עלייה בחוסר הוודאות בעולם הובילה לירידות בשווקים, שהתמתנו לקראת סוף החודש

לאחר חמישה חודשים רצופים של עליות מרשימות בשווקי המניות, כאילו אין בחוץ קורונה שמשתוללת ואנשים שמאבדים את דעתם בסגר, בספטמבר הגיע סוף סוף המימוש המתבקש. על עוצמת המימוש אף אחד לא הרים גבה, מאחר והשוק עלה כל כך מהר וחזק מהתחתית של מרץ. הפרשנים, מתוקף תפקידם, חיפשו סיבות כאלו ואחרות למימוש, אולם אין הרבה אנליסטים שראו בירידה של כ-10% במדד S&P 500 וירידה של כ-12% בנאסד"ק במהלך ספטמבר כסימן לתחילתה של קריסה מחודשת.

אינדיקציה נוספת למוכנות השוק למימוש ניתן היה למצוא במדד ה-VIX. מדד הפחד נסחר ברמות גבוהות יחסית לתנודתיות בשוק גם בימים בהם מדדי המניות שברו שיאים וחלה ירידה משמעותית בתנודתיותם. אז למה דווקא בספטמבר השוק התממש? התשובה הכי כנה היא כי ככה. כידוע לכולנו השוק אף פעם לא זז בכיוון אחד, גם אם לפעמים אנחנו מעדיפים להתכחש לכך. כשם שאף אחד לא באמת הבין למה המדדים הראשיים עלו בין 6% ל-9% באוגוסט, כך לא צריך לשבור את הראש יותר מדי בשלב הזה לגבי הירידות של ספטמבר.

אם בכל זאת מנסים למצוא הסברים קצת יותר מלומדים לירידות, להלן מספר סיבות שהוצגו החודש:

עלייה בתחלואה

אירופה מתמודדת מזה מספר שבועות עם עלייה במקרי ההדבקה בקורונה. במספר מדינות, כגון ספרד וצרפת, העלייה הינה משמעותית מאוד. החודש גם ארה"ב חוותה עליה מסוימת בעקומת התחלואה, אולם מתונה בהרבה לעת עתה מזו של אירופה. מצד שני, מדדי אירופה ירדו באופן מתון מזה של ארה"ב לאורך החודש, מה שלא מסתדר עם עוצמת העלייה בתחלואה. כמו כן, עליה בתחלואה אמורה להיטיב עם מניות הטכנולוגיה למיניהן, אשר החודש דווקא הניבו תשואת חסר ביחס למרבית הסקטורים.

צריך לקחת בחשבון שהתגובה לגל השני לא צפויה להיות בהכרח זהה לזו של הראשון, ועל כן השווקים והכלכלות לא בהכרח אמורים להתנהג כפי שקרה מהרגע שהתחילו הסגרים הכלליים במרץ. בתחילת השנה היה קשר חזק מאוד בין עקומת התחלואה לתגובת הממשלות בעולם. כיום אנו רואים מדינות רבות שמצהירות שלא ילכו בשום מקרה לסגר כללי נוסף וכל אחת צפויה לאמץ מודל התמודדות שונה עם העלייה בתחלואה, מה שישפיע באופן שונה על הפעילות הכלכלית וההשפעה על השווקים.

דוגמה טובה ניתן למצוא בארה"ב: קליפורניה וניו יורק חוות ירידה משמעותית במקרי ההדבקה והתמותה, אולם שיעור האבטלה בהן גבוה בהרבה מהממוצע של כלל המדינה. הסיבה לכך היא הימשכות נקיטת צעדים מחמירים מאוד מצד המושלים לגבי פתיחה של הפעילות הכלכלית, ולא מצב התחלואה.

אי הסכמה לגבי השקת תמריצים פיסקאליים נוספים בארה"ב

מספר חברי FED הפצירו החודש בפוליטיקאים לנקוט בהקדם האפשרי בצעדים פיסקאליים נוספים על מנת להמריץ את הכלכלה. הם גם רמזו כי לכלים המוניטאריים לבדם אין בשלב הזה אפקטיביות רבה בתחזוק ההתאוששות הכלכלית. השוק בהחלט מצפה להשקת תוכנית תמריצים נוספת, אולם ההנחה שהמתיחויות הפוליטיות בין הצדדים לקראת הבחירות יגרמו לדחייתה כבר נלקחה בחשבון ולא מהחודש. בינתיים, ההשפעה של התפוגגות התמריצים הקודמים על הנתונים הכלכליים בארה"ב כמעט ולא מורגשת. כפי שכבר ציינו, אחד המפתחות המרכזיים להתאוששות יציבה הינו מדיניות של פתיחת הפעילות הכלכלית ולא בהכרח הידוק החגורה ומתן תמריצים.

אכזבה מסוימת מישיבת ה-FED החודש

הצהרת נגיד הבנק המרכזי האמריקאי לוותה במספר ימי ירידות באמצע החודש. הטענה שהועלתה הינה שהנגיד לא התייחס כלל לתוכנית הרכישות, שמשקיעים מסוימים אולי קיוו שתורחב. בפועל לא היה ממש בסיס לתקווה זו, שכן ה-FED לא נתן שום הכוונה לאפשרות שכזו. לפי התנהלות ה-FED מתחילת המשבר ניתן להבין שכאשר הוא באמת יידרש לכך הוא יבצע רכישות בכל סכום, אבל אין סיבה סתם לבזבז תחמושת כשלא באמת צריך. מבחינת כיוון הריבית, ההצהרה דווקא היתה מאוד יונית. ה-FED צופה שהריבית תישאר ברמתה הנוכחית לתקופה ממושכת תוך הקשחת הסטנדרטים להעלאתה בעתיד. כמו כן, ה-FED גם שיפר את תחזיות הצמיחה והאבטלה לשנה הנוכחית.

בחירות

בתחילת השנה הבחירות בארה"ב נראו כאירוע הכי משמעותי של 2020, עד שווירוס שנולד בשוק של עיירה סינית החליט לגנוב את ההצגה. אבל מה לעשות שהזמן עובר ואנו כבר חודש וקצת לקראת הבחירות, כך שלא ניתן להתעלם מכך. האנליסטים עוקבים אחרי הסקרים ומנתחים את הבדלי המדיניות הצפויים של כל אחד מהמתמודדים. על פניו, זכיה של טראמפ בכהונה נוספת נתפסה כתרחיש החיובי יותר, אולם כיום זכייה של ביידן ללא רוב בסנאט גם היא תרחיש לא רע בכלל. עיקר הסיכון לשווקים מצד ביידן טמון בהצהרת הכוונות שלו להעלות את מס החברות ומס רווחי הון. לשם כך הוא יצטרך רוב דמוקרטי בסנאט. במקרה הטוב יהיה לו רוב דמוקרטי דחוק, דבר שגם אינו מבטיח צעדים מרחיקי לכת מבחינת מיסוי ורגולציה, בטח לא בשלב הראשוני של כהונתו וכל עוד ארה"ב עדיין בתוך המשבר. לאחרונה התווסף סיכון נוסף בהקשר של הבחירות והוא אי הכרעה או סירוב של מי מהצדדים לקבל את ההכרעה. הדבר רלוונטי במידה ויהיה קרב צמוד. תרחיש זה בהחלט יכול להגביר את חוסר הוודאות בטווח הקצר.

תמחור

זהו כנראה ההסבר ההגיוני ביותר לאור עליות חדות מאוד בלא מעט מניות "טרנדיות" בחודשים האחרונים, בדגש על מניות הטכנולוגיה הגדולות. התמחור גם מסביר את השונות בין המדדים השונים בספטמבר, הן סקטוריאלית והן גיאוגרפית. הדבר נכון גם למניות קטנות יותר מעולם הטכנולוגיה והחדשנות, שחלקן נופחו על ידי הצטרפות של משקיעים ספקולטיביים רבים לפלטפורמות מסחר שונות כגון רובינהוד. אין ספק שהתשואה העודפת של ענפי הטכנולוגיה והחדשנות על פני הענפים המסורתיים הינה מוצדקת, אולם לאור גובה הפער והמהירות שהוא נוצר, צמצום מסוים בהחלט נראה הגיוני.

גם לאחר המימוש החודש, מניות טכנולוגיה רבות עשו השנה מהלך שרבים יגדירו כאגרסיבי ומנופח. אז איך קובעים מהו תמחור אגרסיבי ומנופח בימים אלו של כסף זול וחוסר אלטרנטיבה, מציאות שצפויה ללוות אותנו עוד שנים רבות? ייתכן שמשקיעים ספקולטיביים שרודפים אחרי טרנדים יכולים לנפח מניות במידה מסוימת, אולם הם לא היחידים שקונים מניות במחירים גבוהים. בעת האחרונה התוודענו ללא מעט מיזוגים ורכישות, שהתבצעו בפרמיות נאות מאוד על מחירי השוק ובהיקפים מצטברים של עשרות אם לא מאות מיליארדי דולרים. מרבית הרכישות התבצעו כמובן בתחומי הטכנולוגיה והפארמה. מדובר בחברות גדולות ומכובדות שביצעו את הרכישות, ממש לא משקיעים ספקולטיביים שנרשמו אתמול לפלטפורמת מסחר וקיבלו טיפ השקעה מהשכן.

בעולם של כסף זול, מיזוגים ורכישות הינם חלק אינטגרלי מהפעילות של חברות רבות, ולכן לא צפוי שהמגמה הזו תיפסק בקרוב. עבור החברות הנרכשות, מיזוג והטמעה של פעילותן לתוך חברות גדולות מהן הינו גם חלק הכרחי באבולוציה של הפיכת הרעיון והטכנולוגיה שלהן לפלטפורמה רחבת היקף. במידה והרכישה מצליחה מבחינה עסקית, היא מייצרת בדרך כלל win-win לשני הצדדים, גם אם המחיר נראה בשלב הראשון גבוה ומנופח.

אירועים כלכליים מרכזיים מהחודש החולף:

ארה"ב

 • דו"ח התעסוקה החודש הצביע על יצירת 1.37 מיליון משרות חדשות, לעומת צפי ל-1.35 מיליון. ענף הקמעונאות ממשיך להיות זה שמגייס הכי הרבה משרות, לאחר שאיבד הכי הרבה במשבר. שיעור האבטלה ירד לרמה של 8.4% מ-10.2% בחודש הקודם. שיעור האבטלה יורד הרבה יותר מהר מהצפי של מרבית התחזיות בתחילת המשבר. השכר השעתי עלה ב-0.4%, לעומת צפי שיוותר ללא שינוי.
 • לאור הנתונים הכלכליים המעודדים לאחרונה, ה-FED עדכן כלפי מעלה את תחזית הצמיחה השנה להתכווצות של 3.7%, לעומת 6.5% בתחזית הקודמת. האבטלה צפויה לעמוד על 7.6% בסוף השנה, לעומת צפי של 9.3% בתחזית הקודמת. הריבית לא צפויה לעלות לפני שנת 2024. הודעת ה-FED לא התייחסה לעניין רכישות האג"חים, אולם פאוול המשיך להדגיש את הותרת הריבית ללא שינוי לתקופה ממושכת. האינפלציה הממוצעת תצטרך להתבסס ברמה של 2% לאורך זמן (לא ברור כמה) והמשק יצטרך לחזור לרמת תעסוקה מלאה על מנת להתחיל לדון בהעלאת ריבית.
 • לפי הקריאה הסופית, התוצר בארה"ב התכווץ ב-31.4% ברבעון השני (במונחים שנתיים), שיפור קל לעומת 31.7% בקריאה הקודמת.
 • שיעור האינפלציה ממשיך לעלות מעל הצפי. החודש הוא עלה ב-0.4%, לעומת צפי ל-0.3%. אינפלציית הליבה עלתה ב-0.4%, לעומת צפי של 0.2% ועומדת על קצב שנתי של 1.7%.
 • מדד ה-ISM למגזר התעשייה ממשיך להצביע על התאוששות נאה עם עלייה לרמה של 56 נקודות, מעל הצפי לרמה של 54.5 נקודות. בלטה לחיוב עלייה משמעותית בצפי להזמנות חדשות. מדד מגזר השירותים האט מעט לרמה של 56.9 נקודות, לעומת 58.1 בחודש הקודם.
 • המכירות הקמעונאיות אכזבו מעט החודש עם עליה מתונה מהצפי של 0.6% בלבד, לעומת ציפיות לעליה של 1%. הקצב השנתי עלה מעט ל-2.6% מ-2.4% בחודש הקודם.
 • הייצור התעשייתי צמח באופן מתון מהצפוי וקצב ההתכווצות השנתי נפל ל-7.7% מ-7.4% בחודש הקודם.

אירופה

 • על פי האומדן הסופי, התוצר בגוש האירו התכווץ ב-11.8% ברבעון השני, מעט טוב יותר מהתחזית. מבין המדינות העיקריות ספרד התכווצה בשיעור הגבוה ביותר, ואחריה צרפת.
 •  אינפלציית הליבה בגוש האירו צנחה לקצב שנתי של 0.4%, הרמה הנמוכה ביותר אי פעם בגוש. שיעור האינפלציה הכללי ירד לקצב שנתי שלילי של 0.2%-.
 • מדד מנהלי הרכש של מגזר התעשייה בגוש האירו ממשיך להתאושש ועלה מעל הצפי לרמה של 53.7 נקודות. מנגד, מגזר השירותים ירד לרמה של 47.6 נקודות וחזר לרמת התכווצות, על רקע עליה בתחלואה וצפי לחידוש מגבלות ע"י הממשלות.
 • שיעור האבטלה בגוש האירו עלה לרמה של 7.9% מ-7.7% בחודש הקודם, מעט טוב מהצפי לרמת אבטלה של 8%.
 • המכירות הקמעונאיות בגוש האירו נסוגו לאחור החודש וירדו ב 1.3%, כולל עדכון כלפי מטה של החודש הקודם. הקצב השנתי האט ועלה ב-0.4% לעומת 1.3% לפני חודש.
 • הייצור התעשייתי בגוש האירו עלה מעט מעל הצפי החודש. קצב ההתכווצות השנתי התמתן ל-7.7% מ 12% בחודש הקודם. הקצב השנתי מצוי ברמה שלילית מזה 21 חודשים ברציפות.
 • למרות העלייה בתחלואה, מדד הסנטימנט הכלכלי בגוש האירו ממשיך להשתפר ועולה החודש לרמה של 73.9 נקודות, הרמה הגבוהה ביותר מאז פברואר 2004.

ישראל

חודש ספטמבר נפתח עם נתונים חיוביים למדי על התאוששות הצריכה הפרטית באוגוסט, לאחר הפתיחה המחודשת של המשק. עם זאת, עננת הסגר בחגים העיבה על מצב הרוח של הצרכנים ואלו החלו להקטין את צריכתם עוד בטרם הסגר השני נכנס לתוקף.

 • ערב הכניסה לסגר נוסף שיעור האבטלה המורחב נותר גבוה, בשיעור של כ-12% ע"פ סקר כוח האדם של הלמ"ס, למרות השיפור הקל בחודש אוגוסט.
 • ב-10 לחודש החליט קבינט הקורונה על הטלת סגר כללי למשך שבועיים ולאחר מכן סגר מהודק פחות למשך שבועיים נוספים, בכפוף לירידה בנתוני התחלואה. ההערכות באוצר היו כי סגר כזה יפגע במשק בשיעור של כ-1.4% במונחי תוצר, כאשר עלותו הכספית הוערכה בכ-18 מיליארד ₪ בשבועיים הראשונים ובכ-6 מיליארד ₪ נוספים בשבועיים שלאחריהם.
 • על אף החדשות המאיימות אודות ההשפעה הכלכלית של הסגר, נראה כי השפעתו הכלכלית של הסגר השני תהיה פחותה מזו של הסגר הראשון. הסיבה המרכזית היא יכולת ההסתגלות של המשק למצב של סגר כאשר רמת אי-הוודאות במשק נמוכה משמעותית לעומת המצב בסגר הראשון (רק נזכיר את המחסור הלא-מוצדק במוצרי צריכה בסגר הראשון).
 • בנימה מעט אופטימית ניתן לציין כי בהחלת הסגר יש חיוביות מסוימת, שכן הטלת הסגר מפחיתה את רמת חוסר הוודאות באשר לירידה בפעילות המשק שכן לאחר היציאה ממנו, תתאפשר פתיחה של הכלכלה מחדש ללא עננה של הטלת סגר נוסף (בהנחה ואכן נתוני התחלואה יישארו נמוכים ויאפשרו זאת). אכן כך נראו פני הדברים בשבועיים החולפים, כאשר שוק המניות המקומי הגיב בעליות שערים חדות, שוק האג"ח הקונצרני נותר יציב ואף הדולר חזר למגמת ההיחלשות ארוכת הטווח שלו מול השקל.
 • מדד המחירים לצרכן – מדד חודש אוגוסט נותר ללא שינוי. בלטו רכיב הוצאות דיור אחרות, שירד ב-8.1% על רקע הורת מס הרכישה לרוכשי הדירות, ורכיב החופשות בארץ, שעלה בשיעור של 16% בהתאם לעונה (נמוך מממוצע הציפיות שחזו עלייה של 0.2%). בסיכום 12 החודשים האחרונים ירד המדד ב-0.8%. תחזית האינפלציה ל-12 החודשים הקרובים לפי החזאים הכלכליים שואפת ל-0 לאור השלכות השפעת התחלואה על המשק, גם אם יימצא חיסון לנגיף שיאפשר חזרה לפעילות מלאה.

אחר

 • מדד מנהלי הרכש בתעשייה בסין עלה לרמה של 53.1 נקודות, הרמה הגבוהה ביותר מאז ינואר 2011. המדד של מגזר השירותים נותר כמעט ללא שינוי, ברמה של 54 נקודות. הייצוא הסיני ממשיך לצמוח באופן נאה: החודש צמח ב-9.5%, לעומת צפי ל 7.1%. הייבוא ירד ב-2.1%, לעומת צפי שיצמח ב 0.1%. לראשונה מאז המשבר, גם קצב הצריכה הפרטית בסין חזר לרמה שנתית חיובית של 0.5%.
 • על פי התחזית המעודכנת של ה-OPEC, צריכת הנפט העולמית צפויה לרדת השנה בכ-10% לעומת 2019.
 • ארגון ה-OECD עדכן כלפי מעלה את תחזית הצמיחה העולמית, בין היתר על רקע ההשפעה המקזזת של התמיכות הממשלתיות. התחזית העולמית עודכנה להתכווצות של 4.5% השנה, לעומת 6%- בתחזית הקודמת. בלטו לטובה ארה"ב וסין, כאשר התחזית של סין עודכנה לצמיחה חיובית של 1.8%.

ביצועי האפיקים השונים בחודש החולף (בסוגריים מתחילת השנה):

מניות

במהלך ספטמבר חלו מימושים נאים במרבית מדדי המניות בעולם, אשר התמתנו לקראת סוף החודש. מדד ה-S&P 500 סגר לבסוף את החודש עם ירידה של 3.9% (4.1%) ופיגר אחרי מרבית המדדים הראשיים בעולם, בעיקר עקב המימושים במניות הטכנולוגיה. מדד ה-Eurostoxx 600 ירד ב-1.4% בלבד (11.6%-) ומדד השווקים המתעוררים נחלש ב-1.6% (1.2%-).

מבחינה סקטוריאלית חלה בגדול תמונה של Risk Off, כאשר סקטורים דפנסיביים הניבו תשואה עודפת על המדד הכללי. גם מדדי חומרי הגלם והתעשייה בלטו לחיוב, עקב רוטציה שחלה במהלך החודש ממניות צמיחה וטכנולוגיה לתעשיות מסורתיות יותר. מנגד, כאמור, חלו מימושים בסקטורים מוטי צמיחה, כגון טכנולוגיה ושירותי תקשורת. בנוסף, גם סקטור האנרגיה ממשיך לבלוט לשלילה באופן עקבי, עם צניחה החודש של כ-15%.

בישראל ניכרת בחודש ספטמבר השפעת הסגר על שווקי המניות, כאשר מדד ת"א 125 ירד בשיעור חודשי של 5.46%. את הירידות הוביל מדד מניות הבנקים, שנחתך ב-11.56% על רקע החשש מפגיעה משמעותית בתוצאותיהם הכספיות כתוצאה מהפגיעה בשוק התעסוקה בישראל וחשש ליכולת פירעון האשראי שנטל הציבור בשנים האחרונות טרם המשבר.

מטבעות ואג"ח

שוק האג"ח הממשלתי בארה"ב ממשיך לנוע ברצועה צרה מאוד על רקע צפי לאי שינוי בריבית לתקופה ממושכת, גם בהינתן שינוי בסביבת האינפלציה. תשואות האג"ח ל-10 שנים ירדו ב-2 נ"ב (124-). בשוק אג"ח החברות חלה עליית מרווחים מתונה באג"חים בדירוג השקעה והאפיק ירד בכ-0.2% (5.6%). באג"חים HY פתיחת המרווחים הייתה רחבה יותר, והאפיק ירד ב-1.2% (0.1%-).

לאחר מימוש חד בחודשים הקודמים, הדולר חזר לעלות החודש מול סל המטבעות העולמי והתחזק ב-1.9% (2.6%-). הדולר התחזק באופן רוחבי גם מול מטבעות חזקים שנחשבים לחוף מבטחים, למעט שינוי מינורי מול היין היפני.

בישראל, מדדי האג"ח שוב הראו שונות בתוצאותיהם, על רקע הירידה בציפיות האינפלציה כתוצאה מהסגר. בסיכום חודשי ירד מדד תל בונד 60 בשיעור של 1.5% לעומת מקבילו תל-בונד שקלי 50 שנותר ללא שינוי. תמונה דומה ניתן לראות גם באג"ח ממשלתי, כאשר מדד אג"ח צמוד המדד ירד בשיעור של 2.06% ואילו מקבילו השקלי ירד בשיעור של 0.44% בלבד.

על רקע העלייה במפלס הפחד בישראל ניתן להבין את ההתחזקות של הדולר מול השקל, שעלה בשיעור של 1.98% בסיכום חודשי (לאחר שכבר עלה בשיעור משמעותי במהלך החודש).

לסקירות ומאמרים נוספים בנושאי השקעות לחצו כאן >>

קבל הצעה לניהול תיק השקעות
(לבעלי הון פנוי של 300 אלף ₪ ומעלה)

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)

הסקירה הינה אינפורמטיבית בלבד, ולא נועדה לשמש הצעה או שידול לקנות/להחזיק/למכור ני”ע ו/או נכסים פיננסיים כלשהם. הסקירה מבוססת על מידע, אשר מגדל שוקי הון (1965) בע"מ ("מגדל”) סבורה כי הוא מהימן. עם זאת, לא אנו, לא כל מי שפועל מטעמנו יכול לערוב לשלמותה או לדיוקה של הסקירה. אין הסקירה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה, ועל כן אנו מניחים כי הסקירה תקרא יחד עם דוחות זמינים אחרים ונתונים נוספים. הדעות המובאות בסקירה נכונות למועד פרסומה, והן עשויות להשתנות ללא שום הודעה נוספת. אין הסקירה מהווה ייעוץ/שיווק להשקעות והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא ומתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ מקצועי על ידי יועץ/משווק השקעות מוסמך, בהתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של הנמען. יובהר, כי עשויות להיות לנו ו/או ללקוחותינו ו/או לחברות מקבוצת מגדל שוקי הון עניין ו/או אחזקות בניירות ערך/נכסים פיננסיים המפורטים בסקירה. אין להעתיק, לצלם, להדפיס, לשכפל, להפיץ,  לשדר או לפרסם ברבים, הן במישרין והן בעקיפין, את הסקירה ו/או כל חלק ממנה בכל דרך שהיא ללא הסכמה מראש ובכתב של מגדל.  לפירוט על אודות התאגידים הקשורים למגדל והנכסים הפיננסיים שלמגדל יש זיקה אליהם, ראו את פסקת הגילוי הנאות בקישור הבא https://www.msh.co.il/migdal-capital-markets/fundsdisclosure/. התאגידים הקשורים למגדל והנכסים הפיננסיים שלמגדל יש זיקה אליהם עשויים להשתנות מעת לעת, והעדכון על אודות השינוי יופיע באתר האינטרנט של מגדל בכתובת הנ"ל, וזאת מבלי שתחול על מגדל כל חובה להודיע על שינוי כאמור. יצוין, כי התאגיד הקשור למגדל – מגדל ניהול תיקי השקעות (1998) בע"מ, עוסק בניהול תיקי השקעות ובשיווק השקעות ואינו עוסק בייעוץ השקעות.

 

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)