עיקרי הוובינר בנושא סקטור הטכנולוגיה שערכה מגדל ניהול תיקי השקעות 

בשנת 2020, שנת הקורונה, סקטור הטכנולוגיה התנתק מהסקטורים המסורתיים ורשם ביצועים עודפים משמעותיים. כיום, בשנת 2021 סקטור זה מתאפיין בתנודתיות גבוהה. מתוך אמונה שהחדשנות הטכנולוגית תמשיך ללוות אותנו בעתיד ואף תתעצם, וכי התנודתיות הנוכחית מייצרת הזדמנויות השקעה בענפים טכנולוגיים רבים, ערכנו פאנל מיוחד בהשתתפות אנשי המקצוע שלנו.

בפאנל התייחסנו לדרכים שבהן אנו מנצלים הזדמנויות השקעה וענינו על שאלות שעולות מצד לקוחותינו בנוגע לתיק הטכנולוגיות. להלן עיקרי הדברים שנאמרו במהלכו. לצפייה בוובינר המלא לחצו כאן

הפאנל בהשתתפות:
צור פלג – מנכ"ל מגדל ניהול תיקי השקעות – דברי פתיחה וסיכום
ד"ר יוסי שווימר – מנהל מחלקת המחקר והכלכלן הראשי, מגדל שוקי הון
גיא רוזן – מנהל דסק חו"ל, מגדל ניהול תיקי השקעות
נועם מאירוביץ – מנהל השקעות בכיר, מגדל ניהול תיקי השקעות
יוסי אלפסי – סמנכ"ל שיווק, מגדל ניהול תיקי השקעות – מנחה

צור פלג, מנכ"ל מגדל ניהול תיקי השקעות: מזה שנים שקבוצת מגדל שוקי הון מתמקדת בהשקעות בחו"ל בכלל ובטכנולוגיות בפרט. המקצועיות והניסיון הממושך שלה הפכו את מגדל שוקי הון לבית השקעות המוביל את השוק בחדשנות, ביצירתיות ובראשוניות בהנפקת מוצרים בתחום. מתוך אמונה מקצועית שטכנולוגיה היא העתיד, החברה החליטה לפני מספר שנים להנגיש את המומחיות והידע שלה גם ללקוחותיה כתיק מנוהל. כך השקנו את תיק הטכנולוגיות – סקטור שעומד היום במוקד הפאנל שלנו.  

יוסי אלפסי: את השאלה הראשונה אני רוצה להפנות לד"ר יוסי שווימר. יוסי, לפני שאנחנו צוללים לעומק של תיק הטכנולוגיה נשמח לקבל ממך תמונת רקע על המצב הכלכלי נכון להיום בעולם.

ד"ר יוסי שווימר: התמונה המאקרו כלכלית חזקה מאוד. אנחנו רואים המשך צמיחה בכלכלות המפותחות והמשך עלייה במספר המחוסנים, וכתוצאה מכך הכלכלות נפתחות יותר. קצבי הצמיחה במגמת עלייה מתמשכת לצד עדכונים כלפי מעלה של קרן המטבע. חשוב מאוד לזכור גם שאנחנו בתמונת מצב מאקרו כלכלית מרחיבה מאוד גם פיסקאלית וגם מוניטרית. הסביבה הזאת, שתמשיך ותלווה אותנו לפחות בחודשים הקרובים, היא חיובית מאוד גם לשוקי המניות. הריביות מאוד נמוכות וכמעט אין אלטרנטיבות בחלק הקונצרני.

גיא, את השאלה הבאה אני רוצה להפנות אליך. בהמשך לדברים של ד"ר יוסי שווימר, איך המצב המאקרו כלכלי משפיע על מבנה תיק הטכנולוגיות נכון להיום?

גיא רוזן: התיק בנוי ממגוון רחב ומפוזר של תעשיות מעולם החדשנות והטכנולוגיה. חלק מהתעשיות הללו נמצאות בשלבים שונים בתהליך צמיחתן, כגון אנרגיות מתחדשות ורפואה חדשנית. תעשיות אחרות נמצאות בשלבים יחסית מתקדמים יותר אך אנחנו מזהים פוטנציאל צמיחה משמעותי עוד לפניהן, כגון שבבים ואבטחת סייבר. בנוסף, אנחנו לא כפופים להגדרות רשמיות של עורכי מדדים. כלומר יש לנו גמישות להשקיע בחברה גם אם היא אינה מסווגת רשמית כחברת טכנולוגיה אבל היא כן מאמצת תהליכים חדשניים או לוקחת חלק בסביבה חדשנית, היא בהחלט יכולה להיכנס לתיק.

נועם, המומנטום בסגמנט מניות הטכנולוגיה עדיין חיובי, גם על פי הדו"חות והתחזיות. אם כך, מדוע מתחילת השנה יש הבדלים משמעותיים בביצועים של תיק הטכנולוגיות שאנחנו מנהלים לעומת מדדים מובילים בעולם?

נועם מאירוביץ: על פניו, תכנית התמריצים הפיסקלית האמריקאית וממשל ביידן צפויים להזרים כספים רבים מאוד לתחומים שנחשבים לא מחזוריים ונחשבים כמניות ערך בעיני הציבור – כלומר מניות אשר נסחרות במחיר הנמוך משווין הכלכלי. לכן, כרגע יש העדפה טקטית של המשקיעים למניות הללו בהשוואה למניות צמיחה, שהן מניות של חברות בעלות סיכוי גדול לצמוח מהר יותר מהענף אליהן הן משתייכות.

אבל בסופו של דבר צריך להבין שבהסתכלות על השקעה מנייתית ארוכת טווח של כמה שנים, מניות צמיחה – ביניהן גם בסקטור הטכנולוגיה – מניבות ערך משמעותי גבוה עשרות מונים בצורה דרמטית על פני מניות הערך. לכן צריך לקחת את הפערים הנוכחיים בביצועים בערבון מוגבל ולהבין שזה משהו זמני במהות שלו.

מניות צמיחה מול מניות ערך (מקור: בלומברג, 17.5.2021)

אז איך אתה רואה את הדברים בהסתכלות קדימה, בהתחשב בפערים האלה שנפתחו מתחילת השנה?

נועם: משקיע שיש לו אופק השקעה ורואה את הדברים בצורה מפוכחת, כלומר רואה מעבר לפערים בתשואות, מבין שזה עניין זמני במהות שלו. האוריינטציה לא השתנתה. אם תשאל אדם סביר מן הרחוב מניין תגיע הצמיחה כלכלית, אני לא חושב שהתשובה שלו תהיה חברות שמייצרות אנרגיה מסורתית או חברות צריכה קמעונאית כמו סופרמרקטים למיניהם  – שהן למעשה מניות הערך הקלאסיות.

יוסי, אשמח שתסביר לנו מבחינה מתודולוגית איך תיק טכנולוגיות בנוי ואיך באמת שיטת העבודה שלנו מתבצעת.

ד"ר יוסי שווימר: תיק הטכנולוגיות הוא ייחודי במתודולוגיה שלו, כי בעצם אנחנו משלבים שתי גישות. הגישה הראשונה היא Top Down: אנחנו מסתכלים גם על הסקטורים וגם על פערי התמחור בתוך הסקטורים, קורלציות, מגמות עתידיות שיש בסקטורים עצמם ומנסים לאתר בדיוק את אותם סקטורים שאנחנו חושבים שהם רלוונטיים לאותה נקודת זמן. ישנם מצבים שבסקטורים מסוימים נפתחים פערי תמחור.

במקביל אנחנו מסתכלים על חברות ברמת המיקרו, כלומר שיטת Bottom Up: ניתוח פונדמנטלי מעמיק לחברה וזיהוי הזדמנויות, לפעמים גם בסקטורים שהם יקרים. כלומר אנחנו מסתכלים על סקטורים רחבים עם הרבה מאוד מניות, מזהים ערך בתוך חלק מהחברות האלה לטווח הארוך אך גם הזדמנויות השקעה בטווח קצר ולמעשה משלבים את הכל ביחד.

אגב, הרבה פעמים שואלים אותי לגבי תמחור מניות טכנולוגיות, בטענה שהמניות הללו בשיא והמחירים גבוהים. אני לא מסכים עם הטענה הזאת, כי אני חושב שיש הרבה מאוד הזדמנויות בתוך סקטור הטכנולוגיה גם ברמות האלה, ואנחנו עובדים מאוד קשה כדי לאתר את אותן הזדמנויות.

גיא, תוכל להצביע על סקטור או שניים שלדעתך מעניינים בתקופת הזמן הנוכחית ואתה נותן להם ביטוי משמעותי בתיקים?

גיא: התחום הראשון הוא תחום שבבים (Semiconductors). שבב הוא רכיב בסיסי שמאפשר את יכולות המחשוב והעיבוד של רוב הטכנולוגית שאנחנו מכירים ומשתמשים בהן. ככל שהעולם עובר תהליך של דיגיטציה, באופן טבעי הביקוש לשבבים עולה. ככל שהטכנולוגיות הופכות מתקדמות יותר, עם בינה מלאכותית, תשתיות רחבות של מחשוב ענן ותשתיות תקשורת מתקדמות, כך עולה הצורך בהשקעה במחקר ופיתוח ויצור שבבים מתקדמים יותר.

בשנה האחרונה חל תהליך במסגרתו הביקוש לפלטפורמות דיגיטליות גדל באופן משמעותי בפרק זמן קצר, מה שהביא לעלייה מאוד מהירה ומשמעותית בביקוש לשבבים. גם תהליכים מעגליים רב שנתיים מעלים את הביקוש, כי כל העולם נהיה טכנולוגי וחכם יותר. יש סוגים רבים של תשתיות תקשורת מתקדמות, אימוץ של תהליכי חדשנות, תעשיות ביטחוניות, רפואה ועוד מגוון רחב של תחומים. זה מעלה באופן טבעי את הביקוש לשבבים ברמה רב שנתית, ללא קשר למה שהיה בשנה האחרונה.

שני הדברים האלה יחד מביאים אותנו היום לתקופה שבה יש מחסור עולמי בשבבים. אנחנו רואים שצרכניות השבבים מתקשות להצטייד בכמות שנדרשת מהן. זה אמנם לא טוב ללקוחות אבל זה מצוין ליצרניות השבבים, ויש לפחות שנתיים עד שרמת המלאים של שבבים בעולם תתאזן לרמות נורמליות.

תוכל לציין עוד סקטור טכנולוגי שאתה מזהה בו עניין משמעותי?

גיא: התחום של רפואה חדשנית וטכנולוגית. זה תחום שבעצמו מורכב מהרבה מאוד תתי תחומים, כמו רפואה דיגיטלית מרחוק, הטמעה של בינה מלאכותית בתהליכי דיאגנוזה, מוצרי לבישים, רפואה גנומית, ציוד ומכשור רפואי ועוד מגוון רחב של תחומים.

תחום הרפואה מתאפיין מאז ומתמיד בהשקעות נרחבות במחקר ופיתוח. בתקופה האחרונה ישנה הבשלה של תהליכים בצורת האבחון והטיפול במחלות שאמורה לשנות מהיסוד את כל התחום הזה. דוגמא שכולנו מודעים אליה מהשנה האחרונה היא הקורונה. ראינו שמהרגע שהמחלה התפרצה בעולם ועד שהצליחו להפיץ חיסון בתפוצה רחבה עברה כשנה – זה חסר תקדים בעולם הרפואה. הטכנולוגיה הזאת, שהייתה בשלבי ניסוי לפני כן, הפכה למשהו פרקטי בתקופת הקורונה וגם מהווה פלטפורמה שבה יפתחו תרופות וחיסונים רבים בעתיד.

שינוי משמעותי נוסף הוא שינוי הגישה מגישה תגובתית לגישה מונעת. כלומר מעבר מטיפול במחלות לאחר שהן זוהו לגישה מונעת ופרסונלית יותר. המטרה היא לעקוב אחרי המטופלים ולנסות לזהות מחלות, אפילו מחלות משמעותיות, כמו סרטן בשלבים מאוד מתקדמים, ולטפל בהם בשלב הזה, מה שמאוד מגביר גם את סיכויי ההצלחה בטיפול במחלות. התהליך הזה מתאפשרת בזכות קידמה משמעותית שחלה בתחום הרפואה הגנומית. עד לפני 10-15 שנה עלות ריצוף גנטי של DNA עמד על עשרות מיליוני דולרים. היום מדובר על מאות דולרים לריצוף. הדבר הביא לגידול משמעותי גם ביכולת לייצר מחקר ופיתוח איכותי בשילוב של בינה מלאכותית.

כללל, שוק הבריאות העולמי הוא שוק מאוד וותיק בהיקף גלובאלי של 8 טריליון דולר. עדיין, יש לו הרבה מאוד מקום להצמיח תהליכים חדשניים של פיתוח טיפולים וגם באופן של מתן שירותי הטיפולים השונים. השילוב בין שוק בריאות עולמי עצום עם חברות חדשניות בתחום שהן יחסית קטנות, מייצר פוטנציאל שווי מאוד משמעותי לחברות שיובילו את התהליכים הללו, ולהערכתנו המהפכות המשמעותיות עוד לפנינו.

מקור: genome.gov, אוגוסט 2020

אחרי שדיברנו על סקטורים, הייתי רוצה שתתייחס גם לפיזור הגיאוגרפי של התיק – מדינה או מדינות מובילות שאתה מעניק להן אחוז משמעותי בעת הנוכחית.

המעצמה טכנולוגית המובילה בעולם היא עדיין ארצות הברית, בה מרוכזות רוב החברות הגדולות שכולנו מכירים. לכן באופן טבעי, עיקר המשקל בתיק הוא לארצות הברית מבחינה גיאוגרפית. אבל כן הייתי רוצה לשים דגש על מעצמה טכנולוגית שמתקדמת משמעותית בשנים האחרונות, ואני מדבר כמובן על סין.

בעשור האחרון סין עוברת תהליך של רפורמה כלכלית, מעבר מכלכלה מוטת תעשיות מסורתיות לכלכלה מוטה למגזר השירותים וקדמה טכנולוגית. אנחנו רואים בתכניות ההשקעה של הממשל דגש מאסיבי על השקעות בתחומים חדשניים כמו אנרגיות מתחדשות, שירותי תקשורת מתקדמים, רכבים חשמליים ושבבים. לסין יש גם יעד אסטרטגי להיות מובילה עולמית בתחום של שירותי תקשורת מתקדמים (5G) כדי להיות מובילה טכנולוגית עולמית ובעצם לעקוף את הכלכלות המערביות, בדגש על ארצות הברית.

בנוסף, בשנים האחרונות אנחנו רואים שהסינים הם בעלי נטייה מאוד מהירה לאימוץ טכנולוגית חדשות ודיגיטליות. לדוגמה, בשנת 2020 סך מכירות האונליין בסין היה 30% מסך כל המכירות הקמעונאיות באותה שנה, לעומת 15% בארצות הברית, שגם היא יחסית מתקדמת בתחום הזה בעולם.

דוגמה בולטת נוספת היא תחום התשלומים הדיגיטליים. בשנת 2015 היקף העסקאות שנעשו בתשלומים דיגיטליים בסין עמד על שני טריליון דולר וב-2020 הוא כבר קפץ מעל 30 טריליון דולר – פי 15! אלה באמת היקפים חסרי תקדים בכל קנה מידה עולמי.

תחום נוסף שסין שמה עליו דגש משמעותי מאוד הוא תחום השבבים. סין היא צרכנית השבבים הכי גדולה בעולם. בשנת 2020 מעל מחצית מצריכת השבבים העולמית הייתה בסין. הבעיה היא בקצב ייצור השבבים. סין רוצה להיות פחות תלויה בעולם ולכן היא שמה דגש אסטרטגי הכולל השקעה מאסיבית בתחום. המטרה שלה היא לצמצם את הפער ולהיות פחות תלויה בסחר העולמי, בין היתר גם בגלל סיבות פוליטיות כגון מלחמות סחר.

סין גם מובילה באימוץ של אנרגיות מתחדשות. בשנה שעברה היא הפיקה מעל 30% מסך כל האנרגיה העולמית שהופקה ממקורות מתחדשים. המובילות שלה בתחום בולט עוד יותר ברכבים החשמליים: סך מכירות רכבים חשמליים בסין היה 45% מסך כלל המכירות בעולם. המעבר של סין מתעשיות מסורתיות מזהמות לתעשייה טכנולוגיה עליה לעשות את המעבר הזה גם בתחום הסביבתי כלומר אנרגיות נקיות.

בשורה התחתונה, אנחנו מודעים לתנודתיות בשווקים מתעוררים ובסין בפרט, אבל בהסתכלות לטווח ארוך אנחנו מאוד מאמינים בכלכלה הסינית בכלל ובדגש על הצמיחה של סקטור הטכנולוגיה.

מקור: EIA, פברואר 2020

 

אנחנו שומעים מלקוחות שאלה פשוטה: לאור התשואות בתיק שהיו בתיק מתחילת השנה, מדוע לא להיצמד למדד מסוים כמו הנאסד"ק למשל. נועם, איך אתה רואה את הנקודה הזאת?

נועם: קודם כל, אני חושב שמשקיעים שיש להם תיק טכנולוגיות יכולים להעריך ולהבין את היקף ההשקעה שלנו בתחום ואת החשיבה מאחורי הדברים. כשמסתכלים על תיק לעומת מדד, חשוב להבין שזה לא תהליך ליניארי שמתקדם בקו ישר. שנה שעברה הייתה מאוד מוצלחת בתיק הזה, הרבה מעל המצופה, וזה חלק מהמחיר של להתרחק ממדד היחס. הרי אם היינו נצמדים כל הזמן למדד, בשנה שעברה היינו משיגים רק את המדד. את המחיר של להתרחק מהמדד אתה לא תמיד יכול למדוד בפרק זמן כל כך קצר. בהסתכלות של שנים קדימה, אני מעריך שיכולות החשיבה והניתוח מאחורי תיק ההשקעות ימשיכו להניב פירות ולכן בטווח הארוך תיק השקעות מנוהל יכול להביא לתוצאות משמעותיות הרבה יותר ממדד היחס, גם אם יש תקופות מסוימות בהן הדבר לא תמיד בא לידי בטוי.

תודה רבה לכל חברי הפאנל. צור, אשמח אם תוכל לסכם בקצרה את הדברים שנאמרו כאן.

צור פלג: אין ספק שתיק טכנולוגיות מיועד למשקיעים לטווח ארוך. כפי שהסברנו, אין לו בהכרח קורלציה עם השווקים. זה היה נכון בשנת 2020 וזה נכון גם השנה. גם אין שום סימן להאטה בפעילות העסקית של מרבית החברות בתחום. נהפוך הוא, הפעילות של ענפים כגון מחשוב ענן, שבבים, סייבר ועוד ממשיכה לצמוח בקצבים חזקים והתחזיות קדימה של חברות מתחום הטכנולוגיה הינן טובות מאוד.

חשוב לי להדגיש שלצד התנודתיות שאנו חווים בשבועות האחרונים, אנו מזהים הזדמנויות השקעה רבות ופועלים בהתאם. מכיוון שאנו מאמינים שהעתיד הוא בטכנולוגיה, אנו סבורים שהתיק יניב תשואות עודפות משמעותית. הביקוש לחדשנות ואימוץ של טכנולוגיות חדשות הוא תהליך חוצה סייקלים שלא צפוי להיעצר – אלא להמשיך ולהתעצם.

בפאנל התייחסנו לשאלות שעולות מצדכם, הלקוחות, ואני בטוח שקיבלתם מענה איכותי, מלא וישיר מצד אנשי המקצוע שמאחורי תיק הטכנולוגיות. אזכיר כי מנהלי קשרי הלקוחות שלכם זמינים עבורכם לכל בקשה או שאלה.

תודה רבה לכל חברי הפאנל, לכל מי שעמל בהכנתו ובמיוחד לכם, הלקוחות, על האמון בנו.

אני מאחל לכולנו בריאות טובה, שקט, ביטחון ובשורות טובות.

לסקירות ומאמרים נוספים בנושאי השקעות לחצו כאן >>

קבל הצעה לניהול תיק השקעות
(לבעלי הון פנוי של 300 אלף ₪ ומעלה)

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)

אין באמור משום התחייבות או הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או להשגת תשואה כלשהי ו/או רווח כלשהו ו/או מניעת הפסדים. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ/שיווק השקעות ו/או ייעוץ מס, המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים לכל אדם, והוא אינו בא להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה ומתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ מקצועי על ידי יועץ/משווק השקעות מוסמך, בהתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של הצופה. ההשקעה בניירות ערך ונכסים פיננסים מסקטור הטכנולוגיה מתאפיינת ברמת סיכון גבוהה אשר לצד פוטנציאל התשואה הטמון בה, עלולה גם להוביל להפסדים גדולים. ההתייחסות המובאת לעיל ביחס לביצועים העודפים של ניירות ערך ונכסים פיננסיים מסקטור הטכנולוגיה ו/או של מדדי הטכנולוגיה, לרבות ההתייחסות לסקטורים הגיאוגרפים המוזכרים בוובינר, לעומת ביצועים של סקטורים אחרים ו/או מדדים מובילים בעולם, מתייחסת להשוואה המובאת בוובינר זה, כדוגמה בלבד, ואין הכרח כי מגמה זו תימשך/תשתנה בעתיד וכן אין בכך כדי לשלול קיומם של סקטורים אחרים ו/או מדדים אחרים (ובכלל זה, מדדים אחרים המשתייכים לסקטור הטכנולוגיה) עם ביצועים טובים/גרועים יותר. כמו כן אין באמור משום התחייבות, כי התיק יהיה בהכרח בעל חשיפה לניירות ערך מסקטור הטכנולוגיה. תיקי ההשקעות שבניהול מגדל ניהול תיקי השקעות (1998) בע"מ (לעיל ולהלן: "מנהל התיקים") מושקעים בפועל בניירות ערך ובנכסים ספציפיים, ולא בהכרח נצמדים לניירות ערך ונכסים פיננסיים מסקטור הטכנולוגיה ו/או למדדים הנזכרים בוובינר זה או למדדים כלשהם. אין בביצועי העבר של המדדים כדי להעיד על כך שניתן יהיה להשיג ביצועים דומים בעתיד ו/או על יכולתו של מנהל התיקים להשיג ביצועים ו/או תשואות דומים בעתיד. וובינר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ולא נועד לשמש הצעה או שידול לקנות/להחזיק/למכור ני”ע ו/או נכסים פיננסיים כלשהם. האמור מבוסס על מידע, אשר מנהל התיקים  סבור כי הוא מהימן. עם זאת, לא מנהל התיקים, לא כל מי שפועל מטעמו יכול לערוב לשלמותו או לדיוקו של האמור בוובינר. האמור בוובינר אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בו, ועל כן אנו מניחים כי המידע המוצג בוובינר ייקרא יחד עם דוחות זמינים אחרים ונתונים נוספים. הדעות המובאות בוובינר נכונות למועד פרסום הוובינר, והן עשויות להשתנות ללא שום הודעה נוספת. יודגש כי הערכות מנהל התיקים, המופיעות בוובינר זה, מהוות מידע צופה פני עתיד, כמשמעות המונח בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968, אשר התממשותם אינה וודאית ואינם בשליטת מנהל התיקים. בנוסף האמור בוובינר מתבסס על נתונים והערכות המבוססים על מקורות חיצוניים, ואשר תוכנם לא נבדק באופן עצמאי על-ידי החברה ולפיכך מנהל התיקים אינו אחראי לנכונותם. יובהר, כי עשויות להיות לנו ו/או ללקוחותינו ו/או לחברות מקבוצת מגדל שוקי הון עניין אישי ו/או אחזקות בניירות ערך/נכסים פיננסיים מסקטור הטכנולוגיה, וכי אנו ו/או חברות מקבוצת שוקי הון מנהלים ו/או משווקים ו/או עשויים לנהל ו/או לשווק תיקי השקעות ו/או מכשירי השקעה בסקטור הנזכר בוובינר.  אין להעתיק, לצלם, להדפיס, לשכפל, להפיץ,  לשדר או לפרסם ברבים, הן במישרין והן בעקיפין, וובינר זה ו/או כל חלק ממנו בכל דרך שהיא ללא הסכמה מראש ובכתב של מנהל התיקים. לפירוט על אודות התאגידים הקשורים למנהל התיקים והנכסים הפיננסיים שלמנהל התיקים יש זיקה אליהם, ראו את פסקת הגילוי הנאות בקישור הבא : https://msh.co.il/migdal-capital-markets/investment-portfolio-management/full-disclosure/. התאגידים הקשורים למנהל התיקים והנכסים הפיננסיים שיש לו זיקה אליהם עשויים להשתנות מעת לעת, והעדכון על אודות השינוי יופיע באתר האינטרנט של מנהל התיקים בכתובת הנ"ל, וזאת מבלי שתחול על מנהל התיקים כל חובה להודיע על שינוי כאמור. דברי הפתיחה והסיום בוובינר הועברו על ידי מר צור פלג, מנכ״ל מגדל ניהול תיקי השקעות (1998) בע״מ, בעל רישיון מנהל תיקים מטעם רשות ניירות ערך. בוובינר השתתפו מר גיא רוזן, מנהל דסק חו"ל במגדל ניהול תיקים, בעל רישיון ניהול תיקים מטעם רשות ניירות ערך, מר נעם מאירוביץ', מנהל השקעות בכיר במגדל ניהול תיקים, בעל רישיון ניהול תיקים מטעם רשות ניירות ערך, מר יוסי אלפסי, סמנכ"ל שיווק במגדל ניהול תיקים, בעל רישיון שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך וד"ר יוסי שווימר, סמנכ"ל כלכלה ומחקר של קבוצת מגדל שוקי והון, שאינו בעל רישיון ניהול תיקים (רשיונו מותלה מרצון).

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)