טיפים לקריירה בשוק ההון

 

 • תגלו סקרנות

  העובדים שמנהלים קריירה מוצלחת בשוק ההון בדרך כלל חיים את עולם הפיננסים גם מחוץ לשעות העבודה. הם עוקבים אחר ההתפתחויות בשווקים ולא נפרדים מהמדדים והאתרים הכלכליים גם בסוף שבוע, פשוט כי הם אוהבים את המקצוע שלהם וסקרנים לדעת מה קורה. אנחנו מסכימים שאי אפשר לבנות קריירה בשוק ההון על סמך סקרנות בלבד, אבל ברוב המקרים זה התנאי הראשון להצלחה בתחום.

 • תחשבו Big

  העולם הופך למורכב יותר ויותר, עם מידע מגוון ומורכב. גם מנהלי השקעות, סוחרים ומנהלי סיכונים חייבים לנתח ולהבין את שפע המידע שמשפיע על הביצועים שלהם ולמצוא כלים מתאימים לכך. המשמעות היא שהישענות על תחום אחד בקריירה כבר לא מספיקה ולכן כדאי להתחמש ביתרון: ערך מוסף. ערך כזה נוצר כאשר משלבים ידע מכמה תחומים, כמו למשל כלכלה עם מדעי המחשב, מתמטיקה וסטטיסטיקה. שילוב תחומים אלה עם לימודי כלכלה יעניק לכם את היכולת לנתח big data במהירות ובפשטות לייצר כלים תומכי החלטה, ולהפוך אתכם לעובדים שמסוגלים לייצר ערך בעולם של אינסוף נתונים גלובליים.

 • תבחרו התמחות וסוג רישיון

  כדי לעסוק בפועל בניהול השקעות – בין אם מדובר בניהול קרנות נאמנות או בניהול השקעות עבור לקוחות – יש צורך ברישיון מתאים מהרשות לניירות ערך. קיימים שני סוגים של רישיון: רישיון שיווק ויעוץ השקעות (מקנה את האפשרות לייעץ ולשווק) ורישיון ניהול השקעות (מאפשר לנהל כספי לקוחות). קבלת הרישיונות מותנית במעבר מבחנים מקצועיים של הרשות ובאימון ע"י מאמן במשך 6-9 חודשים, כאשר בוגרי תואר בכלכלה/מנהל עסקים זכאים לפטור מחלק מהמבחנים.

 • תבנו היכרות מוקדמת

  הצמדת מאמן למתמחה משמעה השקעת משאבים עצומה של הארגון, שכן מדובר בעובדים היקרים והחשובים ביותר בחברה. היכרות מוקדמת עם בית ההשקעות מקנה יתרון להמשך הדרך, לכן ההמלצה שלנו היא לא לבזבז זמן ולהתחיל לעבוד בבית השקעות כבר במהלך הלימודים לתואר או לבחינות הרשות. כשתהיה מוכן להתמחות, יהיה מי שיבחר בך.

 • תאספו מידע מקצועי מסביבכם

  אם תשמרו על סקרנות, תוכלו ללמוד ולהתמקצע כבר בשלבים הראשונים של הקריירה שלכם. בבתי השקעות יש מידע מקצועי בשפע: בוועדות השקעה, בפורומים מקצועיים, בהרצאות, בסקירות ובחומרים שונים שמקנים גישה לידע המקצועי והעדכני ביותר. זו הזדמנות ענקית ללמידה, שכנראה לא תוכלו לקבל אם תעבדו בבר או במסעדה.

 • תשמרו על ראש פתוח

  רוב התפקידים המוצעים לסטודנטים הם משרות התחלתיות בתחום המכירות ("מוקד טלמיטינג"). משרות אלה מהוות נקודת כניסה מצוינת לעולם הפיננסים. מדובר במוקד מקצועי המיועד ללקוחות קצה, כלומר אנשים פרטיים שבית ההשקעות רואה בהם לקוחות פוטנציאליים לניהול תיקי השקעות. היכולת להסביר ללקוחות מתוחכמים מהם היתרונות של תיק השקעות או קרן נאמנות מצריכה ידע והבנה של השווקים הפיננסיים, כך שמדובר עבורכם בהזדמנות לאתגר את עצמכם ואת היכולות שלכם. זה גם בדיוק מסוג המשרות שתוכלו ללמוד דרכן הכי הרבה על עצמכם: כמה אתם נחושים, מה הדרייב שלכם, כמה אתם תקשורתיים וכמה זמן לוקח לכם ללמוד דברים חדשים. מהניסיון שלנו, מדובר בתפקיד שמעניק תחושת הצלחה מתוקה במיוחד.

 

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)