ניהול השקעות וניצול הזדמנויות בשוק ההון בעקבות משבר הקורונה

לניהול השקעות מקצועי ואיכותי יש חשיבות תמידית, אולם בעתות משבר החשיבות שלו גדולה במיוחד.
בשבועות האחרונים השווקים ביטאו היטב את חוסר הוודאות העולמי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה וההשלכות הכלכליות המתלוות לכך. להלן מספר נקודות שלדעתנו כדאי לשים לב אליהן ואשר עשויות לסייע למשקיעים לצלוח את אתגרי התקופה הנוכחית:

התמקדות בסקטור הטכנולוגיה

את הפוטנציאל לתשואה עודפת בענפי הטכנולוגיה השונים זיהינו כמה שנים טובות לפני התפרצות הקורונה. פוטנציאל זה, שהתבטא בתקופות של עליות חזקות בשווקים בעבר (כמו למשל בשנת 2019), רלוונטי להערכתנו גם עכשיו ולכן בחרנו להתמקד בסקטור הטכנולוגיה. סקטור זה נפגע בצורה מתונה יחסית ממשבר הקורונה בהשוואה לסקטורים אחרים, כגון פיננסים, תעשייה ואנרגיה וממשיך להציג תשואה חיובית מתחילת השנה (נכון לתאריך 30.4.2020).

סקטור הטכנולוגיה עצמו מורכב מענפים רבים ומגוונים. לכן, ההשקעה בסקטור זה מצריכה ניהול השקעות מקצועי, שיאפשר לזהות ולנצל את הזדמנויות ההשקעה בתתי הסקטורים שונים: מחשוב ענן, בעקבות הגידול בביקוש הנובע ממעבר לעבודה מהבית בארץ ובעולם; מסחר מקוון, על רקע מציאות הסגר והבידוד שמובילים לצמיחה מואצת בשימוש בתשלומים דיגיטליים; השקעות בציוד ומכשור רפואי, כתוצאה מההתפרצות המהירה של נגיף הקורונה והתפשטותו ברחבי העולם אשר מייצרת לחץ רב על שירותי הרפואה; ועוד.

* הטיפ שלנו: אנו ממליצים על חשיפה למניות הטכנולוגיה באמצעות ניהול השקעות מקצועי, תוך ניהול מתמיד ובחינת מעבר בין תתי הסקטורים המרכיבים את התחום. אנו מנהלים תיקי טכנולוגיה המעניקים חשיפה לתחום.

פיזור סיכונים אמיתי באגרות חוב

אחד החוקים המרכזיים בניהול השקעות הוא פיזור ההשקעות בתיק על פני מגוון אפיקים (מניות, אג"ח, חשיפה לחו"ל, סחורות, מט"ח) התואמים את רמת הסיכון המבוקשת ע"י הלקוח. למרות התנודתיות בשווקים, גם בתקופה האחרונה המשכנו להקפיד על פיזור מעמיק בתוך אפיק השקעה מסוים, תוך התאמה לתקופה וליחס סיכון-סיכוי.

כך למשל, בחשיפה לחלק של אגרות החוב בתיקים (שנחשב לאבן היסוד של מרבית תיקי ההשקעות), שילבנו אגרות חוב ממשלתיות עם אגרות חוב קונצרניות שלהערכתנו הינן בעלות איתנות פיננסית גבוהה.

* הטיפ שלנו: למשקיעים מומלץ לבחור בקפידה ולאחר בחינה איכותית ומעמיקה את אגרות החוב שהם משלבים בתיק ההשקעות שלהם. אנו מציעים תיק אג"ח לפדיון המבוסס על מתודולוגיה זו.

פתיחת מסלולי השקעה חדשים

למרות שלמגדל שוקי הון מגוון רחב של מוצרי השקעה, אנחנו ממשיכים להציע באופן תמידי מוצרים חדשים ואיכותיים המותאמים לרוח התקופה, מצב השווקים ורצונות לקוחותינו.

לאחרונה השקנו תיק אג"ח קונצרני לפדיון, שמאפשר ללקוחותינו לנצל את חלון ההזדמנויות שנוצר לאחרונה באפיק זה תוך שהוא מספק נזילות – שילוב שלהערכתנו מציע אלטרנטיבה איכותית גם למשקיע הזהיר. תיק זה מצטרף למגוון תיקי ההשקעות הייחודיים שלנו, כגון תיק טכנולוגיות ותיק ניהול נזילות, אשר להערכתנו מהווים הזדמנות להשקעה גם בעת הנוכחית.

* הטיפ שלנו: במיוחד בעת הזו, מומלץ לבחון את תיק ההשקעות ואת ההתאמה של רמת הסיכון שהוא מגלם לצרכים הפיננסים ולטווח ההשקעה של המשקיע. אנו מציעים מגוון רחב של מסלולי השקעה אשר מותאמים באופן אישי לכל לקוח ולקוח. לפרטים על כל סוגי תיקי ההשקעות שלנו לחצו כאן.

שימוש במוצרי מדדים

שוק המניות המקומי קטן בהשוואה לעולם, ובתקופות משבר הוא מתאפיין בקשיי נזילות. ניהול חלקים מהתיק באמצעות מוצרי מדדים אפשרה לנו לבצע שינויים בתיקי ההשקעות המנוהלים מבלי להתפשר על מחיר ני"ע כתוצאה מקשיי הנזילות בשוק.

מגדל שוקי הון נחשבת כמובילה בתחום מוצרי המדדים בישראל והיא מנהלת במקצועיות מגוון רחב של מוצרים מסוג זה, מה שמאפשר לנו להעניק למשקיעים מענה איכותי ובלתי מתפשר למרות תנאי השוק המורכבים.

מחקר ואנליזות שוטפות

ניהול השקעות מקצועי ואיכותי נשען גם על מעקב וניתוח של מגמות כלכליות בשוקי ההון בארץ ובעולם. מחלקת המחקר של מגדל שוקי הון מסקרת באופן שוטף עשרות חברות והיא מתמחה בניתוח קפדני הן של החברה עצמה והן של השוק בו היא פועלת.

מחלקת המחקר, שמעדכנת מידי יום לגבי התפתחויות ושינויים בני"ע, בשווקים ובסקטורים שונים, אפשרה לנו לטייב את מלאכת ניהול ההשקעות שלנו חרף התנודתיות בשבועות האחרונים, לפעול במהירות ולנצל הזדמנויות השקעה.

הטיה לשוקי חו"ל וניהול השקעות במט"ח

ניהול השקעות בחו"ל, לרבות ני"ע הנקובים במטבע חוץ, הוא חלק מתחום התמחותנו כבר תקופה ארוכה. ההיכרות רבת השנים שלנו עם השווקים הגלובליים, הודות להטיה העקבית שלנו להשקעות בשווקים אלה, סייעה לנו לרשום ביצועים מרשימים תוך הגדלת הפיזור בתיקי ההשקעות והיקפי החשיפה למגוון אפיקים, ענפים וניירות ערך. אנו מציעים תיקים אשר מנוהלים במגוון של מט"ח (דולר, אירו ועוד). לפרטים נוספים לחצו כאן.

הקפדה על שירות מהיר, איכותי ומקצועי ללקוחותינו

תקופות משבר מתאפיינות בצוואר בקבוק משמעותי בשירות לקוחות של גופים פיננסיים, כאשר לקוחות רבים מנסים בעת ובעונה אחת להשיג את איש המקצוע שבידיו הפקידו את כספם. לכן, בנוסף לרמה המקצועית ולתשואות שלנו – בהן אנו גאים מאוד – אנו מקפידים על רמת שירות וזמינות בלתי מתפשרת ללקוחותינו ועל שיתופם במידע ובניתוחי שוק עדכניים גם בעת הנוכחית.

אנו מעניקים ללקוחותינו את השירות האיכותי, המקצועי והמהיר המאפיין אותנו בשגרה גם בתקופה הנוכחית, שכן כעת הם זקוקים לו במיוחד. אנו מקפידים על כך יתרה משום ששירות לקוחות בעייתי לא רק גורם לתסכול בקרב הלקוחות – הוא גם עלול לגרום להם לקבל החלטות נמהרות ופזיזות שיסבו להם נזק. כחברה וותיקה אשר פעילה בשוק במשך עשרות שנים, היינו ונמשיך להיות קשובים לכל לקוח ולקוח ונמשיך להעניק שירות אישי, נעים וסובלני גם בתקופות מאתגרות ומורכבות.

*הטיפ שלנו: זמינות גבוהה, שירות קשוב ושיתוף במידע עדכני על השווקים מונעים מהלקוחות טעויות נפוצות כתוצאה מקבלת החלטות נמהרות.

תקופות של תנודתיות בשווקים מצריכות יד על הדופק, עין מקצועית על מסכי הבורסות, ניסיון עשיר והרבה קור רוח. ניהול השקעות מקצועי ואיכותי לצד שירות קשוב וזמינות גבוהה מאפשרים לנצל הזדמנויות השקעה אטרקטיביות, לקבל החלטות מושכלות במטרה למזער נזקים ככל האפשר וליהנות לאורך זמן מתשואות המותאמות לרמות הסיכון ולצרכים האישיים של כל לקוח.

 

לסקירות ומאמרים נוספים בנושאי השקעות לחצו כאן >>

 

קבל הצעה לניהול תיק השקעות
(לבעלי הון פנוי של 300 אלף ₪ ומעלה)

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)

 

אין באמור משום התחייבות או הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או להשגת תשואה כלשהי ו/או רווח כלשהו ו/או מניעת הפסדים. אין באמור משום התחייבות להקטין ו/או לנטרל את הסיכון שבהשקעה ו/או את החשיפה להפסדים ו/או למזער נזקים. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ/שיווק השקעות ו/או ייעוץ מס, המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים לכל אדם, והוא אינו בא להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא ומתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ מקצועי על ידי יועץ/משווק השקעות מוסמך, בהתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של הקורא. מסמך זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ולא נועד לשמש הצעה או שידול לקנות/להחזיק/למכור ני”ע ו/או נכסים פיננסיים כלשהם. האמור מבוסס על מידע, אשר מנהל התיקים  סבור כי הוא מהימן. עם זאת, לא מנהל התיקים, לא כל מי שפועל מטעמו יכול לערוב לשלמותו או לדיוקו של האמור מסמך. האמור במסמך אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בו, ועל כן אנו מניחים כי המסמך ייקרא יחד עם דוחות זמינים אחרים ונתונים נוספים. הדעות המובאות במסמך נכונות למועד זה, והן עשויות להשתנות ללא שום הודעה נוספת. יודגש כי הערכות מנהל התיקים, המופיעות במסמך זה, מהוות מידע צופה פני עתיד, כמשמעות המונח בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968, אשר התממשותם אינה וודאית ואינם בשליטת מנהל התיקים. אין ביצועי עבר כדי להעיד על ביצועים בעתיד. אין הכרח כי מגמות המוצגות במסמך זה, יימשכו גם בעתיד, וכן אין בכך כדי לשלול קיומם של מדדים אחרים עם. התיק עשוי לכלול גם אג"ח מתחת לדירוג השקעה ו/או אג"ח לא מדורגות. כמו כן, יובהר כי ההשקעה באג"ח קונצרני חשופה לחוסנן הפיננסי של החברות שהנפיקו את האג"ח וליכולת הפירעון שלהן. כבכל השקעה באג"ח קונצרני, בין אם מדורג ובין אם לאו, קיים סיכון לחדלות פירעון המנפיק ואין כל ערובה שהמנפיקים אכן יעמדו בהתחייבויותיהם. מגדל ניהול תיקי השקעות (1998) בע"מ (לעיל ולהלן – "מנהל התיקים") הינה בעלת רישיון לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 ("חוק הייעוץ"), והיא מבוטחת בביטוח כנדרש מבעל רישיון על פי חוק זה. מנהל התיקים עוסק בשיווק השקעות כהגדרת מונח זה בחוק הייעוץ, ואינו עוסק בייעוץ השקעות. ניתן לצפות ברשימת הגופים הקשורים והנכסים הפיננסיים שלמנהל התיקים יש זיקה אליהם, בקישור הבא: https://msh.co.il/migdal-capital-markets/investment-portfolio-management/full-disclosure/. אין להעתיק, לצלם, להדפיס, לשכפל, להפיץ,  לשדר או לפרסם ברבים, הן במישרין והן בעקיפין, מסמך זה ו/או כל חלק ממנו בכל דרך שהיא ללא הסכמה מראש ובכתב של מנהל התיקים.

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)