרוא עלינו ולאסוף מידע. אנחנו מצדנו נשתדל לענות על כל שאלה, ולספק מידע ותשובות שיעזרו לך לקבל את ההחלטה המושכלת והטובה ביותר עבורך.

תהליך הגיוס עושה שימוש במגוון מקורות הערכה וכלים מקצועיים. השימוש במגוון של כלים לאורכו של התהליך מאפשר למועמד לבוא לידי ביטוי באופנים שונים ולנו כארגון לקבל תמונה מקיפה ורחבה יותר.

איך מתנהל תהליך הגיוס?

קורות חיים

בשלב הראשון, קורות החיים המגיעים לידינו עוברים מיון ראשוני על ידי מנהלת הגיוס.
במידה וזוהית כמועמד פוטנציאלי העונה על דרישות התפקיד, ניצור עמך קשר טלפוני.

שיחה טלפונית ראשונה

בשיחה הראשונה נציג לך את התפקיד, נעבור יחד על קורות החיים, נאמת פרטים אישיים ונענה על כל שאלה. במידה ונרגיש שקיימת התאמה ראשונית לתפקיד יקבע לך ראיון אישי.

ראיון אישי

הריאיון האישי ייערך במחלקת משאבי אנוש, על ידי מנהלת הגיוס, במשרדי החברה.

ראיון מקצועי

לאחר ריאיון משאבי אנוש תוזמן לראיון מקצועי, שנערך בדרך כלל על ידי המנהל הישיר המגייס למשרה. הריאיון יכלול היכרות, תיאור תפקיד ושאלות מקצועיות וכמובן תינתן לך ההזדמנות לשאול, להכיר ולבחון האם התפקיד מתאים לך. אנחנו מאמינים באינטראקציות אנושיות ושמים דגש רב על ריאיונות אישיים.

מבחני התאמה

מועמד שסיים את  שלב הריאיונות יוזמן  למבחני התאמה ממוחשבים ואישיים של חברת פילת המותאמים לדרישות התפקיד. בנוסף, כל מועמד יידרש לעבור מבחן מהימנות. המבחנים מתקיימים במשרדי החברה בתל-אביב ואורכים בין שעתיים לשלוש.

המלצות

בשלב האחרון נבקש מהמועמד שמות של ממליצים רלוונטיים מהשנים האחרונות.

כל תהליך הגיוס מנוהל על ידי מחלקת משאבי אנוש תוך מתן כבוד והערכה לכל מועמד. אנחנו עושים הכול כדי לספק תשובה מהירה במעבר משלב לשלב ומשתדלים לשקף למועמד את רשמינו לאורך התהליך, ככל הניתן.

שיהיה בהצלחה!

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)