על רקע המשך התעצמות המהפכה הטכנולוגית בעולם, תעשיית משחקי הוידאו והגיימינג על שלל סוגיה הופכת את הסקטור למעניין מאד להשקעה, בזכות צמיחה גבוהה בשנים האחרונות.

  • מגמת השימוש במשחקים באמצעות קונסולות ייעודיות ומכשירי המובייל צפויה להתגבר בשנים הקרובות על רקע החיבור עם דור המילניאלס, קהל היעד המרכזי של תעשייה זו. למעלה ממחצית מבני הנוער בעולם עושים שימוש במשחקי וידאו במשך מספר שעות ביום, כאשר עלות השימוש במשחקים נחשב לזול בהשוואה לצריכת תכני טלוויזיה או קולנוע.
  • מספר שחקני הוידאו בעולם נאמד בכ- 2.5 מיליארד בני אדם. כאשר אזור אסיה פאסיפיק הינו בעל נתח השוק הגדול ביותר לתעשיית המשחקים. כיום, סין אחראית ל 41%- מסך ההכנסות בשוק המשחקים העולמי ואחריה ברשימה ארה"ב עם  32%.

שוק המשחקים העולמי: צמיחה דו ספרתית בהכנסות

  • על פי Newzoo, אשר מעדכנת ברמה רבעונית נתונים על תעשיית משחקי הוידאו, סך ההכנסות בתעשייה ב-2018 צפוי לעמוד על 9 מיליארד דולר, עלייה של 13.3% בהשוואה ל- 121.7 מיליארד דולר ב-2017. ההכנסות ממשחקים במכשירי מובייל ב- 2018 ממשיכות להיות מנוע הצמיחה המרכזי, כ-50%, והן נאמדות בכ- 70.3 מיליארד דולר (עלייה של 25.5% בהשוואה לשנת 2017).
  • על פי הערכות, ב- 201- הכנסות תעשיית משחקי הוידאו צפויות לעמוד על 9 מיליארד דולר, צמיחה של כ-10% בהשוואה לנתוני 2018. ההערכות צופות כי גם בשנים 2020 ו- 2021 הכנסות תעשיית משחקי הוידאו יצמחו בשיעורים דו ספרתיים, ובמידה ואכן תחזיות אלו יתממשו, תעשייה זו תרשום עשור של צמיחה דו ספרתית בהכנסות מדי  שנה. שווי שוק החברות בתעשיית משחקי הוידאו העולמי צפוי לעמוד על 90 מיליארד דולר עד 2020 . מדובר בעלייה של 14.49% משווי של 78.61 מיליארד דולר שנגזר לתעשייה בסוף 2017.

קונסולות ומובייל: שחקניים מרכזיים בצמיחה בהכנסות

  • החברות המובילות בתחום ייצור המשחקים העולמי הן Take Two Interactive ,Activision Blizzard, Electronic Arts  ו- Tencent Holdings . חברות אלו חוו ירידה חדה בשנה האחרונה בהכנסות שלהן עקב הגבלות שהכניסה ממשלת סין על תעשיית המשחקים. יצרניות הקונסולות המובילות בתחום הן Sony (יצרנית קונסולת פלייסטיישן 4), מיקרוסופט (יצרנית קונסולת ה- Xbox) ונינטנדו (יצרנית הקונסולה בעלת אותו שם).
  • קונסולות המשחקים הראו צמיחה מתמדת בשנים האחרונות, בעיקר בקונסולת פלייסטיישן 4 של Sony שמכרה 91 מיליון יחידות מאז השקתה ב- 2013. שנת 2018 תירשם כשנת שיא עם עבור חברות יצרניות הקונסולות עם הכנסות בשווי 34.6 מיליארד דולר, השוות ל 25%- מסך ההכנסות הכללי של שוק המשחקים.
  • פלייסטיישן 4 הינה הקונסולה המובילה בקרב קונסולות המשחקים הייעודיות. סך מכירותיה כפול מאלו של המתחרה הבאה ברשימה, XBOX.  בעונת החגים האחרונה הודיעה Sony כי מכרה לא פחות מ 5.6- מיליון קונסולות של פלייסטיישן 4.
  • תחום משחקי המובייל הוא הצומח ביותר בהכנסות בקרב כל התחומים המרכיבים את תעשיית משחקי הוידאו. למרות עלייה מטאורית בהכנסות מתחום זה, לא נגרם פיחות בהכנסות בתחומי משחקי המחשב וקונסולות המשחקים. על פי הערכות של Newzoo, שיעור הצמיחה השנתי בהכנסות בשנים הקרובות בתחום משחקי המובייל צפוי להיות גדול משיעור הצמיחה הכללי של תעשיית הוידאו. ההערכות הן כי הכנסות מתחום משחקי המובייל יהיו 59% מסך הכנסות התעשייה, ויאמדו בכ 106.4- מיליארד דולר ב- 2021.

לסיכום

תעשיית משחקי הוידאו צומחת והכנסותיה צמחו בשיעורים דו ספרתיים בשים האחרונות. קהל היעד העיקרי של תעשיה זו הוא דור המילניאלס, אשר מגדיל מדי שנה את ההוצאה שלו על משחקי וידאו במספר תחומים (מובייל, מחשב, קונסולות). השוק הגדול בעולם בהכנסות בתעשיית משחקי הוידאו הינו אזור אסיה-פאסיפיק. אף על פי שתעשיית משחקי הוידאו חוותה ירידות בשל הגבלות של ממשלת סין על התעשייה במדינה, הערכות של חברת Newzoo הן כי הכנסות התעשייה ימשיכו לצמוח בשיעור דו ספרתי גם בשנת 2019, בעיקר בתחומי משחקי המובייל וקונסולות המשחקים הייעודיות.

 

 

 

סקירה זו הינה אינפורמטיבית בלבד, ולא נועדה לשמש הצעה או שידול לקנות/להחזיק/למכור ני”ע ו/או נכסים פיננסיים כלשהם. הסקירה מבוססת על מידע, אשר מגדל שוקי הון (1965) בע”מ ("מגדל שוקי הון”) סבורה כי הוא מהימן. עם זאת, לא אנו, לא כל מי שפועל מטעמנו יכול לערוב לשלמותה או לדיוקה של הסקירה. אין הסקירה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בו, ועל כן אנו מניחים כי הסקירה תקרא יחד עם דוחות זמינים אחרים ונתונים נוספים. הדעות המובאות בסקירה נכונות למועד הסקירה, והן עשויות להשתנות ללא שום הודעה נוספת. אין הסקירה מהווה ייעוץ/שיווק להשקעות והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא ומתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ מקצועי על ידי יועץ/משווק השקעות מוסמך, בהתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של הקורא. יובהר, כי עשויות להיות לנו ו/או לחברות בנות שלנו ו/או ללקוחותיהן עניין ו/או אחזקות בניירות ערך/נכסים פיננסיים המפורטים בסקירה. אין להעתיק, לצלם, להדפיס, לשכפל, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים, הן במישרין והן בעקיפין, את הסקירה ו/או כל חלק ממנה בכל דרך שהיא ללא הסכמה מראש ובכתב של מגדל שוקי הון.

 

 

לפרטים נוספים צור קשר
שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)