הבסיס לקריירה בשוק ההון מתחיל לרוב בתואר אקדמי רלוונטי, אולם לאורך הדרך ישנן עוד כמה החלטות מושכלות שצריך לקבל. ההתקדמות שלכם בשוק ההון תלויה גם במיומנויות וכישורים שנבנים בהדרגה, בהתאם לאופן שבו אתם משלבים אותם בקריירה שלכם. בשביל שתוכלו לדעת באילו כישורים כדאי לכם להצטייד, אספנו עבורכם כמה טיפים שיעניקו לכם יתרונות בבניית הקריירה שלכם בעולם הפיננסי.

ידע הוא כוח

בעידן של היום, הגישה למידע כלכלי הוא אינסופי. הוא קיים באתרי הבורסות השונות, באתרים כלכליים שמספקים סקירות, בעיתונות, בטורי פרשנות ובעצם בכל מקום. זה חלק מהכיף של העידן המודרני שבו כל המידע נגיש לנו בלחיצת כפתור. לכן, אם שוק ההון מעניין אתכם, כדאי שתתחילו להכיר את התחום לעומק ולצבור ידע בעצמכם. זו גם דרך מצוינת לגלות עד כמה שוק ההון מעניין אתכם

גלו סקרנות

העובדים שמנהלים קריירה מוצלחת בשוק ההון הם לרוב כאלו שחיים את עולם הפיננסים גם מחוץ לשעות העבודה. הם עוקבים אחר ההתפתחויות בשווקים ולא נפרדים מהמדדים והאתרים הכלכליים גם בסוף שבוע, פשוט כי הם אוהבים את התחום וסקרנים לדעת מה קורה. כשאנחנו פועלים מתוך תשוקה לדבר, הסיכויים שלנו להצלחה עולים. אמנם אי אפשר לבנות קריירה בשוק ההון על סמך סקרנות בלבד, אבל היא תנאי להצלחה

שילוב תחומי לימוד ועניין

בדרך כלל תואר ראשון בכלכלה או מנהל עסקים, במהלכו הוא נחשף לקורסים במימון, אג"ח, מניות וכדומה. אין תחליף להבניה של ידע שמתחילה מבסיס תיאורטי, אבל זה לא בהכרח מספיק כדי לייצר היום ערך בשוק ההון. לכן, מומלץ להכיר ולעקוב אחר טכנולוגיות חדשות ומגמות שונות חברתיות, פוליטיות ואקולוגיות. בסופו של דבר הכל מתרגם לשווקים והשקעות. אנחנו ממליצים על שילוב של תחומי לימוד ולכן שלבו את לימודי הכלכלה עם לימודים מתחומים נוספים כמו תכנות, מתמטיקה ,סטטיסטיקה וגם שילוב פסיכולוגיה, יחסים בינ"ל ומדעי הסביבה. השילובים בין דיספלינות שונות יעניקו לכם כלים, הסתכלות רחבה, ויכולת אינטגרטיבית שיאפשרו עבודה מקצועית, יצירתית וחשיבה מחוץ לקופסא.

תחשבו BIG

קבלת החלטות בעולם של אינסוף נתונים גלובליים היא משימה מורכבת, שהופכת את יכולת הניתוח המהירה וההבנה של נתונים לקריטית. מנהלי השקעות, סוחרים, מנהלי סיכונים חייבים לדעת לבנות לעצמם כלים מהירים שיעזרו להם לנתח ולהבין את שפע המידע שמשפיע על הביצועים שלהם. מי שיוכל לדעת לנתח data big במהירות ובפשטות לייצר כלים תומכי החלטה, יוכל גם לייצר ערך.

תתחילו לצבור ניסיון

אחת הדרכים לחזק את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה היא להגיע חמושים בידע – אך גם בניסיון. בואו תתחילו להתנסות בתפקידים כבר בשלבים המוקדמים של התואר . תתנסו, תכירו, תחשפו , תלמדו על עצמכם ועל היכולות וההעדפות שלכם .תאמינו לנו תגיעו לסוף התואר חכמים יותר 🙂 .

 

מוזמנים תמיד להתייעץ אתנו,
מחלקת משאבי אנוש

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)