טראמפ הוא הנשיא ה-45 של ארה"ב, איך יגיבו השווקים?

בניגוד לכל התחזיות, סקרים, ציפיות ורבים יגידו גם בניגוד להיגיון הבריא, הבלתי יאמן קרה. אין תירוצים, אף אחד לא ציפה ולקח את זה בחשבון בתרחישי הבסיס שלו, רק שלשום השוק בארה"ב חווה אחד מימי העליות החדים ביותר השנה. קלינטון לא רק הפסידה את המדינות המתנדנדות, אלא גם כאלו שהיו אמורות להיות כבר בכיס שלה.

מה הלאה?

מבחינה כלכלית טהורה מועמד רפובליקני טוב לגישה הקפיטליסטית ולחברות. טראמפ מעוניין להוריד מיסים ולהחיות מחדש את התעשייה בארה"ב. אבל מעל הכל, המרוויח הגדול (אם אפשר להשתמש במונח כזה היום) אמור להיות סקטור הפארמה, שצריך לצמצם פערים מול שאר הסקטורים לאחר שהניב תשואת חסר משמעותית מתחילת השנה. מגמת הבריחה לחוף מבטחים מורידה כמובן את תשואות האג"חים הממשלתיים ואת ההסתברות להעלאת ריבית, דבר שאמור להטיב (יחסית כמובן) עם מניות ה-Low Volatility, שגם הן השיגו תשואת חסר ברבעון האחרון. חוסר הוודאות בשווקים וסימן שאלה לגבי העלאת ריבית אמורים להעיב על הפיננסים, והירידה בנפט אמורה לשחק לרעת האנרגיה.

במישור שמעבר להשלכות כלכליות טהורות, טראמפ וה-Brexit משקפים מגמה בדלנית בעולם, דבר שיכול ליצור חששות רבים לקראת בחירות ואירועים פוליטיים במדינות גוש האירו. גם בארה"ב יכול להיות שההלם יגרום לפילוג וקיטוב באוכלוסייה, אולם ההשלכות על אירופה, אם וכאשר יחולו שם מגמות דומות, יהיו משמעותיות בהרבה. מדינות נוספות שאמורות להפסיד, לפחות ברמת ההצהרות הינן מדינות שטראמפ מעוניין להקטין מולן את גירעון הסחר, בדגש על מקסיקו, יפן וסין. לפחות לגבי סין, ספק אם הפה הגדול של טראמפ באמת יכול לשנות סדרי עולם מול מעצמה כל כך גדולה וחזקה, שהינה בין היתר הנושה הגדול ביותר של ארה"ב.

 בשורה התחתונה:

  • בימים הקרובים צפויה תנודתיות גבוהה
  • כל משבר מהווה הזדמנות
  • בכוונתנו לנצל את התנודתיות על מנת להשקיע בסקטורים אשר להערכתנו מהווים הזדמנות קניה
  • תנודתיות השווקים יכולה להוות הזדמנות השקעה בסקטורים אשר להערכתנו מהווים הזדמנות קניה

 

סקירה זו הינה אינפורמטיבית בלבד, ולא נועדה לשמש הצעה או שידול לקנות/להחזיק/למכור ני”ע ו/או נכסים פיננסיים כלשהם. הסקירה מבוססת על מידע, אשר מגדל שוקי הון (1965) בע”מ ("מגדל שוקי הון”) סבורה כי הוא מהימן. עם זאת, לא אנו, לא כל מי שפועל מטעמנו יכול לערוב לשלמותה או לדיוקה של הסקירה. אין הסקירה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בו, ועל כן אנו מניחים כי הסקירה תקרא יחד עם דוחות זמינים אחרים ונתונים נוספים. הדעות המובאות בסקירה נכונות למועד הסקירה, והן עשויות להשתנות ללא שום הודעה נוספת. אין הסקירה מהווה ייעוץ/שיווק להשקעות והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא ומתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ מקצועי על ידי יועץ/משווק השקעות מוסמך, בהתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של הקורא. יובהר, כי עשויות להיות לנו ו/או לחברות בנות שלנו ו/או ללקוחותיהן עניין ו/או אחזקות בניירות ערך/נכסים פיננסיים המפורטים בסקירה. אין להעתיק, לצלם, להדפיס, לשכפל, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים, הן במישרין והן בעקיפין, את הסקירה ו/או כל חלק ממנה בכל דרך שהיא ללא הסכמה מראש ובכתב של מגדל שוקי הון.

כתבות מומלצות

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)